Kapacita paměti na MB - ECS K7S6A

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod radakota 13. 9. 2006 09:42

Dobrý den,
Pro Vás to bude jistě banalita, ale nejsem tak zběhlý :oops: :
Mám základ. desku ECS K7S6A, SiS745 s procesorem Duron 1,2 GHz a v ní paměť DDR 128 MB 266MHz. Chtěl bych dokoupit další paměť nebo paměti do zbylých dvou volných portů. Nikde jsem však nenašel do jaké kapacity můžu jít. Jestli musím doplnit stejnou pamětí (tj 128MB), nebo může být i vyšší - a jak je to s MHz - musí být 266 nebo lze i vyšší.

Dále bych potřeboval vědět jestli mi nebude dělat problémy základ. deska při zakoupení většího HD např. 120GB. (mám 40GB)

Díky za pomoc.
radakota
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod T3SS 13. 9. 2006 12:53

tvoje deska podporuje max 3GB RAM (3*1GB) viz zde
asi by bylo nejlepší koupit dvě identické paměti např. 2*256mb ddr 333
"640kB musí stačit každému" (c) Bill Gates
T3SS
Junior

Odeslat příspěvekod LUC.key 13. 9. 2006 12:57

muzes tam strcit takrka co chces, na frekvenci nezalezi, muze byt klidne vyssi (ty pomale uz stejne ani nesezenes)
S HDD by nemel byt problem, jen is dej pozor at je ten disk PATA a ne SATA (to ta deska neumi)
Kdyby nekdo doma mel stare elektronky kterych se chce zbavit, tak se mi prosim ozvete, za ty lepsi zaplatim! ...sbiram, bastlim

„Když neodskočíš z cyklu programu, nikdy nebudeš v podprogramu.“ == „Odvážnému štěstí přeje.“
LUC.key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod T3SS 13. 9. 2006 13:28

luckey ty pomalé jdou v klidu sehnat...s tím diskem bych si nebyl tak jistý. jo a ty paměti myslíš že mu tam půjdou třeba 400? :shock: to snad ta jeho deska nezvládne nemyslíš?
T3SS
Junior

Odeslat příspěvekod LUC.key 13. 9. 2006 13:45

s tema pomalyma jak kde...ale rozodne hur nez 400MHz - ty tam muzes dat v klidu, to je pouze maximalni (nebo spis doporucena) frekvence na ktere muzou jet, ale samozrejme muzou jet pomaleji :) S dikem problem byt nemuze, pokud bude PATA
Kdyby nekdo doma mel stare elektronky kterych se chce zbavit, tak se mi prosim ozvete, za ty lepsi zaplatim! ...sbiram, bastlim

„Když neodskočíš z cyklu programu, nikdy nebudeš v podprogramu.“ == „Odvážnému štěstí přeje.“
LUC.key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod T3SS 13. 9. 2006 13:58

no jeho deska podporuje max PC2700(333mhz) tak nevim jestli by jeho ECS zvládla 400mhz :? samzřejmě můžou paměti běžet pomaleji já ale měl na mysli kompatibilitu ramek s MB
T3SS
Junior

Odeslat příspěvekod LUC.key 13. 9. 2006 14:06

o tom prave mluvim...pameti pojedou na takove frekvenci kterou jim das v BIOSu, nejcasteji synchrone s FSB. To ze muzou jet na vyssi frekvenci prece nic neznamena
To mas jako kdyz jedes po dalnici s Favoritem nebo Mercedesem CLK-GTR ....dovolenou rychlost mas 120km/h tak tak pojedes...a nezalezi na tom ze tvuj Mercedes muze jet co ja vim treba 250km/h - je to jen jeho max rychlost
Jinak samozrejme s kompatibilitou desek a pameti se obcas vyskytnou problemy, ackoliv jako se vsim ostatnim :)

LUC.key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod T3SS 13. 9. 2006 14:22

aha tak to jsme si nerozuměli ;) já vždy počítám s tím že když něco koupit tak aby to jelo nejrychleji a v tomhle případě mezi pamětmi 266mhz a třeba 400mhz není cenový rozdíl, takže je to opravdu jedno.

btw na dálnici se může 130km/h, sry musel jsem si rejpnout :lol:
T3SS
Junior

Odeslat příspěvekod radakota 15. 9. 2006 10:07

Díky, jen stále tápu - Myslíte koupit dvě paměti 256MB namísto té současné 128MB nebo stávající nechat a jen ty další přidat do portů DDR 2 a DDR 3.

A ještě k tomu harddisku - nějak nikde nemůžu najít nějaký disk s označením PATA. Všude jsou jen S-ATA nebo U-ATA.
Předem díky za radu.
radakota
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LUC.key 15. 9. 2006 10:26

U-ATA, PATA ...to je to same :)
Muzes prikoupitke stavjci pameti dalsi, nejlip jednu velkou nez dve male

LUC.key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod T3SS 15. 9. 2006 13:54

jestli ti deska podporuje dual channel, tak určitě dvě stejné paměti, starou prodat bo vyhodit.
T3SS
Junior

Odeslat příspěvekod LUC.key 15. 9. 2006 14:22

DCH neumi...

LUC.key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jaroslav Sobotka 15. 9. 2006 15:46

Manuál k desce se dá stáhnout na stránkách ESC, http://www.ecs.com.tw/ECSWeb/Downloads/ ... 45&LanID=0 , přičemž pro obě varianty desky je stejný. Pokud se týče velikosti disku tak na stránkách ESC v FAQ http://www.ecs.com.tw/ECSWeb/Support/FA ... 46&LanID=0 je uvedeno 250GB. Disky 120GB už zvládaly desky s i440BX. Pro 250GB je však nutné mít instalován SP1 k WINXP. Je možné, že větší disk v době zpracování FAQ neexistoval a tak by se mohl použít i větší. Pokud se týče pamětí, tak v manuálu se píše o max 3x512MB. Ale tam může platit to samé co o disku. Já bych koupil paměť 1x512MB, pak by se později mohla 1x512MB přidat.
Jaroslav Sobotka
Junior

Odeslat příspěvekod LUC.key 15. 9. 2006 16:08

presne tak, v podstate ti upgradu nic nebrani... :)

LUC.key
Mírně pokročilý