Výměna základní desky

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Nox 28. 6. 2005 08:44

Zdravím všechny,
potřeboval bych poradit : shořela mě MB a potřebuju ju vyměnit za novou. Když jsem ale tuto operaci prováděl nedávno u kámoša,tak se z teho chudáci Wokna(98) nevzpamatovali. Když sem tam strčil MB a zapl kompl,tak tomu chyběl starý HW, detekovalo to nový HW a prostě se to zaseklo a nezbylo nic jiného, než formát a reinstal. Tedˇ bych se tomu chtěl nějak vyhnout. Mám první spustit nouzový režim? Nebo je na to nějaká jiná finta? Dík za odpovědi
Nox
Junior

Odeslat příspěvekod yarik 28. 6. 2005 08:49

No nepotěším-bude potřebovat znova reinstal woken.
AMD 64 Toledo X2 4200+@6000+ MSI K8N Neo Platinum,4x1GB,
ATI Sapphire Radeon HD 2600 XT Ultimate,SEAGATE 1x80;3x750GB SATA II;
1x Sony NEC Optiarc-DVD-RW.CHILL-520W.Monitor ASUS VW222S.Win7 64bit.
yarik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qmqm 28. 6. 2005 08:53

u Win9x je pomerne velka pravdepodobnost, ze to system nerozdycha a musi se reinstalovat (pokud ta nova deska bude chipsetem hodne podobna predchozi desce, tak by to mohlo projit) pokud mas Win2000 a vyssi, tak tam by problemy s ozivenim byt nemely, jenom u XP bude potreba asi reaktivace :)
qmqm
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luboš 28. 6. 2005 08:55

qmqm píše:u Win9x je pomerne velka pravdepodobnost, ze to system nerozdycha a musi se reinstalovat (pokud ta nova deska bude chipsetem hodne podobna predchozi desce, tak by to mohlo projit) pokud mas Win2000 a vyssi, tak tam by problemy s ozivenim byt nemely, jenom u XP bude potreba asi reaktivace :)

Hmno, to asi ťažko, pri výmene dosky akéhokolvek OS Win jedine reinštalácia :evil:
Luboš
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nox 28. 6. 2005 08:58

Hmm, tak to ste mě fakt nepotěšili. Jde o to, že tam mám různé programy a tak, o co bych nerad došel. Bude stačit přeinstalace, nebo budu muset instalovat kompletně nové wokna?
Nox
Junior

Odeslat příspěvekod kromec 28. 6. 2005 09:05

Pokud je to sama deska tak preinstalovavat nemusis.
Ve vetsine pripadu by ti mela jet ikdyz vymenis desku s jinym chipsetem ale stejneho vyrobce(VIA,NVIDIA). Presto pokud je to jina deska a fungujeto provest preinstalaci.
kromec
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 28. 6. 2005 09:07

OPRAVA vypadla me slova :( : Presto pokud je to jina deska a fungujeto doporucuji provest preinstalaci k vuli stabilite a vykon.
kromec
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nox 28. 6. 2005 09:11

No, původní deska byla PCCHIPS, tedˇ je to Gigabyte, takže úplně něco jiného. No nic, jdu se na to psychicky připravit. Dík za odpovědi.
Nox
Junior

Odeslat příspěvekod kromec 28. 6. 2005 09:16

JO tak pokud je jeto uplne jina tak proved kompletni preinstalaci vcetne format C:.
kromec
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qmqm 28. 6. 2005 09:19

[quote="Luboš";Hmno, to asi ťažko, pri výmene dosky akéhokolvek OS Win jedine reinštalácia :evil::/quote]

to ses pekne na omylu, vymeny MB delam nekolikrat za tyden a pokud je puvodni instalace systemu OK, tak se nainstaluje novy chipset a veci z desky a vse jede jak ma, ale pouze s Win 2000 a XP (u Win 2000 100% uspesnost sice neni, ale 90 naprosto v pohode, ale u WinXP zatim reinstalace nikdy nehrozila!) ale pokud se to deje na Win9x tak tam reinstalace je vice nez pravdepodobna pri vymene MB s jinym chipsetem, ale uz se mi nekolikrat stalo, ze pokud nova deska byla od stejneho vyrobce a byly si dost podobne, tak vse probehlo korektne a beha to dal ke vsi spokojenosti :)
Naposledy upravil qmqm dne 28. 6. 2005 09:24, celkově upraveno 2
qmqm
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nox 28. 6. 2005 09:20

Fuj, nestraš. Format c: je to hlavní, čemu se chci vyhnout. Jak sem řekl, mám tam různé programy a data o které bych nerad došel. A vypalovat 80 GB dat se mě vůbec nechce.
Nox
Junior

Odeslat příspěvekod qmqm 28. 6. 2005 09:23

Nox píše:Fuj, nestraš. Format c: je to hlavní, čemu se chci vyhnout. Jak sem řekl, mám tam různé programy a data o které bych nerad došel. A vypalovat 80 GB dat se mě vůbec nechce.b/quote]

to mas ale nejlepsi, pokud budes delat novou instalaci, tak si pujc od kamose jiny HDD a tam si data prekopci, nebo si kup jiny disk (80GB WD - 1600,- bez DPH) a budes mit kam soupat zalohy celeho disku :)
qmqm
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomcat 28. 6. 2005 09:52

qmqm píše:[quote="Luboš";Hmno, to asi ťažko, pri výmene dosky akéhokolvek OS Win jedine reinštalácia :evil::/quote]

to ses pekne na omylu, vymeny MB delam nekolikrat za tyden a pokud je puvodni instalace systemu OK, tak se nainstaluje novy chipset a veci z desky a vse jede jak ma, ale pouze s Win 2000 a XP (u Win 2000 100% uspesnost sice neni, ale 90 naprosto v pohode, ale u WinXP zatim reinstalace nikdy nehrozila!) ale pokud se to deje na Win9x tak tam reinstalace je vice nez pravdepodobna pri vymene MB s jinym chipsetem, ale uz se mi nekolikrat stalo, ze pokud nova deska byla od stejneho vyrobce a byly si dost podobne, tak vse probehlo korektne a beha to dal ke vsi spokojenosti :)

Tady bych se hadal pane kolego. Na svych WinXP jsem pravda menil desku jednou, ze srandy jsem to zkusil pustit po vymene, okamzite bluescreen (pri nacitani systemu) a nazdar.......takze zase tak optimisticky bych to nevidel. Ale verim ze kdyz je to stejna deska, ci stejny chipset ze to ustoji.
Tomcat
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qmqm 28. 6. 2005 09:58

Tomcat píše:
qmqm píše:[quote="Luboš";Hmno, to asi ťažko, pri výmene dosky akéhokolvek OS Win jedine reinštalácia :evil::/quote]

to ses pekne na omylu, vymeny MB delam nekolikrat za tyden a pokud je puvodni instalace systemu OK, tak se nainstaluje novy chipset a veci z desky a vse jede jak ma, ale pouze s Win 2000 a XP (u Win 2000 100% uspesnost sice neni, ale 90 naprosto v pohode, ale u WinXP zatim reinstalace nikdy nehrozila!) ale pokud se to deje na Win9x tak tam reinstalace je vice nez pravdepodobna pri vymene MB s jinym chipsetem, ale uz se mi nekolikrat stalo, ze pokud nova deska byla od stejneho vyrobce a byly si dost podobne, tak vse probehlo korektne a beha to dal ke vsi spokojenosti :)

Tady bych se hadal pane kolego. Na svych WinXP jsem pravda menil desku jednou, ze srandy jsem to zkusil pustit po vymene, okamzite bluescreen (pri nacitani systemu) a nazdar.......takze zase tak optimisticky bych to nevidel. Ale verim ze kdyz je to stejna deska, ci stejny chipset ze to ustoji.


tezko rict zda mel clovek vice stesti ci nikoli, ale pokud byl system Win2000 nebo XP tak jsem nemel temer zadne problemy s vymenama a to i v pripade vymeny desek jinych vyrobcu :)
qmqm
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod thud 28. 6. 2005 09:59

No ja som teraz pred týždňom menil MB kvôli grafickej karte.Mám XP-čka PRO. A veru systém som musel nanovo preinštalovať. Ešteže som si pôvodné dáta zazálohoval. Pôvodná doska MSI 645E Max 2LRU, nová Gigabyte GA-8IPE1000-ProG.
thud
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků