Univerzální monitor s naprosto bezvadnou cenou je AOC Q3279VWFD8, nicméně není 24" ale 31,5". Z osobní zkušenosti mohu jen doporučit. Pokud máte místo na stole, nebojte se větší úhlopříčky, od 80 cm vzdálenosti je ergonomicky OK.
Pokud byste trval na malé úhlopříčce, pak z 24" je docela OK Samsung T65F. Jako jeden z mála má plně 8 bitový panel. S těmi malými monitory je obecně problém. Výrobci vše ženou do kategorie "pro hry" a zvyšují obnovovací frekvenci. Ovšem aby drželi cenu, osazují to 6 bitovými panely. Na hry a internet to je OK, ale ve chvíli, kdy chcete nějak rozumně upravovat jemné barevné tóny na fotografii, začíná být problém.
Jev RFC je krásně demonstrován na odkazu níže. 6 bitový panel nedokáže v jeden okamžik rozlišit tolik mezistupňů v barevném přechodu (například stíny ve tváři), jako 8 a více bitový panel. Pomáhá si tedy tak, že lichý a sudý snímek mírně mění a pro oko tak vytváří klamné zdání více barev.
https://en.wikipedia.org/wiki/Frame_rate_control