Nahrani spatne verze BIOSU

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod McEver4 25. 3. 2007 14:29

Mam desku LANPARTY NF4 SLI-DR, nefungovalo mi poradne SLI tak jsem se rozhodl pro update BIOSU. Stahl jsem si BIOS nahral, a po restartu mi nenabehl pocitac. Pak jsem se docetl ze BIOS byl pouze pro chip SST 49LF040B ja mam SST 49LF004B.
Lze to nyni dat zase zpet ?
McEver4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dnv 25. 3. 2007 14:45

pokial doska disponuje boot block bios funkciou,dá sa znovu nahrať pôvodný bios,pokial je bios-čip vyberatelný,dá sa preprogramovať v servise alebo u niekoho,kto má programovacie zariadenie na takéto čipy,pokial má doska pevne napájkovaný bios čip a nemá funkciu boot block bios/treba pozrieť manuál/môžeš dosku rovno zahodiť
dnv
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dogin 25. 3. 2007 14:48

Skus nahrát ten správný. Pokud to nepůjde ta jedině servis :-B
Dogin
Junior

Odeslat příspěvekod Oak 25. 3. 2007 15:23

Pokud se deska sama nerozběhne (nemá dual bios), tak je nejsnažší:
- dát jí do servisu
- sehnat si někoho, kdo má programátor EEPROM/FLASH pamětí a (redukci na tohle pouzdro) a paměť naprogramovat mimo desku (nastěstí je vyjímatelná)
- pokud by se sehnala stejná deska, tak jsem zažil i programování přímo v desce, kdy se prozběhne systém na funkční bios, paměti se opatrně prohodí a flasne se ten správný bios. Musí být vypnuté "bios shadow" a chce to mít šikovný ruce a trochu štěstí.
Oak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod McEver4 26. 3. 2007 13:43

trosku jsem doufal ze deska bude mit dualbios, jenze v manualu nic takoveho neni tak ze asi smula.

programátor na EEPROM... ptal jsem se, ale vsichni na me cumi jako by to nikdy neslyseli. Kamarad jeden mel ale na jiny druh patice.

podivam se po bazarech jestli nekdo neprodava stejnou desku. Kdyby jste o nekom vedeli kdo prodava LANPARTY NF4 SLI-DR, nebo jeste lepe LANPARTY NF4 SLI-DR Expert nebo VENUS, tak mi dejte vedet.
McEver4
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků