Prosím o radu jak zprovoznit počítač

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PC 24. 2. 2006 21:13

Koupil jsem si s velkou slávou novou skříň, donesl domů a za pomocí příbuzenstva se pustil do kompletace. Starý počítač jsem vymontoval odpojil a zase zamontoval do nové skříně. Ovšem co se nestalo. Počítadlo nefunguje. Zprvu jsem zjistil že nemám zapojené kabely power reset a HDD tak jsem je tedy nějak zapojil ale samozřejmě to nefunguje zas. Prosím tedy o radu home - kutilské lamě která sice počítač umí rozebrat a zase seskládat ale jak na to aby to běhlo už vlastní hlavou nepřišla. Pokud možno i s fotkami Jedna se o základní desku MSI 865G Neo 2 a skříň thermaltake soprano. Samozřejmě bych nerad něco zničil, problém je jistě banální ale já ho jakožto začátečník v oboru kompletace počítačů asi nenajdu. Samozřejmě chodit s takovýmto prdem do servisu se mi nechce, stroj již stejně není v záruce a také se chci naučit jak na to ! Dík za radu.
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hollowback 24. 2. 2006 21:23

podivej se do manualu od desky tam by to melo byt trosku prehledne nakreslene
Athlon 64 X2 3600+, Gigabyte MA78GM-S2H, 2 GB AData DDR2 800MHz, 120GB Seagate 7200rpm, 250GB IBM Fedora 7
For Those About To Rock
WE SALUTE YOU!!!
Hollowback
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonda-B 24. 2. 2006 21:23

To je něco jako: "Zabloudil jsem na sídlišti. Nevím kde jsem. Poraďte mi jak se dostanu k Delvitě."

Zkus to znovu a lépe.

Pokud jsi nic jiného neměnil než skříň bez zdroje, tak buď něco nemáš zapojené, nebo je to zapojené špatně - datové nebo napájecí kabely.
Tonda-B
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N3RF 24. 2. 2006 21:25

Kazda rada draha. Poradne zkontroluj to propojeni kabliku power,reset atd. Kdysi mne to fest potrapilo. Takhle se radi dost tezko. Dotahni domu kamose kterej tomu rozumi.
N3RF
Junior

Odeslat příspěvekod PC 24. 2. 2006 21:29

Manuál jsem ztratil... Zdroj jsem neměnil, pouze jsem vše odpojil a zase zapojil. Asi blbě. Prosím může mi někdo jednoduše vysvětlit co patří kam a jak ? Přišel jsem na to že konektory HDD, Power \)trojbarevné káblíky) atd. patří nejspíš do barevných chlívečků na okraji. desky - pravý dolní roh. Jenže nevím jak. Naležato, nastojato, nefachá to :(
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hollowback 24. 2. 2006 21:33

Athlon 64 X2 3600+, Gigabyte MA78GM-S2H, 2 GB AData DDR2 800MHz, 120GB Seagate 7200rpm, 250GB IBM Fedora 7
For Those About To Rock
WE SALUTE YOU!!!
Hollowback
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 24. 2. 2006 21:35

někde na desce bude nakresleno jak ty kablíky patří ... :) BTW: neboj jejich špatným umístěním nic nezkazí jen to třeba nebude fungovat ....

BTW: většinou jsou nápisy směrem nahoru :)

Jinak zkontroluj zda máš v desce napájení jak 24pin (v tvém případě) tak 4pin ;)
Šéfredaktor webmagazínu
//CPU:AMD X2 6000+ MB: GigaByte GF5900SLI - RAM:2x1024MB Geil 800Mhz CL4 - GK:ASUS GF8800GTX - HDD:2xWD250KS 1xWDRaptor74GB - ZDROJ: TT 750W - CRT Dell21"Trinitron
DigitalDooM
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duch 24. 2. 2006 21:36

Pocitac je vlastne lego, ak sa nieco neda spravne tak sa to rozsype.
este raz povytahovat vsetky kable, a pekne pomaly vsetko znovu napojit.
Ak si nezapojil napajanie dosky opacne tak este nic nieje stratene.

