Výběr základní desky pro socket A

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod manek(smazano) 5. 3. 2006 22:03

Dnes se mi moji sikovnosti podarilo odsmahnout desku a proto bych potreboval poradit jakej model pro socket A byste mi doporucili. Chtel bych tam: USB2.0(alespon 4x), pci(alespon 4x), AGP, a integrovanou zvukovku nejlepe(6.1),
Jde mi ciste jen o stabilitu na vykon mam jine pc.

Predem dekuji za odpovedi.
manek(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod valecny 5. 3. 2006 22:13

No třeba tu co mám já ale je stará K7N2-ILSR. Si o ni počti:)
Ale spíš at ti někdo doporučí nějakou novější:)
Víte, jaké byly tři největší katastrofy v dějinách lidstva? Hirosima 45, Cernobyl 86 a Windows 95.
valecny
Junior

Odeslat příspěvekod terror_23 5. 3. 2006 23:26

ja mam asus a7v600x , ted ji sezenes za litra ma kt600 takze neumi zamknout fsb:agp jestli chces taktovat , jenom ma naky problemy s hybernaci ale da se to **** .. asi vo dve kila draz koupis to samy s kt880 .. s deskama pro socket a uz dneska nemas moc na vyber a chybu asi neudelas .
terror_23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod valecny 6. 3. 2006 17:22

no co se týče stability tak nemám za 3 roky jedinej problém s mojí deskou a má všechno co žádáš:)
Víte, jaké byly tři největší katastrofy v dějinách lidstva? Hirosima 45, Cernobyl 86 a Windows 95.
valecny
Junior

Odeslat příspěvekod Lemur 6. 3. 2006 19:37

Mam pocit, ze uz se to tu resilo, ale pokud se bude kupovat nova, tak jedine chipsety nForce2 nebo VIA KT880, prinejhorsim KT600, ten ale, jak uz psal spravne terror_23, nema PCI/AGP lock a je jen singlechannel (i kdyz u SktA je to stejne maly rozdil).

nForce2 je o neco vykonnejsi, ale vic topi (vetsina desek ma aktini chladic northbridge) a nema nativne SATA (casto je ale realizovano integrvanymy radici od Silicon Image nebo Promise). Ale treba zas SoundStrom v MCP-T (neni v MCP-P) je povazovany za jednu z nejlepsich integrovanych zvukovych kartet vubec ...

KT880 je o kapicku slabsi, ale zase ma SATA plus 8xUSB2 a casto i gigabitovou sitovku (southbridge je Via 8237R). Skoro vsechny desky maji na northbridgy pasiv. A je o neco levnejsi nez nForce2.
Lemur
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod X123 6. 3. 2006 21:30

Odešla mi o Vánocích taky... Výběr je bídnej... Nakonec to padlo na asus a7v600x... Nemá toho moc, ale zatím jede bez problémů a všechno proběho jak mělo...

Jo málem bych zapomněl... Zvukovka se nedá používat... :oops: Ten zvuk je fakt mizernej... Basy sice docela ujdou, ale ten zbytek je nepovedenej šum... Radši jsem tam zapojil starou dobrou 128 SB za stovku z bazaru... :D
X123
Junior

Odeslat příspěvekod BLUE BULL 6. 3. 2006 22:42

Tohle by mohlo být docela dobré

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=27990

:lol:
BLUE BULL
Junior

Odeslat příspěvekod valecny 7. 3. 2006 08:12

BLUE BULL píše:Tohle by mohlo být docela dobré

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=27990

:lol:-/quote]

jinak se dívám že tahle deska umí všechno co tady ta
http://computer.zive.cz/h/computerTestc ... XPS=&EXPA=
valecny
Junior