27" monitor pro práci k notebooku

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Jarkh 26. 2. 2021 18:30

Zdravím. Nevyznám se v tom, ale potřeboval bych poradit s výběrem monitoru, který bude zapojen do notebooku Lenovo Legion Y540-15IRH. ... tedy pokud to vůbec je možné...asi přes USB-C?

Požadavky: 27", rozlišení předpokládám, že je vhodné WQHD 2560 x 1440
Pilot netřeba, bude přichycen na nastavitelném rameni na zeď.
Reproduktory mám externí...

50 % práce ve wordu, excel, čtení nejrůznějších dokumentů v pdf
35% internet
10% videa
5% mix úprava fotek, CAD, Pro100, hry

Ocenil bych především šetrnost ke zraku...
Cenový strop někde mezi 8000 - 10000 max...

Děkuji za tipy...
Jarkh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jarkh 2. 3. 2021 18:05

Nikdo žádný tip?
Jarkh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 3. 3. 2021 16:43

Jarkh píše: šetrnost ke zraku

Potřebuješ monitor s panelem xVA, např:
AOC AGON AG273QX
https://pcmonitors.info/aoc/aoc-ag273qx ... -va-model/
Jarkh píše: přes USB-C

NB Legion Y540-15IRH by měl být vybaven VGA NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti Mobile -> k dispozici port DP => není třeba používat problematický port USB.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jarkh 28. 11. 2021 11:59

Hezký den.
Rád bych oživil svůj dotaz. 3/4 roku od vytvoření dotazu uběhlo, nákup byl dosud odložen. Nyní nastává čas, kdy bych monitor rád nějaký vybral a zakoupil.

Prosím tedy o radu s výběrem monitoru.

Požadavky se nijak nezměnily, jen bych upravil horní hranici z 10k na řekněme 12k (když se vše zdražuje) a lehce bych zvýšil důraz na šetrnost k očím.
Požadavky na hraní her z důvodu pracovního vytížení již jsou zcela nulové, stejně jako sledování filmů.
Pokud možno nevybírat prohnuté monitory, raději rovné.

Předem děkuji všem za pomoc s výběrem.
Jarkh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jarkh 16. 12. 2021 21:08

Hezký den.
Jelikož k mé poslední žádosti o rady se nikdo nevyjádřil, zkusím nahodit pár tipů ke zhodnocení.
Stále platí, že prioritně bude na práci (takových 95%, zbytek internet a filmy, na hry není čas :'( ).
Prací je myšleno práce Word, Excel, čtení nejrůznějších dokumentů většinou v PDF.
Rozměr platí 27", jako dostatečné bych viděl rozlišení 2560 x 1440. Připojen by byl k notebooku Legion Y540-15IRH.
Rozpočet do 20k.
Mé tipy:
EIZO EV2795
EIZO FlexScan EV2760-BK
Dell C2722DE
Dell UltraSharp U2722DE

Předem moc děkuji za názory.
Jarkh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 12. 2021 21:34

Dell Dell U4320Q. Ano, vim, ze se ptas na vyrazne mensi plochu. Ale zkus koupit a kdyby to po tydnu neslo, vratis. Podle mne si extremne rychle zvyknes a nasledne uz nikdy nebudes chtit jinak.

BTW ta velka plocha, rozdelitelna na 4x 21.5" fullHD casti, je na dokumenty a tabulky naprosto k nezaplaceni. A nejspis mi i uveris, hned az to vyzkousis.



Bezezbytku pro Tebe ale plati i toto: viewtopic.php?p=13035714#p13035714 ... vcetne toho panelu od LG.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jarkh 16. 12. 2021 23:10

Díky moc za tip, ale tak velký prostor pro monitor nemám k dispozici, 27" je opravdu maximum. Ani TV v pokoji nemám tak velkou, to by vážně nešlo. V zásadě mi velikostně stačil dosud i jen 14" displej notebooku, ale v práci jsem si zvykl na práci na dvou monitorech, je to mnohem pohodlnější práce, proto alespoň jeden dokupuji domů. Menší nemá smysl, větší mi prostor neumožňuje.
Musím tedy vybrat něco z velikosti 27", ale zatím nejsem rozhodnut co konkrétně, abych při výběru neudělal chybu. Limit na nákup mám myslím poměrně vysoký, ale zase nechci vyhazovat peníze zbytečně za monitor, který nevyužiji.
Jde mi hlavně o komfort pro oči, v práci do monitoru čumím i 10h, doma pak dalších 5h, tak abych je co nejvíce šetřil ;-)
Jarkh
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 12. 2021 07:56

Může být
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jarkh 18. 12. 2021 13:31

Děkuji všem za názory. Půjdu tedy do toho Philipse bez vestavěné kamery, ta by byla zbytečná.
Jarkh
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků