Výběr barevné tiskárny za cca 4.000 Kč. Jakou pořídit?

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Hitman II. 9. 2. 2020 18:15

Zdravím,

potřebuji pomoci s výběrem barevné tiskárny pro přítelkyni. Tiskne v průměru tak cca 100 listů měsíčně. Text a graficky jednoduché (barevné) obrázky, které jsou max. přes polovinu listu. A sice v poměru cca 3/1 (text/obrázky). Cenově si představujeme cenu tak kolem 3000 až 5000 tisíc vč. cartridge (prý v základu nebývá cartridge plná). Nevíme, jestli máme jít do laseru, nebo do inkoustu. Jde hlavně o cenu tisku a nenáročnost provozu a pořizovacích nákladů za tiskárnu. O kvalitu tisku tolik nejde, i když pokud by to nebylo cenově náročné, tak bychom asi občas vytiskli i nějakou tu fotografii. Co jsem se tak ptal, tak byl pro její účely doporučen spíš inkoust, ale mám strach z jeho zasychání v tiskárně (nevím, jestli zasychá jen inkoust, nebo i laser), protože např. o letních prázdninách se také může stát, že se dva měsíce nebude tisknout. To má ale prý také řešení, prý jsou nějaké inkoustové cartridge, které nezasychají, ale nevím jestli to není vykoupené jinou nevýhodou.
Takže jakou vzít, kolem těch 4.000 Kč, vč. náplně? Laser/inkoust, případně jakou konkrétně? Ani nemám představu, jaká technologie tiskne levněji a jestli to není jinak v případě tisku textu vs. obrázků (fotografií).

Předem moc díky za každý tip na typ :)

Michal
Hitman II.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod danhrbac 9. 2. 2020 22:23

Nejlevněji tiskne tankový inkoust. Dělá ho Epson a Brother, nově taky Canon. Epson mám dlouhobě vyzkoušený a je bez problémů. Ale pro 1000+ stránek ročně je tanková tiskárna asi zbytečná. Ty náplně jsou na 5k+ stránek a pravděpodobně si je tedy nikdy nebudete muset kupovat. Pokud nechcete oboustranný tisk, tak stojí kolem 3tis.
Laser nezasychá. Inkoustová hlava by mohla, dříve to dělaly asi všechny, ale nepamatuji, že by se to stalo.
Fotky se na to dají tisknout, když si koupíte lepší papír.
V zásadě mě nenapadá důvod, proč si pořízovat laser.
danhrbac
Kolemjdoucí