Bacha pri zasuvani procaku a davani chladenia, niekedy to moze urobit nenapadne puk a procak je v keli teda na dva kusy

Ja to robim tak, najprv si napojim dosku na zdroj,
Potom zasuniem opatrne pamate, tu treb pozriet ci su spravne dotlacene
Potom pozasuvam jednotlive komponengty davam bacha aby som nezlomil dosku, cize ak to nejde tak treb zkontrolovat ci to davam spravne
Nasledne zapajam disky a jednoduche pravidlo
cervene k cervenemu 9ak to nie je sata tam je trochu inak) to znamenan elektriku dam len do obymky tak ako ma byt a prvy ide kanal (je cerveny musi byt pritom)
pozriet aj na doske ci nieje nejaky pin ohnuty na zastrckach, t.c. su tam obimky, ani sa to neda inak strcit
co sa tyka power a reset treba pozriet ci su napojene so spravnou orientaciu, biela bodka alebo trojuholniky udavaju vacsinou prvy pin
Robit to postupne
Dam pamate graf kartu hard a zapanem stroj ide nstavim bios vypne a pokracujem v skladani.
Ak je tam piny na USB treba to prekontrolvta tu si jedine treba davat pozor.
Nedtyka sa nejaky konektor volne nejakeho pinu.
Vsetko robit postupne.
Otazka je dost vykony zdroj. Nove komponenty stare 250W stiahnut jak nic.
Je dobre priprňevnena doska nie je srob v otvore kam nepatri uz aj tom zazil ze niekto prisroboval dosku vodivo o skrinu takz aj to prekontrlovta, pouzivat len srobiky s izolaciou
duch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 24. 2. 2006 22:09

Aby nedošlo k omylu - nesestavoval jsem NOVÝ počítač. STĚHOVAL jsem starý. Prostě jsem si koupil novou skříň a díly co jsem měl ve staré jsem dal do nové. S procesorem tedy nic být nemůže, na ten jsem nešahal. Pouze jsem vše vymontoval a namontoval do nové skříně. Teď jen které prasátko patří do kterého chlívečka? A jak ? Proto tedy prosím o pomoc vysvětlete mi co mám propojit kam případně jak to co mám propojit vypadá. To je celé, nic víc nepotřebuju vědět. :D
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 24. 2. 2006 22:54

Takže prvotní úspěch - zadní a boční větrák jakož i větrák na procesoru se točí. Ovšem neozve se ani klasické písknutí nabíhajícího systému ani nic nejde do monitoru. Kde je tedy chyba ? A jak mám zapojit přední větrák ? Systém pod proudem je. Ale nenabíhá. V HDD chybí možná zapojený jeden káblík je tam volný chlíveček se třemi piny. Nemohu ale přijít co a zda tam vůbec patří.
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FaZZy 24. 2. 2006 22:56

nechci s tebe dělat debila,ale člověk je omilný tvor. Jédnou se mi stalo kamarád mi volal že mu nefungujo PC. tak jsem tam přišel a on neměl jen sepnuté tlačítko na zdroji.
Static X, Hypocrisy, In Flames, SoulFly, Sepultura,Dark Tranquility,.. 4ever :twisted:
OC: Athlon 3000+ 1,8GHz@2,8GHz
A? učiníš co chceš, stejně toho budeš litovat.
Max Cavalera je metalový Bob Marley
FaZZy
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fero49 24. 2. 2006 23:19

Zisti, či si opačne neotočil plochý kábel od HDD a FDD (kostra je vodič značený najčastejšie červenou farbou a má pin č.1. Pri opačnom zapojení je systém nefunkčný...
fero49
Junior

Odeslat příspěvekod PC 25. 2. 2006 00:01

Já nemám tlačítko na zdroji. Zdroj budu také měnit časem asi za nějaký forton. Pokud mám teď dobrou a vcelku asi i dobře chlazenou skříň mohl bych už trochu zkusit přetaktovat procesor, že ? Jak přesně vypadá ta kostra ??? HDD svítí že jako jde ale nejde obraz a když stisknu tlačítko nedojde k vypnutí. Můžete mi popsat přesně co mám hledat případně sem dát odkaz na obrázek ? Optické mechaniky svítí, FDD jsem již neinstloval. Ve staré skříni sice byla ale disketa je pro mne mrtvé medium. Ani v NB už není, proč ji tedy mít v PC.
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 25. 2. 2006 00:54

prosim prosim :(
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djmilas 25. 2. 2006 01:59

1. Zkus otočit zapojení power, atd(Prostě když tam máš 2pinový drát, dej o bbráceně)
2. Odpoj všechno příslušenství, nech zapojený pouze cpu, ram, rafiku (nezapomeň zapojit monitor do grafiky:)) Když monitor naběhne zkus připojovat postupně disk, dc-r,..
3. dotáhni znvu všechny šroubky, domáčkni grafárnu
4. vytáhni všechny díly z pc, sestav je pouze a dřevě a zapoj vše z bodu 2 ničeho se nedotýkej(pouze šroubovákem spoj piny power - když vše půjde měl jsi na desce studený ontakt(nějaký šroubek se dotýkal desky.
djmilas
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků