TV Samsung k PC

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod lukas_repsol 27. 7. 2021 14:32

Ahoj,
prosím o názor, případně doporučení. Zbyla mi doma TV Samsung UE32ES5500, nemám ji kam dát, tak jsem ji na zkoušku připojil k PC. Připojená je přes HDMI, rozlišení 1920x1080. Mám ji na pracovním stole, dívám se z cca 70-80 cm. Nemám GK, jedu jen přes integrovanou. Vše funguje, ale na monitor je to dost velké.
Vypínání displeje mám nastaveno na 10 minut, ALE TV nezhasne, svítí na ní, že nemám signál. Po vypnutí PC se TV nevypne. Otázka zní, je nesmysl využívat k PC televizi? Případně, dá se TV nastavit, aby se chovala, jako monitor? V nastavení jsem nic nenašel... Díky
lukas_repsol
Junior

Odeslat příspěvekod soban 27. 7. 2021 16:17

A kde je problém?

U většiny TV jde nastavit zda když není signál že se má vypnout, tak prohledej menu a nastav si tam třeba 2 minuty a vyzkoušej zda to funguje i na HDMI.

Taky prozkoumej různé nastavení u moderních TV jsou různé možnosti jak vylepšování obrazu a podobně kdy asi ve funkci jako monitor to asi bude lepší povypínat atd....

Nevyhovuje ti TV jako monitor, pořiď si monitor co ti bude vyhovovat.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 7. 2021 17:40

Telku Ti vypne treba toto. Ale bez zapleho PC se na ni nepodivas treba na fotbal a po zapnuti PC se nezapne sama. (Ale i to jde u nekterych nastavit.)

https://www.conrad.cz/p/gembird-2010100 ... -ks-611769

Smysl nekomu to dava a jinemu ne. Podobne, jako treba bateriove auto, nebo veganstvi.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_repsol 27. 7. 2021 19:51

to Soban:
Problém není nikde.. Jen se ptám, jestli dává smysl využít TV, jako monitor. Nebo takhle, je TV pro PC horší zobrazovač? Mám starý monitor Acer 20" a při rozlišení 1680x1050 je obraz jemnější. Monitor v 32" stojí 8-20tis., TV zkouším, protože mi zbyla.
lukas_repsol
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 27. 7. 2021 19:58

Jen jako nouzovka.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 27. 7. 2021 20:23

Jak říkám záleží na zpracování toho signálu, TV je dělaná na filmy takže pokud na PC přehráváš video bude to OK, pokud se tam dají ty filtry vypnout může to být klidně dobrý monitor.

Taky na TV se díváš z větší vzdálenosti takže se může třeba použít horší panel, větší pixely atd.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků