Jak zjistím zda mám v PC integrovanou grafiku ?

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PC 5. 3. 2006 21:00

Protože FX5200 zlobí, rád bych jí dal pryč a nějakou dobu jel na integrované ale netuším zda ji v PC mám. Jak se to dá zjistit ? Je to MB MSI-865G neo 2
PC
Junior

Odeslat příspěvekod KuciX 5. 3. 2006 21:10

se proste podivej zazadu na vystupy a pokud budes mit do ceho ten monitor pichnut, tak ji mas integrovanou....
A jestli ji newidis ve widlich, tak ji mas asi zakazanou v BIOSu ...
Povol ji... vypni kompl.. vydelej FX5200 zapoj monitor do integrovane a doufej, ze ti nabehne system :D
KuciX
Junior

Odeslat příspěvekod Calhoun 5. 3. 2006 21:18

PC píše:Protože FX5200 zlobí, rád bych jí dal pryč a nějakou dobu jel na integrované ale netuším zda ji v PC mám. Jak se to dá zjistit ? Je to MB MSI-865G neo 2-/quote]

Cipova sada i865G v sobe obsahuje graficke jadro. Podivej se na zadni stenu pocitace, krome vystupu na monitor na FX5200 by mel byt i vystup na monitor hned vedle serioveho a paralelniho portu na zadni stene PC (nebo kousek od USB portu).

Pokud onboard grafiku mas tak vlez do BIOSu a zapni ji a uloz zmeny v nastaveni. Vypni PC, prepoj monitor na vystup z onboard grafiky a zkontroluj jestli PC nabehne. Pokud ne tak bude mozna nutne z pocitace FX5200 vyndat aby deska pustila signal do onboar grafiky.
Calhoun
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PC 5. 3. 2006 23:31

Ok a kde tu grafiku najdu ? Tedy v biosu ? Konektor pro monitor tam je.
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior

Odeslat příspěvekod terror_23 5. 3. 2006 23:33

zkus treba manual
terror_23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PC 5. 3. 2006 23:34

Ten jsem dávno ztratil :/ Jinak co byste říkali na radeon 1600 pro ? Je to dobrá karta?
PC
Junior

Odeslat příspěvekod Calhoun 5. 3. 2006 23:47

PC píše:Ten jsem dávno ztratil :/ Jinak co byste říkali na radeon 1600 pro ? Je to dobrá karta?r/quote]

Je. Ale pro jake pouziti ji chces? Na kancelarskou praci, brouzdani na netu, koukani na filmy nebo praci s 2D Ti staci klidne ta onboardova. Nakup jine ma smysl jen pro hrani her nebo pokud delas ve 3D.

V BIOSU je volba ktera urcuje jestli pocitac pri startu ma pocitat s onboard grafikou nebo ne. Pokud tuhle volbu nemuzes najit tak vypni pocitac, vyndej FX5200, pripoj monitor na vystup z onboard grafiky a melo by to byt OK. Pokud ne tak po vyndani FX5200 jeste resetuj BIOS jumperem na desce.
Calhoun
Pokročilý