Může baterka za nespuštění PC?

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod d_Hemon 13. 3. 2006 09:12

Při defragmentaci disku se mi najednou PC kouslo tak, že nefungovalo nic, ani přepínání LOCKů na klávesnici. Po tvrdém restartu se nespustí, jen běží větráky, svítí dioda HDD a nic se neděje, monitor je černý, není tam "No signal".
Zkusil jsem odpojit z MB všechny CDROM, HDD, disketovku, sundal kšandy, vyměnil jsem grafiku, místo Radeonu 9200 128MB jsem dal starou Rivu TNT2 16MB, místo dvou pamětí 128 jsem vložil starší 64MB, takže z původního zůstala akorát MB MS6340 VER:1 a procesor Duron 700. Vyndal jsem na 5minut baterku, pořád stejné.
Chci se jen zeptat, jestli někdo tuší, co může být špatně, jsem v tomhle laik. Může být na vině vybitá baterka z MB? díky za rady.
d_Hemon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pytlík 13. 3. 2006 09:33

Může to být i ta vybitá baterka, ale že tak najednou.... Také nafouknuté kondenzátory na desce či ve zdroji mohou způsobit takovéto chování. Tomu bych věřil poněkud více, protože občas ta ztráta kapacity doprovázená nafouknutím vyskočí docela rychle.
Samozřejmě není vyloučena i jiná závada, např. procesor, či něco jiného na desce.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod d_Hemon 13. 3. 2006 09:54

Na desce není nic podezřelého, nic se nestandardně nezahřívá. Taky je mi divné, že tak najednou, zkusím ještě tu baterku. Nechat to někde prohlídnout asi nemá smysl, spíš staříka pohřbím, koupím novou desku, procesor a paměť.
d_Hemon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Oak 13. 3. 2006 10:20

Podle toho co pises, tam zustal jen procesor, deska a zdroj,
tak jedno (nebo vice) z toho.
Baterkou to neni. K nove desce bych dal i novy zdroj (case).
Oak
Junior

Odeslat příspěvekod mbiba 13. 3. 2006 10:23

Ta deska je od MSI takze se neni co divit, ze odesla, nafoukle kondiky tam stopro nekde budou, to je vlastnost MSI, bohuzel :-(
Hloupé telefony SE>>HTC Touch Diamond>>Nokia 5230>>A zpět k hloupému Sony Ericssonu j108i Cedar (aka poslední mohykán A200)
mbiba
Junior

Odeslat příspěvekod JoKo_ 13. 3. 2006 10:32

podobny problem som riesil a niekedy stacilo vymazat cmos tabulku jumprom. vybratie baterky na par minut nepomohlo. vacsinou mi to robili dosky ako matsonic, asrock, pcchips...
JoKo_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zoli(smazano) 13. 3. 2006 10:52

Este skor ako vymenis komplet pocitac,tak skus aj druhy zdroj. Aj ked ti nastartuje,ale moze byt zly ..... ale je to mala pravdepodobnost.
Zoli(smazano)
Junior

Odeslat příspěvekod d_Hemon 13. 3. 2006 11:14

Zdroj je 250W, plánuju MB Gigabyte http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=25327
proc. Sempron 64 2500+
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=32777
a RAM DDR400 256MB
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=23141

K tomu mam 10GBHDD Seagate, ATI Radeon 9200 a CD-RW.

Myslíte, že to neutáhne? Potřebuju co nejrychlejc PC zprovoznit, a nemam peníze :-( Case, zdroj, HDD, RAM plánuju dokoupit dodatečně, teď hlavně aby to fungovalo..
d_Hemon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod d_Hemon 13. 3. 2006 11:31

JoKo_ píše:niekedy stacilo vymazat cmos tabulku jumprom

Můžete mi prosím poradit, jak na to? To jsem nikdy nedělal.. díky.
d_Hemon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JayBee 13. 3. 2006 12:02

Baterka by za tím být mohla, jednou jsem takle nemohl zapnout PC a pomohla až výměna baterie na MB.
Toto není konec. Není to ani začátek konce. Ale je to snad konec začátku...
JayBee
Junior

Odeslat příspěvekod d_Hemon 13. 3. 2006 15:12

Tak OK, až pojedu z práce, koupím novou baterku, doma zkouknu všechny kondíky a případně budu šetřit na novou, na laminátovou.
Díky všem za rady
d_Hemon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dzon 13. 3. 2006 15:27

d_Hemon píše:Tak OK, až pojedu z práce, koupím novou baterku, doma zkouknu všechny kondíky a případně budu šetřit na novou, na laminátovou.
Díky všem za radyv/quote]

Ty kondiky se daj snadno vymenit, uz jsem to delal a mam gratis desku :)
Dzon
Junior

Odeslat příspěvekod d_Hemon 14. 3. 2006 14:09

Koukal jsem na to a opravdu je tam asi 7 kondiků, který maj pod čepicí..zkusím to vyměnit, víc už to pomrvit nemůžu. Jen takový dotaz, nemoh jsem někde vygooglovat, kde je sehnat.. Máte někdo nějaký tip, nebo znáte nějaký kamenný obchod v okolí Příbrami?
d_Hemon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pytlík 14. 3. 2006 14:23

http://www.ecom.cz , ber kondenzátory z (jejich) řady LXZ, když nebudou, tak LXY. Napětí nebude rozhodující, kapacita se může měnit oběma směry (vyšší je samozřejmě lepší), důležitý je půdorys (aby se to vlezlo) a s daným půdorysem ber co nejvyšší pouzdro - má povolen větší proud (a to je právě to, co odrovnalo kondenzátory).
Pytlík
Pokročilý