BIOS pípnutí desky

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod nulda.jn 1. 4. 2006 19:42

ahoj, mám problém, někdy při restartu pc mi pru spousteni 2x kratce pipne, pry je to chyba obvodů detekce parity a počítač už nenabíhá... co si mám pod touto chybou představit a jak to vyřešit? díky....
nulda.jn
Junior

Odeslat příspěvekod lauryl 4. 4. 2006 21:21

Dúfam, že ťa neklamem, ale pokial mi je známe, parita ako taká v tomto význame by mala znamenať kontrolný výpočet. Respektíve doplnenie alebo nedoplnenie jedného bitu do výpočtu tak, aby bol výsledok vždy párny počet bitov. V prípade, že je výsledok nepárny, je pravdepodobné, že sa stala niekde chyba, ale väčšinou sa to používalo na kontrolu komunikácie (paralelnej,myslím). V tomto ti asi veľmi neporadím, snáď len skúsiť prepáliť BIOS.
lauryl
Junior

Odeslat příspěvekod nulda.jn 22. 4. 2006 19:36

jo omlouvam se,nemam AMI Bios ale Phoenix-Award a stava se to ze 2x pipne kratce nebo 2x dlouze a 3x kratce (5x celkem),prosim o nejakou radu.diky
nulda.jn
Junior

Odeslat příspěvekod nulda.jn 23. 4. 2006 14:05

nj, fajn diky, dela to graficka karta, deska pipa stejne kdyz tam neni
nulda.jn
Junior

Odeslat příspěvekod Ozzy 23. 4. 2006 14:17

Mě to při každém startu a restartu pípne jednou-po přeinstalaci,pravděpodobně proto,že nejsou zapojeny přední USB,či co...+ svítící diody... 8)
Tolerance je tísnivý pocit, že ten druhý by mohl mít nakonec pravdu.

ROBERT FROST
Ozzy
Junior

Odeslat příspěvekod zdeneks 23. 4. 2006 14:54

Pokud je to chyba parity, mohly by byt spatne pameti. Zkus je vyndat, zandat, ocistit kontakty.
Grafarna na to nebude mit vliv - pokud nejde RAM, grafarna se uz netestuje a proto to pipa bez ni stejne :-)
zdeneks
Junior

Odeslat příspěvekod nulda.jn 23. 4. 2006 15:16

s pametmi jsem to uz zkousel zandat + ocistit, ty pameti jsem tam mel zastrceny,jen grafarnu jsem vyndal a nedela to porad
nulda.jn
Junior

Odeslat příspěvekod *Sonny* 24. 4. 2006 20:35

Ozzy píše:Mě to při každém startu a restartu pípne jednou-po přeinstalaci,pravděpodobně proto,že nejsou zapojeny přední USB,či co...+ svítící diody... 8) /quote]

predne USB konektory to urcite nebudu. Zakl.doska ani nevie ci su vyvedene na kablikoch, nie je tam ziadna kontrola pritomnosti konektora USB . Iba ze by si mal niekde skrat ( na kablikoch, konektore a pod.)
Ak kontrolu inputu navrhli tak , aby sa nesprávne inputy vyfiltrovali , niektorý objaviteľský idiot vypracuje systém , pomocou ktorého sa nesprávne inputy vyhnú kontrole :)
*Sonny*
Junior

Odeslat příspěvekod Klimha 24. 4. 2006 22:38

Ozzy píše:Mě to při každém startu a restartu pípne jednou-po přeinstalaci,pravděpodobně proto,že nejsou zapojeny přední USB,či co...+ svítící diody... 8) /quote]

Tak jestli mas Award BIOS, tak to je vse v poradku :-D
Ten si vzdycku jednou pipne, jakoze vse proslo...
Celkem dobrej seznam POST chyb je zde
http://www.techspot.com/vb/topic17013.html[/url]
Klimha
Junior

Odeslat příspěvekod Alesyx 24. 4. 2006 23:22

pozri na http://www.bioscentral.com

P.S.: podla toho co pises pípanie 2x dlhy + 3x kratky je jednoznacne chyba grafiky skus ju poriadne zatlacit do slotu....
To že som paranoidný, ešte neznamená že po mne nejdú...
Alesyx
Kolemjdoucí