na desce ASUS K8U-X LAN ULI M1689 nefunguje SATA

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Capricho 12. 12. 2006 14:17

nevim proc ale nechce to slapat mam disk WD 1200JS SATAII/300 na desce je sata 150 nema se ta sata necim aktivovat nebo je to nekompatibilni a nebo je to na reklamaci.
muzete mi please poradit?
Capricho
Junior

Odeslat příspěvekod slivmi 12. 12. 2006 14:45

neni na disku nahodou jumoer kterym se prepne kompatibilita na sata 150? u meho WD to tak je
slivmi
Junior

Odeslat příspěvekod Capricho 12. 12. 2006 15:01

tak jumper tam je ale kdyz spojim piny 5a6 = SATA 150
tak to stejne nefunguje. nevite co tam delam spatne??
Capricho
Junior

Odeslat příspěvekod Capricho 12. 12. 2006 15:04

takhle, kdyz chci nastavit bootovani tak se mi tam hdd objevi dokonce mi ho to pise i pri startu i spravnou velikost ale v biosu jak je seznam vsech zarizeni jako treba cdrom tak tam neni a kdyz chci spustit instalaci win tak mi to po chvilce vyhodi ze tam neni disk
Capricho
Junior

Odeslat příspěvekod randompct 12. 12. 2006 15:05

To ten disk ani nevidis v BIOSe, nemas nahodou zapnuti raid...?
Inak na tejto doske som uz par problemou zo sata absolvoval ( ani sa niet co cudovat..., niska cena + cipova sada Uli .. )
randompct
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slivmi 12. 12. 2006 15:06

a mackas pri instalaci windows f6?? a prikladas pak na diskete ovladace?
slivmi
Junior

Odeslat příspěvekod Capricho 12. 12. 2006 15:29

muzete mi rict kde se ten raid da vypnout?
Capricho
Junior

Odeslat příspěvekod Capricho 12. 12. 2006 15:44

jo a jak to bylo mysleny s tema ovladacema kdy zmacknout F6? a jaky ovladace? u desky sou jedine na cd
Capricho
Junior

Odeslat příspěvekod randompct 12. 12. 2006 16:43

Capricho píše:jo a jak to bylo mysleny s tema ovladacema kdy zmacknout F6? a jaky ovladace? u desky sou jedine na cd

Ak mas zapnuti Raid tak by si musel dat ovladace ( F6 pri zaciatku instalacie ) .... CD ktore sa dnes dodava k doske je dnes vacsinou BOOS ..... tj. mozes sneho nastartovat a vytvorit si disketu s driverom.
randompct
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Capricho 12. 12. 2006 16:51

a nevite jak vypnout ten raid? v biosu sem to nenasel a kdyz pri startu zmacknu ctrl+a tak me to hodi do naky raid nabidky ale tam je naky mazani a pridavani raid nebo co, a nak sem se z toho nevyhrabal.
Capricho
Junior

Odeslat příspěvekod Capricho 12. 12. 2006 16:58

porad nejak nerozumim tem ovladacum kdyz dam pri instalaci win F6 tak si to o ty ovladace rekne ale kdyz je na dyskete nemam tak nevim kde je sezenu.
Capricho
Junior

Odeslat příspěvekod randompct 12. 12. 2006 16:58

Hladaj v BIOSe nejaku polozku napr. Sata mode ( polozky napr. RAID, AHCI, IDE .... pripadne Sata mode Enhanced, native .... atd ) .... pripadne je par "extremnich" dosiek ktore vypnutie rozsirenich moznosti na Sata nieje mozne a disketu treba davat skoro vzdy .....
randompct
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Capricho 12. 12. 2006 17:39

Tak dobry uz se to instaluje stacilo na strankach asus stahnout ovladac na raid a pak sem si ho hodil na dysketu a pres F6 ho nainstaloval uz to vali. moc diky uz sem si zacinal zoufat.
Capricho
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků