Na co je RCA SPDIF Out?

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Dodo677 7. 5. 2007 14:44

Celkem by mě to zajímalo.... :|
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod oh01 7. 5. 2007 14:50

Mam ten pocit, ze to je digitalni vystup zvukovky.

viz toto forum
Testy 8800GT v SLI

Asus P5N32-E SLI Plus|C2D E6550 @3.1GHz|2xZotac GeForce 8800GT(SLI)+Accelero|A-Data Vitesta 2GB @900MHz|Corsair HX520 520W|Samsung SH-S203L|Seagate 320GB|HP w2408h 24"
oh01
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bigpond 7. 5. 2007 14:51

je to zvukovy vystup, rca je analog a spdif je digital
bigpond
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dodo677 7. 5. 2007 18:32

bigpond píše:je to zvukovy vystup, rca je analog a spdif je digital

...a na co mě to je?! :lol: :lol: :lol:
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dodolo 7. 5. 2007 18:38

napr. to mozes pouzit ako vystup do domaceho kina,ktore ma SPDIF vstup-vyhodou je napr. aj galvanicke oddelenie pokial ide o opt.vystup-ziadne rusenie vo zvuku,...
dodolo
Junior

Odeslat příspěvekod JbcLojza 24. 6. 2007 02:05

Zrovna jsem se o to zajímal. Je to Sony/Philips Digital (audio) Interface. Konektor může být jak optický, tak elektrický. Myslím, že to zvládá i vícekanálový zvuk.
Teď stavím nový comp a na MB (s integr. zvukem) je několikapinový konektor na S/PDIF vstup. Potřebuje to ještě modul s konektory na kabel (doufám, že se sežene) a opt. kabel, na zvukovkách jsou běžně (vyjma nejdražších) jen výstupy. Na rozdíl od normálních kabelů optika není rušena okolím. Rád bych to rozjel, protože mi z věže vede optický výstup. Některá správně poškrábaná CD totiž mechanika bez praskání nepřečte (LG H10N, dle testů, které jsem četl, má jednu z nejlepších korekcí chyb ACD), zatímco věž to dokáže zamaskovat. Normální kabel díky rušení a přechoďákům slyšitelně brumí.
JbcLojza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JendaLinda 24. 6. 2007 09:25

Jedná se o digitální výstup zvukovky, který samozřejmě zvládá i 5.1 zvuk. RCA je označení cinch konektoru. I SPDIF po drátě je do jisté míry odolné proti rušení.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vtech 24. 6. 2007 22:54

Tohle vlakno by si zaslouzilo "sticky".
Tolik nesmyslu, v tak malo prispevcich, se jen tak nevidi :-)
Most people eat junk food, watch junk movies and listen to junk music. I don't see any reason for an operating system, to be an exception.
vtech
Junior

Odeslat příspěvekod Michal263 22. 7. 2023 18:54

Já to mám na mojí základní desce, takže když si koupím soundbar, konkrétně tento : https://www.czc.cz/lg-qp5-3-1-2-cerna/346473/produkt
tak by mě to mělo jít propojit přes optický kabel do Optical In a out ?
Michal263
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 22. 7. 2023 19:55

Napište přesný typ základní desky - S/PDIF může být optika i metalika. Pokud nevíte, jakou máte desku, napište alespoň, jak ten konektor vypadá - poznáte optický výstup?
Obrázek

Tak edit - všiml jsem si, že v audio fóru píšete "MAG B550 TOMAHAWK". Ta má optický výstup, tedy nebude s připojením toho LG problém.
Emil Pastelka
Junior