Jaky 1440p monitor cca kolem 20k kc?

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Jezzah 27. 11. 2022 23:26

Ahoj,
jaky je ted asi "nejlepsi" asi plochy 1440p monitor cca kolem 20k kc? Vlastnim 6900XT, hraju obcas online fps hry, ale ne nijak profesionalne, zadny tryhard, netroufam si tvrdit, zda rozeznam 144hz od 240hz. Zkusenosti mam jen s LG 27GL850-B a barevne alespon takto. Prace ( terminal, vscode, zadne graficke prace ) vs hry 50:50. Divam se tak z vzdalenosti 75cm.

Zaujal me tenhle OLED, ovsem nevim, jak je to s vypalovanim a samozrejmne nebude jen tak dostupny.
https://www.lg.com/us/monitors/lg-27gr95qe-b
Pak je tu 2023 CES, kde asi predstavi nove monitory, ale cekat kvartal se mi nebude chtit.

Dival jsem se na:
- GIGABYTE M27Q X
- Asus PG279QM
- Samsung Odyssey G7 ( ale tam si nejsem jisty prohnutim a taky to neni IPS, nevim, proc je tak vsude citovany )

Nejake rady? Diky
Jezzah
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 11. 2022 03:50

Tenhle OLED hlavně tak o 50% překročí Tvůj limit.

999x23.5x1.21 mi do 20k nějak nevychází. A to ještě nepočítám clo, ani válečnou, ani vánoční přirážku.

Neber to spatně, sám OLED panel mám a nikdy už nechci jinak. Jen prostě 20k je (na OLED) zatím stále ještě málo.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jezzah 28. 11. 2022 18:43

Ah, takhle, za ten oled jsem ochotnej priplatit, mam velkorysej rozpocet, ale utracet nechci za lepsi 1440p, takze jedine za oled. Puvodni otazka tedy stale plati :)
Jezzah
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 11. 2022 18:48

A co třeba G85SB?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jezzah 28. 11. 2022 19:31

Kurna, to vypada dobre, 6900XT tohle utahne? Nerad bych prechazel do 4k zbytecne a pak jeste to zakriveni, to by bylo nelip videt, asi sjedu do Alzy.
Nekde jsem i videl, ze u FPS her se zakrivenim 1000R se zdal prostor trochu deformovany, tohle je jine zakriveni, ale proste to bude asi neco jineho. No musim to nekde vyzkouset.

Ten 27gr95qe b asi bude asi v podobne cenove hladine, ne? vat, clo, novinka, vanoce, atd
Jezzah
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 11. 2022 19:48

+/-
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jezzah 29. 11. 2022 08:27

Je divny, ze je dostupny na alze ( G85SB ), pritom jeste oficialne nevysel a nenasel jsem jedinou recenzi. I Youtube mlci.
Jezzah
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jezzah 30. 11. 2022 23:52

To vypada, ze ten G85SB ma Eco Sensor, coz je super vec, kterou jsem mel na Eizu, nedocenitelne pro nocni tvory, kteri pracuji az do rana. Jedina vec, co by me zajimala, jestli to jde prepinat, vypinat, zapinat z OS , nebo nejak jednoduse tlacitkem. Na Eizu jsem musel proklivad OSD a pak se mi to porad nechtelo resit, kdyz jsem si chtel zahrat hru.
Jezzah
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 12. 2022 05:52

To upřímně nevím.

Vyzkoušet (14 dnů) to ale můžeš. (A ideálně i dát vědět.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků