Základní desky DFI

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 30. 12. 2005 15:24

no tak

1, já určitě nevybírám podle toho co mám momentálně pod stolem to bych moc nevybral ... to že to pak mám pod stolem není nic divného přece nebudu kupovat blbé věci ...

2, doporučuju a vychvaluju jen věci které si to zaslouží a které mohu s klidným svědomím doporučit ... osatatně nikdo zamnou ještě nikdy nepřišel že sem mu poradil špatně ... doporučím jen to co bych si i já případně pořídil :)

3,lidi většinou tu krabici neuvidí :) a když tak je nezajímá ... pokud bys momentálně nekoupil DFI i do ,,regulerního" PC tak bys zákazníka poškodil ... a zatím si stojím ...

4,nikdy sem neřekl že je ostatní šrot ... jen momentálně třeba není ta značka a ten výrobek konkrétně tak dobrý ... prostě a jednoduše za stejné peníze můžeš mít něco jiného-lepšího :)

5, Nejsem Flamer nezáleží mi na značce ... kupuji,doporučuji a užívám jen to co je momentálně za mé peníze rovna nejlepší ... a to je v této době v oblasti MB pro AMD jednoznačně DFI a to i do ,,regulerních" sestav ...

BTW: vybírat základní desku podle krabice může s prominutím jenom vůl ... můžu ti řící že kdybych nedržel x dDFI desek týdně tak ani nevím jak ta krabice vypadá ja si je totiž nijak zvlášť neprohlížím ... mě zajíma co je uvnitř ...a vzhledově je DFI LP jedna z (neli uplně) nejhezčích desek vůbec ... a to klienta zaujme spíše než barevná krabice ...
Šéfredaktor webmagazínu
//CPU:AMD X2 6000+ MB: GigaByte GF5900SLI - RAM:2x1024MB Geil 800Mhz CL4 - GK:ASUS GF8800GTX - HDD:2xWD250KS 1xWDRaptor74GB - ZDROJ: TT 750W - CRT Dell21"Trinitron
DigitalDooM
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 30. 12. 2005 15:31

RE: jj Vsak jsem to psal, Infinity ok.. K tem klucinum na LP krabici, mozna je to smesne ale nekdy to fakt neni zrovna idelani. Nejaka rodinka, nebo lidi co to maji pro kancl - zkratka nekdo kdo se v tom nevyzna a hrozne si kazdou vec i obaly prohlizi, za CO to vlastne utratil ty svoje prachy se pak vyptavaji a nebudi to v nich duveru. Uz se me ptali jesli jim na tom PC pro hrani pujde i nejaky "specialni" program. Funkcne je to samo jedno, ale pro ty "excel a internet" PC volim vetsinou neco levnejsiho.
_DAVE_
Junior

Odeslat příspěvekod JakubL 30. 12. 2005 15:43

Také nezapoměňte na již zmiňované rozsáhlé nastavení v Biosu, které se pro nezkušeného uživatele může stát osudným a mnoho začátečníků má problém si tam najít nastavení toho, na co jsou zvyklí od UserFriendly Biosů.
-
JakubL
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 30. 12. 2005 15:52

no taky jsou tam základní položky a ostaních si nemusí všímat ... ty jehorší hodnoty jsou nastavitelné jen po upozornění či přejumperování ... :)

samosebou i na desce s blbým biosem toho nepoučený člověk zkoní taky dost ... :)
Šéfredaktor webmagazínu
//CPU:AMD X2 6000+ MB: GigaByte GF5900SLI - RAM:2x1024MB Geil 800Mhz CL4 - GK:ASUS GF8800GTX - HDD:2xWD250KS 1xWDRaptor74GB - ZDROJ: TT 750W - CRT Dell21"Trinitron
DigitalDooM
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 30. 12. 2005 16:08

Tak kdyz jsme se tak krasne pohandrkovali kvuli prakticky volovine, pojdme resit neco smysluplneho. Ted jsem si zkousel bouchnout do te 4X-Infinity VGA GTO s klasickym chladicem - tu mam vyhlidnutou taky a prisel jsem na to ze mi zbyvaji 2 pouzitelne PCI sloty ktere nutne potrebuji. Kdyz zacnu premyslet nad jinym chladicem na tuhle VGA nez je ten origo, zjistim ze jsem totalne v prde... protoze ze tam nemam sanci vejit.

K tomuhle mi poradite ?? Ma nekdo v tehle desce nestandartni (vetsi) chladic u VGA + nejaky osazeny PCI ??
_DAVE_
Junior

Odeslat příspěvekod Honny 30. 12. 2005 16:12

JakubL píše:Také nezapoměňte na již zmiňované rozsáhlé nastavení v Biosu, které se pro nezkušeného uživatele může stát osudným a mnoho začátečníků má problém si tam najít nastavení toho, na co jsou zvyklí od UserFriendly Biosů.k/quote]
volba "auto" a není co řešit... BIOSy na DFI sou skutečně excelentní a byl sem z toho trochu šokovanej (předtím byl ASUX).
x_X
Honny
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod milanc 30. 12. 2005 16:24

adams píše:no, koukal jsem jako puk, cože se se socketem 939 vylouplo nějaké DFI, o kterém jsem předtím prakticky neslyšel. Taky jsem si říkal, že není problém, aby pět lidí totálně zaspamovalo všechna fóra a je z toho i na malou Českou Republiku kšeft jako prase, pokud jste dealerem.
No, ale když už jsou i na těch zahraničních webech tak oblíbené, tak na tom možná něco bude.
Ale ty chladiče čipsetů hnedle za slotem pod grafickou kartou v PCIe (např. nF4x infinity na s754) jsou na zabití, ten chladič je prakticky nevyměnitelný (pokud někdo netouží po tom koupit chladič z heatpipama i na chipset).o/quote]

Přesně, to je první co mě odradilo. Tím se tyto desky zařadili do kategorie "out", bohužel. Kámošovi jsem na ní postavil cool CP, spokojenost. Ale právě kuli zmiňovanému větráčku (mají ho všechny typy pokud vím) zvolím cokoli jiného - asi gigabyte.

Milan
milanc
Junior

Odeslat příspěvekod dr_dress 30. 12. 2005 16:32

kolem DFI je stejná propaganda jako byla okolo desek epox, urcite pamatujete jak vsichni museli mit epox nF2, nejlepsi deska, nejlepsi vysledky v testech, nejlepsi pretaktovatelnost, proste vse nej...distributor ani nestihal pokryvat poptavku tak se na to obcas cekalo v poradniku... i ja sem naletnul a koupil si ji do dnes toho lituju..kdyz pominu moji zkusenost, tak treba skutecne byla vhodna pro oc a mela dobry vysledky ale ta stabilita sla casem hodne dolu a prodejci resp. na reklamacich by Vam vypraveli jak po pul roce se jim zakaznici s temahle sitama vraceli reklamovat... dneska kdyz nekde reknete epox tak Vas zacnou kamenovat jakej je to sit a ze uz by to nikdy nekoupili a pritom jsou to ty samy lidi kteri kroutili hlavou nad clovekem ktery si epox nekoupi tenkrat.... nechci syckovat nebo sirit nejakou negativni zpravu ale aby to nebylo tak i s DFI..ja k temhle firmam proste nemam duveru, dneska vylezou na trh, udelaji diru do sveta a zitra uz maji nefunkci web a podpora nulova... nehlede na to ze DFI a jeho chladice na chipsetu jsou utrpeni pro ucho...narozdil treba od asusu
S pozdravem
DR_DRESS
dr_dress
Junior

Odeslat příspěvekod adams 30. 12. 2005 16:40

jojo, epox.. taky koukám, že po nich po nF2 neštěkne pes.
-
adams
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 30. 12. 2005 16:45

