Prosím o radu jak zprovoznit počítač

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PC 25. 2. 2006 08:48

Monitor nenaběhne. Příslušenství bych radši neodpojoval protože evidentně funguje a rozebírat to se mi radši nechce. Já to vlastně ani teď nesestavoval. Montovali jsme to společnými silami. Mechaniky svítí a jsou pod proudem, svítí i tlačítko HDD, pouze nedojde k vypnutí a nejde obraz. Takže problém je asi někde mezi HDD případně grafikou, kolega tu cosi psal o jakési kostře. Nevím co to je pin 1. Nemá být třebas něco zapojené do grafiky ?
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior

Odeslat příspěvekod MM_tank 25. 2. 2006 09:57

takže ten napájecí čudlík už jsi asi trefil - do chlívku pwr - zapne se a nejde. je možný že jsi netrefil ostatní kablíky v tom chlívku tak zase pěkně všecky odpoj a ench tam jenom to pwr /možná jsi nějakou diodu strčil do chlívku reset a blokuje počítač jako by si držel čudlík reset/

zkus to nakopnout jen s tím zapojeným pwr. zbytek nemusí být připojený a zatím se tím zybtkem nezabývej.jestli to naskočí musíš správně zapojit zbytek /nebo aspoň reset/

jestli to správně nenaskočí tak musíš odpojit kabely k hdd a cdrom a fdd. pin jedna je kraj kabelu co je zvýrazněnej nějakou barvou nejčastěji červenou. pokud má kabel k hdd barevný konce tak modrý konec do desky.

hlavně nic nevylepšuj nepřipojuj nik k hdd ani grafice protože to taky klidně můžeš tím vylepšováním odpálit
S pokaženými počítači se denně setkávám už deset let.
MM_tank
Junior

Odeslat příspěvekod LUC.key 25. 2. 2006 10:03

jj PWR je jedno jak zapojis, ja to zapinam treba sroubovakem, jde jen o to "zkratovat" 2 piny, je jedno jak. Jak bylo napsano...nech tam jen PWR, s tim si zatim vystacis. IDE kabely budou mit klice takze to zrejme nejde zapojit jinak nez dobre (leda hrubou silou :D ). Ale klidne odpoj vsechny mechaniky a HDD, pokud se ti rozjede komp a rozsviti monitor, muzes je zapojit. Zkontroluj si jestli mas zapojenen dobre napajeni na desce (4-pin...a 20-pin)
Kdyby nekdo doma mel stare elektronky kterych se chce zbavit, tak se mi prosim ozvete, za ty lepsi zaplatim! ...sbiram, bastlim

„Když neodskočíš z cyklu programu, nikdy nebudeš v podprogramu.“ == „Odvážnému štěstí přeje.“
LUC.key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xaero 25. 2. 2006 11:05

A nebo zda mas naky PATA disk tak ten kabel pichni do IDE 1 ja jsem to jednou pich do dvojky a system nenabeh ani do biosu a reset se!!! zkus to
Canon 40D + Canon 50mm f/1,8 II + Canon 18-55mm
xaero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PC 25. 2. 2006 11:45

Takže trochu jsem to překutal a tlačítkem power už jde systém vypnout i zapnout. Ale nenabíhá stále monitor ! Nejde obraz
na obrazovce je jen tma. Svítí dioda indikující hdd ale vedlejší se znakem žárovky nesvítí. Nejde ani zvuk. Zkusil bych třeba zapnout jenom grafiku na desce ale to musí jét nějaký signál do monitoru ciž se zřejmě neděje. Nejsou někde fotky dokumentující co se má kam zapojit ? Nebo je někde v praze nějaký velký servis co fachá přes víkend ? Že bych to tam odvez aby mi to zprovoznili tam.
PC
Junior

Odeslat příspěvekod LUC.key 25. 2. 2006 13:21

a co dela ten HDD? chrasti kdyz ho zapnes? - musi v nem byt 2 kabely, napajeci (cervena-cerna-cerna-zluta) a pak ten plochy IDE. Grafiku predpokladam ze zapojenou mas ne? (jako zasunutou v patricnem slotu) diody zatim nekoumej, ty nejsou ted potreba
Kdyby nekdo doma mel stare elektronky kterych se chce zbavit, tak se mi prosim ozvete, za ty lepsi zaplatim! ...sbiram, bastlim

„Když neodskočíš z cyklu programu, nikdy nebudeš v podprogramu.“ == „Odvážnému štěstí přeje.“
LUC.key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PC 25. 2. 2006 14:56

Donesl jsem to do servisu a tam mi zdelili že bude zazrak jestli nebude out motherboard... Snad ne, da se jeste koupit na northwood ?
PC
Junior

Odeslat příspěvekod Weslo 25. 2. 2006 15:09

Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PC 25. 2. 2006 19:07

Jéje tam je základovka s PCI-E to na ten NW jde taky ? Tu bych bral a mám rázem vyřešený problém.... Tedy pokud se ta deska fakt spálila a nevzala sebou i procesor. Snad se nespálila ale do tohodle bych šel hned !
PC
Junior

Předchozí stránka