Smrt počítače - černo

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Pytlík 11. 10. 2006 11:32

Tady se bavíme o skutečném napětí baterky a ne co ukazuje vadný měřící přístroj. Takže naměřit na baterce 4.7V jakž takž dobrým přistrojem není možné - a o měření vadným přístrojem se tady jaxi nemá cenu bavit. To bychom totiž potom nemuseli měřit vůbec a místo toho si čísilka cucat z prstu.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tonda-B 11. 10. 2006 11:38

timmynovak píše:procesoru nebo MB?

Já bych řekl zdroj.

Zkus si půjčit lepší a budeš rychle a levně vědět, jestli je to on.
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod timmynovak 11. 10. 2006 13:11

opicak666 píše:jo ještě.. nech jen desku, cpu,gk a paměti..zbytek odpoj..j/quote]

I samotná deska se chová stejně:( ani nepípne:(
timmynovak
Junior

Odeslat příspěvekod timmynovak 11. 10. 2006 13:13

[quote="Pytlík";Zkus, Opicak666, na baterce CR2032 nabíjením (či jiným způsobem) dosáhnout 4.7V! Osobně ti na obličej doporučuji ochranný plexisklový štít...
A i kdyby možné toho dosáhnout, na baterku CMOS se nikdy neposílá žádné napětí, není to dobíjecí článek.e/quote]

Men se to právě taky nezdá... ale voltmetr bych nevinil, na jiných baterkách naprosto OK, to co by tam cca mělo být... Jen enchápu, jak se technicky dostane na 3V baterku skoro 5 voltů...
timmynovak
Junior

Odeslat příspěvekod BHawk 11. 10. 2006 13:39

Jen enchápu, jak se technicky dostane na 3V baterku skoro 5 voltů... ./quote]
Jednoducho baterku meral bez záťaže. Čím vyšší odpor = záťaž, tým vyšší prúd a tým nišie napätie. Aj keď to je myslím aj tak o dosť vyšia hodnota asi chyba merania = pravdepodobne chyba meracieho prístroja respektíve zle nastevený rozsah.

JakubL - opraven tag
ASUS M4A87TD/USB3, AMD Phenom II X6 1055T + AC Freezer 7 PRO r2, 4x 2GB Kingstone DDR3-1333 CL9, ATI Sapphire HD 4830, SSD 128GB Kingstone V+ series + Samsung F1750GB + Samsung F1 1TB, Seasonic S12 430W
BHawk
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 11. 10. 2006 15:57

Pokud jsi si, Timmynovaku, jistý, že tvůj voltmetr měří dobře, potom je evidentně baterka CMOS zcela a nevídaným způsobem špatná, což už samo o sobě stačí k tomu, aby počítač startoval špatně, až nestartoval.
Ovšem, naskýtá se otázka, kde se tam vzalo těch 4.7V. Jediné, co mě napadá, je značný zpětný proud diody od baterky k CMOS. Ten by mohl baterku časem zničit (i když jsem takovou poruchu, jak jsi mohl z mé reakce poznat, ještě neviděl - ale já neviděl věcí a přece existují!). Zkusil bych tu diodu vystopovat, často to bývá diskretní součástka a změřit ji. Také bych uvažoval o tom, že bych vytáhl baterku a změřil proud, jaký může téct do baterky (neměl by být měřitelný. Ale pozor, musí se použít ochranný odpor, aby případně netekl neomezený proud. Nejspíš bych to udělal tak, že bych baterku nahradil odporem cca 10k a na něm bych měřil napětí - neměl bych při zapnutém počítači naměřit žádné napětí.
Zkus to a dej vědět jak to dopadlo.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod abuk 11. 10. 2006 16:07

Co je to za počítač?
abuk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Frc 11. 10. 2006 16:37

Viděl jsem již zkratovanou baterii, přepolovanou a vykazovala -0,2 V, ale baterii s 4,7V (CR2032), jsem jěště neviděl. Tím nechci tvrdit, že to není možné, ale každopádně pro PC je nevhodná. Spíše bych věřil ve vadný měřák.
Frc
Junior

Odeslat příspěvekod honza.cb 11. 10. 2006 17:09

Zkoušel jsem změřit moji lithiovku (digitálem za 300.-) a má 3.026V nezatížená. Ale možné je všechno. Setkal jsem se např. s tranzistory, které měli být při 4V na gate otevřeny, ve skutečnosti to bylo ale při 7V :roll: takže možná špatný kus baterky / měřáku.
Chytrému napověz, hlupáka kopni.
honza.cb
Junior

Odeslat příspěvekod timmynovak 11. 10. 2006 18:06

Je to skladane PC, K7S41 deska.... Vypada, ze je mrtva... a s ni asi vice veci. Zkusil jsem dat do jineho PC pamet (A-data, 333, 2.5) a udelalo to toto>

po zapnuti pocitac za cca vterinu vypl, pak se zapl a vypadalo, ze bootuje, ale nic... proste vytuhl taky. Pritom nova pamet prvni pripad neresi...
timmynovak
Junior

Odeslat příspěvekod abuk 11. 10. 2006 19:29

Blbá otázka:nešahal jsi ve vnitř na něco?(třeba že by to dostalo kopačku nebo jestli to nebylo zaplý síti)
abuk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod socket 11. 10. 2006 20:02

jaky to bol procesor?
socket
Junior

Odeslat příspěvekod timmynovak 11. 10. 2006 20:07

samozrejme nesahal... AMD 2600 Sem, Asckt
timmynovak
Junior

Odeslat příspěvekod *Sonny* 11. 10. 2006 22:14

Timmy: neuraz sa, ale myslim, ze tuto temu rozoberas na troch thread-och. mozno by ti pomohlo nezakladat nove thread-y, a ludia by ti vedeli lepsie pomoct, keby vsetko mali v jednom threade.

1. Smrt pocitace - Cerno
http://forum.zive.sk/viewtopic.php?t=41501

2. Problém pískání
http://forum.zive.sk/viewtopic.php?t=41425

3.Problem s DDR 333
http://forum.zive.sk/viewtopic.php?t=41542

Myslim to len pre tvoje dobro, nemusis veci niekolkokrat dookola vysvetlovat.
Ak kontrolu inputu navrhli tak , aby sa nesprávne inputy vyfiltrovali , niektorý objaviteľský idiot vypracuje systém , pomocou ktorého sa nesprávne inputy vyhnú kontrole :)
*Sonny*
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 11. 10. 2006 22:42

No, *Sonny*, myslím,že budeš muset jeden thread ubrat. Koukni se hned na ten první, dle tebe duplicitní a možná pochopíš (nebo jsi i tam psal svůj rozhořčený příspěvek? A proč tedy já tento - to jsem to tam, dle tebe, kopíroval?).
forum.zive.sk je obsahově totéž, co forum.zive.cz
Pytlík
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka