Počítač stále tuhne - co s tím?

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PC 29. 3. 2006 00:02

Asi je to tak. Ano, zcela jistě to tak musí být. Můj počítač je prokletý ! Investoval jsem do toho krámu už dost peněz ale přesto - stále nefunguje ! Ne, už nepadá do modré smrtky ! Ani se nerestartuje ! On totiž rovnou tuhne ! Ano, tuhne ! Mizí ikonky, motají se písmena.... Přepětí na USB portu. Vyměnil jsem co se dalo - je možné že by základní deska MSI-865G neměla ráda radeona x-1600Pro ? Nebo nový zdroj enermax ? Investoval jsem šest tisíc korun a počítalo bude blbnout pořád ? Či je chyba někde v paměti ? Nebo v mother boardu ? Či rovnou CPU ? Nechat nahrát nový bios ? Fakt už nevím, doufal jsem že výměnou grafiky a karty se problémy vyřeší a ne že se to jedny zmizí a objeví se druhé !

// JakubL - upraven nazev
PC
Junior

Odeslat příspěvekod X__ 29. 3. 2006 00:28

Co si pozvat schopnějšího zaklínače? :lol: Jestli jsi to skládal sám, tak to se ani nedivím ...
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 29. 3. 2006 00:32

chyba je v tomto případě rozhodně mezi klávesnicí a žídlí ... po tvém dlouhotrvajích vybírání už ani nevím co a do čeho sis co vybral ... a pokud jak sem tě tak sledoval si stejně přistoupil i ke složení toho PC tak potěš koště ... radím ti vytáhni to ze zásuvky už na to nesahje, vem to všechno opatrně do teplejch a vydej se stím do nejbližšího kammného utočiště PC a tam si to nech složit a vyladit ...bude tě to sice něco stát možná se ti i trochu zasmějou ale lepší než to zkonit ;)
Šéfredaktor webmagazínu
//CPU:AMD X2 6000+ MB: GigaByte GF5900SLI - RAM:2x1024MB Geil 800Mhz CL4 - GK:ASUS GF8800GTX - HDD:2xWD250KS 1xWDRaptor74GB - ZDROJ: TT 750W - CRT Dell21"Trinitron
DigitalDooM
Pokročilý

Odeslat příspěvekod reifik 29. 3. 2006 01:22

Zkus vyměnit zdroj.Už jsem se o tom zde zmiňoval.Rok a půl jsem se s PC trápil,vyměnil čtyři MB a počítač kdykoliv zatuhl.Ze zoufalství jsem dal novej MB,CPU,GK,zhruba za 15000.-ká.A dělalo to to samé.Přitom jsem si vše nechal vyměnit ve známé prodejně počítačových komponentů,abych měl jistotu,že není chyba ve mně.PC v servisu běžel týden bezchybně.Celej natěšenej sem si ho přivezl domů,zapnul a...můj miláček opět vytuhl.A bylo jedno,bylo-li to při kancelářské práci,hraní her,či v klidovém stavu,nebo pouštění filmu.Zkrátka zamrzl obraz a pomohl jen tvrdý restart.No a tak už byl na řadě jen zdroj,naštěstí byl ještě v záruce, značkový zdroj Chieftec 360W,dostal jsem nový,ale za měsíc jsem pro jistotu a klid koupil Fortron 500W ATX AX500-P.No a zatím mám skoro rok klid. :P
reifik
Junior

Odeslat příspěvekod PC 29. 3. 2006 07:18

Vybral jsem si tohle: Pro digidooma (i díky tvým doporučením)

Enermax Liberty 400W
Radeon X-1600PRO 256MB AGP

Jestli to dělá zdroj tak je ten enermax pěknej šmejd.

Samozřejmě že mi to všechno montovali v obchodě, já sám bych na výměnu zdroje neměl. Prý to tři hodiny trápili na 3Dmarku, asi dost nedostatečně když to dělá tohle.

Ještě mě napadlo jestli náhodou nemohly někde zbýt ovladače z n-vidie, já je ale neinstaloval, dal jsem jim tam čistý systém.

Zbytek sestavy MSI-865G-Neo 2
Northwood 3GHz
2x 256MB no name
1x 512 Kingmax

Mám jim tedy kdyžtak říct ať vymění zdroj nebo zkusit pro sichr reinstalnout wokna a zjistit jestli to není v blbě nakonfigurovaném softu ? Nebo ještě jeden dotaz - nemůže to dělat starforce ? Včera jsem instaloval chaos theory a chovalo se to divně - na staré konfiguraci probíhala instalace této hry vždy pořádku zde ale najednou zatuhla během instalace, ovšem potom se normálně dala kódem i ověřením spustit ale z neznámého důvodu nešel zvuk ve hře. Také H-L-2 se instaloval značně neobvykle, rovněž v jedné chvíli instalace spadla. Další se zdařila ale potom spadl náhle z neznámého důvodu steam. Jo a tuhne to při instalaci patchu na battlefield 2
PC
Junior

Odeslat příspěvekod Chupacabras 29. 3. 2006 07:30

Napíš sem kompletnú zostavu.

A v akých momentoch, čo presne robíš, keď to zatuhne?
Chupacabras
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PC 29. 3. 2006 07:37

[quote="Chupacabras"]Napíš sem kompletnú zostavu.

A v akých momentoch, čo presne robíš, keď to zatuhne?[/quote]

MSI 865G Neo 2
Pentium 4 NW 3GHz (netaktovaný)
MSI CD-RW
LG 4167B DVD-RW
Sapphire Radeon X-1600Pro 256MB
Seagate 80GB 7200
2x 256 No name
1x512 Kingstone
Enermax Liberty 400W
Creative Audigy 24bit
TT Soprano

Při instalaci softwaru (legálního), ve hře to snad nezatuhlo zatím nikdy.
PC
Junior

Odeslat příspěvekod Chupacabras 29. 3. 2006 07:38

Starforce? Áno, toto chovanie by sa mu dalo pripísať (ale čo ja viem, tak rovno reštartuje PC).

Postupoval by som takto:
1. odstrániť súčasnú inštaláciu WinXP
2. nainštalovať odznova
3. nainštalovať nové drivery pre všetky komponenty, čo máš
4. neinštaluj žiadne beketiny typu starforce (najskôr vyskúšaj nejaké hry bez takýchto ochrán)

Pokiaľ to bude robiť aj tak, tak je pravdepodobne chyba v niektorom hw komponente (alebo jeho driveroch - ak je to nejaká lacná/neznáma PCI karta). Takže postupne vymieňať komponenty, testovať až kým to prestane.

Pokiaľ body 1-4 pomôžu, tak je chyba v tom, že si nainštaloval nejaký bordel a zaprasil systém.
Chupacabras
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JakubL 29. 3. 2006 07:58

Taky bych zkusil dát memtest popř. na chvíli vyhodit ty noname paměti.
-
JakubL
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Her0des 29. 3. 2006 07:59

no nektery desky maj problem s grafarnama ati, ale setkal sem se s tim spis u jinych chipsetu, nez intel. zdroj to dela asi sotva, pokud je novej. dej bios na def. nastaveni. najed do nouzovyho rezimu a podivej se ve spravci zarizeni, jestli mas na vsechno drivery nebo neni nekde nejaky konflikt. jinak zkus flashnout bios, nainstalovat nove drivery i katalisty. muze to byt i pametma, pokud mas nektery starsi nebo jsou spatne nastaveny v biosu. jeste si pohraj s pametma - spust to nejdriv jenom treba s tou 512 mb, jestli to najede, tak pridej dalsi a nebo vsechno opacne (nejdriv 2x 256 mb nebo jenom jedna a pak 512 mb). jestli to nepomuze, tak napis. musi se na to jit vylucovaci metodou...
Her0des
Junior

Odeslat příspěvekod PC 29. 3. 2006 08:32

Teďka najednou zatuhla i myš, šlo hýbat akorát s kolečkem, byla to geniuska za pár stovek tak žádná škoda, hodil jsem ji do koše, zatím jedu na USB myši. Klávesnice funguje, tak to snad je asi myší.
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior

Odeslat příspěvekod PC 29. 3. 2006 08:34

Nejde ten správce zařízení vyvolat i jinak ? Tyto finesy neovládám. Katalisty jsem dal nové uvidím co dál.
PC
Junior

Odeslat příspěvekod PC 29. 3. 2006 08:46

OK potvrzeno - tuhne to při instalaci sw ! Dal jsem instalovat special forces pack a opět výtuh. CTRL ALT DELETE nefachá - musí se jít do tvrdého restartu.
PC
Junior

Odeslat příspěvekod PC 29. 3. 2006 09:12

Tak jsem spustil battlefield 2, výtuh při přihlašování na server. Z repráčků se ozývá lup lup lup, po hard restartu monitor bliká, nic nenabíhá, černá obrazovka, pomohlo až vypnutí a zapnutí z elektriky. Nějaký nápad ?
PC
Junior

Odeslat příspěvekod Oops! 29. 3. 2006 11:10

Zkus nechat v kompu jen třeba tu 1x512 kingmaxku. Taky mě pořád padal, tuhnul a vyhazoval různý errory můj starej komp. Projel jsem to memtestem a hned mi to našlo chyby. Ale nakonec to nebylo vadnýma ramkama, ale vadným jedním slotem na desce.
Oops!
Pokročilý

Další stránka