Základní desky DFI

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Patrix 30. 12. 2005 12:17

pavelcent píše:Může mi někdo vysvětlit proč jsou tyto desky tak hojně doporučovány na tomto fóru?Proč jsou lepší než třeba Gigabyte,Asus,MSI?
V lednu budu kupovat nové PC tak mě prosím poučte.Zatím jsem stavěl,pro rodinu a známé,PC na deskách Gigabyte a neměl jsem jediný problém.Možná uzrál čas pro změnu.M/quote]

no DFI jsou mimo možností precizně sestavené a používá docela kvalitní materiály - třeba elektrolyty..
Patrix
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Big.T 30. 12. 2005 12:42

Nemel by jste nekdo ze znalcu OC na deskach DFI chut a cas sesmolit podrobnejsi navod na OC? Zatim jsem se do niceho takoveho nepoustel nebot nejsem v teto oblasti znalec. Jedu na DFI Infinity4x4, A64 2800+, RAM 2 x 512MB PC400 Samsung CL 2,5. Jde mi o to, kam v biosu sahnout, kde co nastavit a na co si dat pozor. V sekci OC na tomto foru se docitam o nastaveni delicky, FSB aj., ale rad by jsem laicky dozvedel vocogo.
Big.T
Junior

Odeslat příspěvekod JakubL 30. 12. 2005 12:51

Možná, že odpovědi na některé sve otázky se dovíš v článcích zde: Co bych měl vědět o taktovaní
-
JakubL
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod adams 30. 12. 2005 12:56

no, a pro DFI na czhardware.com: Preview DFI nF4X Infinity
-
adams
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 30. 12. 2005 13:22

NO DFI muzu taky doporucit, ale spise tem kteri s tim chteji opravdu laborovat. Tem kdo taktovat nebudou radeji ASUS nebo treba Gigabyte. Mam planu si poridit DFI-4X infinity a trochu me trapi ten jiz zminovany aktiv na chipsetu, snad to nejak vyresim protoze ten randal bych asi nedal.

Jen jeste dodam ze se obcas stava ze jsou DFI hned od novoty mrtve, kazdopadne je to casteji nez u ostatnich znacek. Ale v tom velky problem nevidim, protoze to prodejce meni kus za kus.
_DAVE_
Junior

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 30. 12. 2005 13:23

Freaky.B píše:....

mám v case taky 2x120 a když jsem měl původní aktiv na LP U-D tak sem měl 45°C při 3500ot což šlo ... a pořád ... ted jsem si na to upravil freezera a chladim to pasivně a má to 35-40°C :)
Šéfredaktor webmagazínu
//CPU:AMD X2 6000+ MB: GigaByte GF5900SLI - RAM:2x1024MB Geil 800Mhz CL4 - GK:ASUS GF8800GTX - HDD:2xWD250KS 1xWDRaptor74GB - ZDROJ: TT 750W - CRT Dell21"Trinitron
DigitalDooM
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 30. 12. 2005 13:25

_DAVE_ píše:NO DFI muzu taky doporucit, ale spise tem kteri s tim chteji opravdu laborovat. .

tak to já tvrdim že DFI se lze s uspěchem použít i tam kde se taktovat nebude nabízejí totiž vysoký výkon za nizkou cenu ... ne jako předraženej ASUS který ennabídne nic navíc a je dražší ... Gigabyte je jiná kapitola to je deska pro nejnenáročnější uživatele ... pro šetřílky :)
Šéfredaktor webmagazínu
//CPU:AMD X2 6000+ MB: GigaByte GF5900SLI - RAM:2x1024MB Geil 800Mhz CL4 - GK:ASUS GF8800GTX - HDD:2xWD250KS 1xWDRaptor74GB - ZDROJ: TT 750W - CRT Dell21"Trinitron
DigitalDooM
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 30. 12. 2005 13:37

No treba ta 4X-infinity je cca o 500Kc drazsi nez srovnatelny Gigabyte (ten s pasivem), a to uz muzou byt pro nekoho vyhozene penize. Taky se obcas potkavam s lidmi kteri si nikdy nekoupi desku s nazvem "LAN party" s malovanym klucinou na krabici a barevnymi PCI sloty. Proste lidi jsou ruzni a proto se na svete nevyrabi jen jeden druh zakladnich desek. Ja s tim problem rozhodne nemam takze jdu do ni :-)
_DAVE_
Junior

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 30. 12. 2005 13:39

Treba pokud bych nekomu skladal do kanclu kvalitni, drahe PC, urcite mu tam nedam DFI. Protoze bych se uz za tu krabici (lan party) musel stydet. Sice to neni moc dulezite, ale moc se krabice nepovedla..
_DAVE_
Junior

Odeslat příspěvekod Worm 30. 12. 2005 13:59

_DAVE_ píše:Mam planu si poridit DFI-4X infinity a trochu me trapi ten jiz zminovany aktiv na chipsetu, snad to nejak vyresim protoze ten randal bych asi nedal.

No mě se taky Infinity zamlouvá, konkrétně DFI nF4 Ultra Infinity - nForce4 Ultra, Lan Party je už kapku dražší. S tím aktivem ale bude asi potíž. :evil:

Taky by mě zajímalo, proč nabízí DFI záruku jenom 2 roky, když i ten údajně zatuhávající Gygabite dává 3. :?
Worm
Junior

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 30. 12. 2005 14:44

_DAVE_ píše:Treba pokud bych nekomu skladal do kanclu kvalitni, drahe PC, urcite mu tam nedam DFI. Protoze bych se uz za tu krabici (lan party) musel stydet. Sice to neni moc dulezite, ale moc se krabice nepovedla..

a proč ? mi v kanclu DFI LPSLI expert máme ... protože je nevýkonější tak co kupovat něco jiného to že má anvíc hezkou krabici je vedlejší ...

krabice mi nepříde onic horší než ufoni a starship na gigabytu apod ...

BTW: ano pro někoho to může být vyhozené peníze proto osazuji v současné době jen Gigabite (pro nenáročné) a potom jen DFI protože je to to nej za dané peníze od 3000-6500,- a to kamkoli :)
Šéfredaktor webmagazínu
DigitalDooM
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 30. 12. 2005 14:47

Worm píše:
No mě se taky Infinity zamlouvá, konkrétně DFI nF4 Ultra Infinity - nForce4 Ultra, Lan Party je už kapku dražší. S tím aktivem ale bude asi potíž. :evil:

Taky by mě zajímalo, proč nabízí DFI záruku jenom 2 roky, když i ten údajně zatuhávající Gygabite dává 3. :?"/quote]

Infinity Ultra vychází z DFI LP a pokud nepoteřbuješ vzhled LP serie tak jasná koupě je Infinity ta deska stojí 3000,- a nabídne to co žádná jiná v okolí a to i daleko dražší desky ... ano aktiv je přítomen co se dá dělat ... ale dá se nahradit pasivem ale musíš dobře větrat CASE ... BTW: záruka 2 nebo 3 roky mě osobně je to putna 2roky je na PC dlohá doba a tak louho žádnou věc nemám ... za tři roky je to museální kousek :)
Šéfredaktor webmagazínu
DigitalDooM
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Worm 30. 12. 2005 15:10

Já vím, poměr výkon/cena má DFI nF4 Ultra Infinity jasně nejlepší.

DigitalDooM píše:...za tři roky je to museální kouseks/quote]

Pořád lepší muzeální kousek se zárukou než bez záruky. :-B Mě jenom zaráží, že když má DFI tak kvalitní desky, jak se říká, tak nabízí jenom 2 roky záruky. Ale nepochybuji o tom, že Infinity a Lan Party jsou výborné desky.
Naposledy upravil Worm dne 30. 12. 2005 15:38, celkově upraveno 1
Worm
Junior

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 30. 12. 2005 15:15

RE: DOOM - S tebou je to proste tezke, jsi ten typ lidi vsemi smery doporucuje, vychvaluje a obhajuje to co mu zrovna lezi pod stolem. Kdybys nemel dole ten titulek tak vic stejne co mas doma v PC. Problem je tom ze pro tebe neexistuji alternativy. Ja bych proste uz z principu nekomu do "regulerniho" kompu LP nekoupil uz jen kvuli te krabici. Lidi maji z toho pocit, ze je to neco na hrani pro male decka. Samo Infinity rada je neco jineho. Radeji to uz nebudu resit protoze to dopadne jako v diskuzi o R-1600.. ATI rozhodne, vsechno ostatni srot, AMD rozhodne vse ostatni srot, DFI rozhodne, vse ostatni na nic.. Tohle nikam nespeje..
_DAVE_
Junior

Odeslat příspěvekod Black_Arrow_CZE 30. 12. 2005 15:18

_DAVE_ píše:Treba pokud bych nekomu skladal do kanclu kvalitni, drahe PC, urcite mu tam nedam DFI. Protoze bych se uz za tu krabici (lan party) musel stydet. Sice to neni moc dulezite, ale moc se krabice nepovedla..

.... skladat někomu PC a vybírat desku podle toho jak vypadá její krabice??? to sem ještě nežral.... 8)

PS: Jinak série infinity nemá zas tak hroznou krabici, no ni? :wink:
mam auto // mam mobil s GPS // mam notebook // mam počítač a baví mě vařit ;). Proto si myslím, že můžu trochu důstojně operovat ve fórech na: živě,autorevue,mobilmania,navigovat a šéfkuchař. Děkuji ;)
Black_Arrow_CZE
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka