Motherboard - zvuk

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod gz-sweet 9. 9. 2005 08:00

Dobry den, mam potize se zvukem na motherboardu (MB). Po formatovani Windows mi audio playery hazi hlasku, ze nemam nainstalovanou zvukovou kartu. Je mi jasne, ze drivery musim stahnout na strankach vyrobce MB, ale vrta mi hlavou jak zjistim, ktery vyrobce muj MB vyrobil, resp. potrebuji znat vyrobce motherboardu aniz bych musel otvirat masinu a koumat to hardwearove. Muzete mi prosim pomoct? :?
gz-sweet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Staňouš 9. 9. 2005 08:09

Stáhni si Everest Home edition, který:
Motherboard & CPU
Accurate low-level information about motherboard, CPU and BIOS, including chipset details, DMI enumeration, AGP configuration information, SPD memory modules list, DRAM timing information and CPU instruction set support.

tady je download:
http://www.lavalys.hu/products/overview ... =1&lang=en
Staňouš
Junior

Odeslat příspěvekod Emily(smazano) 9. 9. 2005 08:18

Ano tento program, který vám zde doporučil Staňouš je opravdu pro váš problém výborný. Má českou lokalizaci a máte možnost si pomocí funkce Manager zpráv vytvořit celkovou konfiguraci vašeho pc do reportu jak v *txt tak i v *html, kde máte i funkční odkazy pro download nebo upgrade jak BIOSu tak i driverů výrobce vaši základní desky. Je to taková pomoc pro ty, kteří již nějakým způsobem nemají možnost doinstalovat drivery k MB, které bývají uložené na instalačním CD.
Milly
Emily(smazano)
Junior

Odeslat příspěvekod gz-sweet 9. 9. 2005 10:54

no to je uzasen moc dekuji :)
gz-sweet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod -HoNY- 9. 9. 2005 15:48

Jeste pripominam ze ovladac ke zvukove strance se nemusi nutne stohovat na strakach vyrobce MB ale zvukoveho chipu.... (Realtek, C-media, Avancelogic a pod.)
-HoNY-
Junior