PC nenaběhne :-(

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod safpet 26. 10. 2006 17:55

Ahoj všem co se tu staví....
Mám takový problém.... dnes mi v práci z ničeho nic přestalo jít PC. Tedy potřeboval sem vyměnit 2ks 128 RAM za jednu 256. Tak sem to vyměnil ale Pc už jsem nenakopl. Když jsem ho zapl, tak monitor nenaběhl a PC stále jen pípalo. Zhruba ve dvou až tří vteřinovém intervalu. Tak sem vyndal grafickou kartu v domění, že je uvolněná. Když sem ji tam dal zpět (a vlastně i zašachoval s ramkama), tak už to nepípalo. Avšak PC stejně nenaběhlo. Pořád je jen černá obrazovka a nic. Přitom větrák na CPU šlape, disky také. Mám takové podezření na CPU nebo na grafickou kartu.
Nenapadá vás prosím někoho co by stím mohlo být? >:-[]
safpet
Junior

Odeslat příspěvekod Mira 26. 10. 2006 17:57

A není náhodou vadná ta paměť cos tam dal? :)

EDIT: Zkus ji zpátky přehodit.
Mira
Pokročilý

Odeslat příspěvekod .tom 26. 10. 2006 18:04

A když tam vrátíš ty dvě 128MB paměti, tak to jde?
Pokud ano, tak bude asi ta 256 vadná, nebo bude deska tak stará, že ještě 256MB nepodporuje (pravděpodobně update BIOSu)
Pokud nee, tak tě lituju. Vem ten PC a někam ho zahoď :wink:
Pokud by odešla grafika, tak by PC pravděpodobně odešlo (můj naběhl). CPU, to spíš ne, než jo. Já osobně bych šel spíš po zdroji, než po CPU
Nespěchej, smrt je rychlejší
.tom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod foxy 26. 10. 2006 18:10

Zkus vytáhnout a zpátky zapojit konektory ze zdroje. Možná jak si RAMky vytahoval, tak si ten konektor povytáhl.
foxy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod safpet 26. 10. 2006 18:52

Sem to napsal blbě.... vyměňoval sem 1x 256 (ta tam byla) za 2x 128 (ty tam nebyly). Omlouvám se za zmatky

Jinak paměťí to asi nebude, bo sem tam zkoušel dát zpět tu co tam byla - tu 256ku. A stejně Pc nenaběhne.

Zdrojem to myslím nebude, bo ten normálně jede. Větráky se roztočí, disky také "bručí", CD-rom také žije. Fakt nevím, no.

"Pokud by odešla grafika, tak by PC pravděpodobně odešlo (můj naběhl)." - co to znamená? To moc nechápu. Jako že by odešla celá deska?
safpet
Junior

Odeslat příspěvekod abuk 26. 10. 2006 18:57

Normálně bych to tipoval na paměti jsou to stejné tipy?Typoval bych sdram.Jinak je možný,že si oddělal celou desku.
abuk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod safpet 26. 10. 2006 19:07

JJ jsou to SDRAM, a ty 128 jsou stejné jako ta 256. Navíc sem tam pak dal zpět ty paměti co tam byly. Sice to nepíská, ale nenaběhne to. :-/
safpet
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 26. 10. 2006 19:16

Zkus vyresetovat CMOS.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod safpet 26. 10. 2006 19:27

r34ktor: CMOS.... jo to bych mohl zkusit...... ale co to vlastně je? :-O
safpet
Junior

Odeslat příspěvekod Mira 26. 10. 2006 19:30

Najdi si to v manuálu k desce.

EDIT: Pomocí něj resetuješ nastavení BIOSU (můžeš to udělat taky vyjmutím a vrácením baterky).
Mira
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mattiash_king 26. 10. 2006 19:33

CMOS, urcity typ pamate, tam su ulozene info z biosu. Jednoduchsie povedane urobit clear CMOS je prehodit jumper na doske na to urceny, najdes v manuale k doske, ak nemas mal by sa nachadzat najblizsie pri baterii, pri takychto starych PC to s kamosmi robime ako "LUP BATERKA" :D. teda vylupnut baterku a vratit spat... Rovnaky efekt - takto vlastne zaruceny
mattiash_king
Pokročilý

Odeslat příspěvekod safpet 26. 10. 2006 19:46

OK, tak to hned zítra zkusím.
A proč by se musel ten CMOS restartovat? Jako kvuli těm RAMkám?
safpet
Junior

Odeslat příspěvekod mattiash_king 26. 10. 2006 19:48

RESET CMOSU sluzi pre vratenie zakladnych hodnot pre hardware teda napr. FSB...
mattiash_king
Pokročilý

Odeslat příspěvekod safpet 26. 10. 2006 19:57

No jo, ale já tam nic nepřenastavovával. Byly to jen jakoby hardwarové čachry
safpet
Junior

Odeslat příspěvekod mattiash_king 26. 10. 2006 20:02

Nechcem ti kazit naladu, kamos pred tyzdnom rovnako cachroval s ramkami na starom PC, a nejako mu odisla kompletne doska, tak ako ty uz to nezapol...
mattiash_king
Pokročilý

Další stránka