Castecne urcite souhlasim, z Epoxu se vyklubal pomerne casto reklamovany board, jen aby takhle nedopadl i DFI. Ten pocet reklamaci neni zas uplne v normalu.
_DAVE_
Junior

Odeslat příspěvekod Worm 30. 12. 2005 16:55

No a který desky mají nejmíň reklamací (samozřejmě vzhledem k počtu prodaných kusů)?
Worm
Junior

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 30. 12. 2005 16:59

Prosim vas nechci tady zacit sirit nejakou lavinu, berte dost s rezervou. Reklamuji se samozdrejme vsechny. Ale lepe na tom byvaji ASUSy a Gigabyte - ale pouze drazsi verze, "X" rada od Asus je opet sedy prumer. Hur jsou na tom ty DFI a MSI - hlavne ty MSI nejsou co byvaly. O jinych nemam prilis prehled takze radeji nekomentuji.
_DAVE_
Junior

Odeslat příspěvekod dr_dress 30. 12. 2005 17:43

msi trpi na spaleny odpor, dfi se zatim nereklamuji az tak kvuli nestabilite nebo vyhoreni, ale spis kvuli "blbostem" jako nefungujici integrovany veci jako blba zvukovka, nefunkcni 1394, jednou v ni nesli zadny pameti, asus je docela v pohode, gigabyte se v posledku krapet zhorsilo, ale spis jen reklamace u hned novyho kusu, ale prekvapive soltek je na tom "zebricku" dobre, coz se divim, osobne bych k nemu duveru nemel
S pozdravem
DR_DRESS
dr_dress
Junior

Odeslat příspěvekod umi 30. 12. 2005 17:56

u DFI Lanparty UT 250Gb je tak blbe umistenej 4-pin hned vedle procesoru, ze chladic ho presahuje a musite bejt k tomu konektoru fakt vosklivy aby se tam dal ze zdroje narvat..
jinak Sempron 64 podporuje beta bios z cervence 2005, od ty doby na tuhle desku nevysel zadnej stable..ne ze bych mel problem s nestabilitou, ale po pul roce uz by se mohli snad rozhoupat..
integrovany veci nepouzivam (SB Audigy + 3Com to jisti), takze nevim jestli to vubec funguje.
takze pocity trosku rozporuplne na to, ze je to jedna z nejdrazsich desek na s754.
umi
Junior

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 30. 12. 2005 18:25

:)) a co se divíte ... PC HW je záležitost rychle pomíjející :) takže současná nadvláda DFI nebude trvat věčně za 2 roky po nich taky nemusí štěknout ani pes ... to je stejný případ jako ony Epoxi ... BTW: to stále není důvod proč kupovat v dnešní době něco jiného když tu máme exelentní DFI ... ;)

DFI Lanparty UT 250Gb je stará deska nevím proč by nato měli uvádět nějaké biosy ... popdpou sempron64 tam máš a nic tak jiného se nezměnilo :)

mám jakýsi svůj přehled o počtu reklamovaných desek + nějaké ty informace co sem vyšpízoval od firem ...

nejvíc reklamací suveréně vede MSI v závěsu ECS apod ... s těch lepších je to v pořadí Gigabyte,DFI,asus ... asuslů se totiž zdaleka neprodá tolik co MSI, a DFI ... takže vhledem k tomu je DFI nejspolehlivější ... já sem měl jen dvě reklamace kvůly blbosti jako že přestala fungovat NV síťovka .. :( jinak absolutně žádný problém a to sem letos osadil .. 111 DFI LP a 45 DFI infinity :) MSI sem osadil 26 a u 18 byl problém :) tomu řikám rozdíl a to to zdaleka nebyla stejná serie :( ....
EPoxi letos neletí a ASUS jsem osadil jen asi 10 z nichž 5 těch levnejch a ty sme honem rychle vrátili protože AMD s tím nějak nespolupracovalo ... levný ASUS + AMD prostě nejde dohromady ...a ty dražší jsou zase moc drahý a nic zato nenabízí ... :(
Šéfredaktor webmagazínu
DigitalDooM
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka