Monitor 24"-27" pro úpravu fotek, videa, hry

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod MgX 6. 8. 2022 07:52

Vzal jsem nejdřív fotomonitor BenQ SW240. Měl stínítko v ceně a byl precizně nastavený. Což jednak bylo vidět a taky výrobce přidal certifikát z kalibrace. Bohužel jsem ho musel vrátit. Přestože má PWM na vysoké frekvenci, cítil jsem ho. Navíc i nízká svítivost byla stále moc vysoká. Taky mně nevyhovovala příliš zářící stavová dioda, ale to jde řešit.

Na druhý pokus jsem už nechtěl nic vracet. V akci byl dostupný Eizo FlexScan EV2495 v černé barvě. Má výborně nastavené barvy z výroby, byť ne tak precizně jako BenQ, ovšem to jde kalibrovat. Ale. Ale má firemní technologii pro řízení podsvícení, která mně nevadí a netahá oči. Monitor umí uživatelsky snížit jas na naprosté minimum, resp. dávkovat ho podle potřeb uživatele. Dokonce využívám jejich utilitu pro automatické přepínání profilů obrazu a po doštelování jsem aktivoval i světelné čidlo.

Sice se jedná o kancelářský monitor, ale využívám ho na kancelář, úpravu fotek a občasné hraní her. Jediné co jsem měl, tak koupit 27”. Jenže tam už byl cenový skok a přeci jen je to pro mé oči a pozorovací vzdálenost kravka. Tím, že jsem nechtěl vracet, bral jsem “jistější” variantu.

Monitor nikomu nevnucuji. Osobně jsem s ním nadmíru spokojený. Vždy když dělám na nějakém jiném, jsem rád, že se vracím ke svému. EIZO pro mě potvrdilo kvalitu a rozhodně nemohu potvrdit hanlivá slova některých jeho kritiků, že se jedná o předražený “naleštěný” nic.
Rozhodně jsem s nákupem spokojený. Ne, netvrdím, že se nedalo hledat déle a vybrat cosi jiného.
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod raiback25 6. 8. 2022 08:15

Vdaka,no za taku cenu by som radsej uz videl viac farieb- 10bit
raiback25
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 6. 8. 2022 11:21

Chápu. Vůbec netvrdím, že nenajdeš monitor, který Ti nabídne víc a budeš víc spokojený. Jen píšu, že jsem s výběrem maximálně spokojený a monitor funguje dle mých představ. Je tam řada věci, jako možnosti propojení, polohování atp. které jsem uvítal. Z druhé strany řada lidí je nevyužije.

Jediné, co je opravdu katastrofa, jsou nepoužitelné integrované reproduktory. To je u takovéhoto produktu ostuda.
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků