Záruka na procesor

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod enr!qo 15. 7. 2005 19:39

Ako je so zárukou na procesor AMD?

Je pravda, že keď odstránim originál pastu z pasívu, tak stratím záruku?

Na stránke AMD, také niečo som nenašiel, ale tvrdil mi tu jeden návštevník, že veľa predajcov neuzná reklamáciu procesoru, keď tam nie je originál pasta - "žuvačka".

Stretli ste sa už s tým?

Odkaz na tvrdenie: tu>>>
a citát:
    No protože třeba kvůli záruce je nutné tam nechat tu jejich pastu (bo spíč žvejkačku:-))a/i]
Athlon +1700 /1,4@2,0Ghz/166x12,
Asus A7N8X-E Deluxe,
2x512 DDR 500 A-Data,
160GB Maxtor SATA,
80GB WD PATA,
Sparkle 6600GT 128MB AGP,
"TT" Tsunami + enermax EG425AX Noisetaker,
DVD-RW LG 4120B, CD-RW Teac 540E, 19"lcd vs vp191s,
Benq x730
enr!qo
Junior

Odeslat příspěvekod marek.tkd 15. 7. 2005 19:50

A preco koli tomu zakladas dalsiu diskusiu? :-/
Sempron 2400@2800, MSI K7N2 Delta, Sapphire 9600Pro 400/263, 2x512MB Ram, 80GB Maxtor
marek.tkd
Junior

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 15. 7. 2005 19:54

reklamacni podminky AMD jsou bezne dostupne. asi by ses divil co vsechno nesmis abys neprisel o zaruku.
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod enr!qo 15. 7. 2005 20:10

marek.tkd píše:A preco koli tomu zakladas dalsiu diskusiu? :-/

Tu denne zakladajú tému: Kupujem pc (s A64 3000+ a komponenty, ktoré sú vždy podobné) a nikomu to nevadí. Ale vďaka za hodnotnú odpoveď. Mňa zaujíma, či má niekto s tým osobné skúsenosti, lebo vraj som lama a stratil som záruku na svoj procesor, že som to zotrel dole originál pastu.
Asus A7N8X-E Deluxe,
2x512 DDR 500 A-Data,
160GB Maxtor SATA,
80GB WD PATA,
Benq x730
enr!qo
Junior

Odeslat příspěvekod cache 15. 7. 2005 20:17

enr!qo: ak si kupoval boxovany, tak by som sa tomu nedivil.. ale aj tak si myslim ze je to hlupost..
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod NiceOne 16. 7. 2005 17:16

Zarucni list AMD na Processor in box:

If you remove the heatsink/fan after initial installation, you must first clean the heatsink surface and apply new thermal interface material before reinstalling the heatsink/fan on your processor.

V pribalenem ceskem navodu:
Pro procesory AMD nesmi byt pouzita stribrna teplovodiva pasta!!!
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Junior

Odeslat příspěvekod cache 16. 7. 2005 17:25

ROFL.. To snad nieje pisane vazne?! Ved si to protireci.. Kontaktoval by som nikoho kto je za to zodpovedny, pripadne nejaku "infolinku" priamo u amd a popisal by som, ze ako je mozne, ze v ich zaruke je pisane ze sa po pouziti musi teplovodivy material vymenit, a v ceskom ze nesmie..
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod homomorfismus 16. 7. 2005 17:28

jakto? vždyť tam je napsaný, že to musíš vyčistit, nějakou tam pak napatlat a nesmí to bejt stříbrná. tak v čem je problém?
homomorfismus
Junior

Odeslat příspěvekod cache 16. 7. 2005 17:38

Pozor na vec:
1) nikde v ceskom nieje napisane, ze to treba spravit, len ze nesmies pouzit striebornu
2) nikde v anglickom nieje napisane, ze nemozes pouzit striebornu
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod NiceOne 16. 7. 2005 17:45

Ja to taky chapu tak ze ji musis vymenit, ale nesmis pouzit stribrnou. To si neodporuje.

Ten cesky navod neni primo od AMD, ale od e-shopu, v kterem jsem nakupoval a tohle tam pisou k AMD procesorum. Je tam spousta dulezitejch rad jako ze s procesorem nesmis triskat, ..atd :)
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Junior

Odeslat příspěvekod homomorfismus 16. 7. 2005 17:46

cache: jo takhle, tak to máš pravdu, to mně nedoteklo. ale na druhou stranu zas nemůžeš říct, že si to protiřečí, protože je stále možné splnit podmínky z obou :D . pěkně vypečená taškařice. docela by mě zajímalo, co na to zákon
homomorfismus
Junior

Odeslat příspěvekod cache 16. 7. 2005 17:52

no neviem, povedal by som, ze ak by ti zhorel procesor preto ze si nevymenil pastu, tak v ramci zakona by ti ho museli vymenit (nieje tam v cestine napisane, ze to musis vymenit).
a chcel by som vediet, odkial zobrali, ze sa strieborna nemoze pouzit, ked to v anglickej nieje - to si zmyslel ten e-shop, aby zarabal na drahsej bielej? alebo aby mal klucku ako nereklamovat procesory?
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod enr!qo 16. 7. 2005 18:38

To iste preložil čech, ktorí ani nevie čo je to procesor a nie to ešte čo je to pasta. Ale zaručene sú len obyčajný špekulanti, kde to prikladajú k procesoru ako ich záručný list - tam by som nekupoval nič, lebo budú len problémy.
Keď dobre viem, tak naj pasta na procesor je tiež strieborná.
Asus A7N8X-E Deluxe,
2x512 DDR 500 A-Data,
160GB Maxtor SATA,
80GB WD PATA,
Benq x730
enr!qo
Junior

Odeslat příspěvekod kromec 16. 7. 2005 18:47

AMD nepovoluje u soket A procesoru stribrnou(nevim jak je to unovych64bit. CPU) z duvodu ze muze zkratovat mustky na CPU a poskodit ho.

-Pokud opuzijes stribrnou pastu a CPU se pokazi tak neni problem pastu pred reklamaci ocistit(napr. tech. benzinem) a pak reklamace probehne bez problemu a nikdo uz neresi ze ti u boxovaneho chladice chybi originalni teplovodiva "podlozka"
kromec
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Axell 16. 7. 2005 18:52

ale,ale,ale.....
pokud je na který-koli procesor použita silicon past,není nikdy problém,co se týče použité pasty.
Jestli někdo reklamuje procesor se zalepeným můstkem pastou s příměsi kovu tak se nelze divit.
A vidím že než jsem to dopsal mě KROMEC předběhl
Axell
Axell
Junior

Další stránka