Tiskárna na plátno

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Raidon 14. 5. 2023 21:05

Zdravím,

pár dní už hledám na internetu tiskárnu, která by splňovala tyhle parametry: -- tisk na plátno z role, formát minimálně A2, pigmentové inkousty a délka tisku aspoň metr.

No každopádně neúspěšně, našel jsem Epson SureColor SC - P900, ale nevím zda tiskne na plátno a na Epson supportu bez odpovědi.

Tak zkouším štěstí tady, jestli by byl někdo schopný mě poradit nebo doporučit nějakou takovou tiskárnu. Cena tiskárny bych byl rád, kdybych se vlezl do 50K +-, samozřejmě jsem našel tiskárny za 100+k co umí všechno, ale vzhledem k tomu, že jsem amatér, tak nechci kupovat takový dělo :D

Díky.
Raidon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 15. 5. 2023 02:50

A jako správný amatér jste ze svého požadavku vynechal všechny zásadní parametry :)
Plátnem myslíte jakoukoliv textilii obecně, nebo něco, co připomíná strukturou obrazové plátno? Pokud myslíte to první, na jaký materiál cílíte - bavlna/PES?
Co má být výsledným produktem a jakým podmínkám má odolávat - interiér, exteriér, voda, UV záření, změny teplot...
Formát A2 je 42×59,4 cm, aby tiskárna mohla patřit do kategorie A2, musí mít šíři tisku po nejkratší straně, tedy v tomto případě 42 cm.
Délka tisku "alespoň metr" je pokryta požadavkem na tisk z role. Tím se dostáváte do kategorie "nekonečný tisk" a jste omezen jen SW (maximálním rozlišením jednoho unikátního motivu, které spočítá RIP).
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Raidon 15. 5. 2023 09:24

Děkuji za odpověď, já se v tom samozřejmě moc nevyznám, zjišťuji si informace pár dní na internetu :D

Cílem je tisknout fotografie a moje vlastní wallpapery na plátno do interiéru, takže něco co připomíná strukturou obrazové plátno. Každopádně předpokládám, že odolnost asi nejvíc bude záležet na zakoupené roly plátna.
Ano, ten formát by měl být minimálně A2 skrz šířku 42 cm. Největší formát co potřebuji tisknout je 30 cm široký a 80 cm vysoký obrazy a +- 4 cm okraje, na což by měl formát A2 široký 42 cm stačit předpokládám, ale pokud tiskárna bude tisknout formát A1, A0, tak pro to najdu další využití.

Největší problém je, že jsem hledal recenze tiskáren na plátno na Youtube, jenže všechny recenze co jsem našel jsou od lidí mimo EU, kde mají jiné tiskárny, které nejsou určeny pro evropský trh ... :-/
Raidon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 15. 5. 2023 13:19

To tedy vlastně hledáte malý inkoustový plotter nebo velkou stolní tiskárnu :) Zde bude největší problém najít dobrý "canvas" papír v roli. Větší štěstí budete mít spíše v tisku na arch - papíry se prodávají ve velikosti 700×1000 mm. Následně si je můžete řezat na požadovanou šířku.
Role je praktická při tisku větších sérií. Jen nevím, zda najdete materiál v tak malé šířce (role 17"). Možnost je u dodavatelů nechat roli nařezat (kdysi to nabízeli v AWC Morava). Koupil byste si roli třeba 140 cm šíře a nechal nařezat na 3×42 + zbytek.
Pokud byste zvolil papír v arších, měl byste větší volbu výběru. Samozřejmě záleží i na vlastnostech inkoustu (Epson tiskne za studena, Canon inkoust zahřívá) a rozpíjení. Výrobci tiskáren záměrně vyžadují, aby jejich inkoust tiskl na jejich papír (papír obsahuje rozjasňovače barev).

Tisk z role podporuje zmíněný Epson SureColor SC-P900 (nutno dokoupit/dodělat držák na odvíjení - není součástí balení). Každopádně do šířky 30 cm se bavíme o tiskárnách A3+ (329×483 mm). Tam patří i menší SureColor SC-P700 (základní držák rolí je v konstrukci) a zde je ukázka, jak pracuje s rolí.

Nicméně s ohledem na provoz, materiál, pořizovací cenu a omezený výběr materiálu bych Vám spíše doporučil najít ve vašem okolí nějakou firmu, které poskytuje tiskové služby.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod danhrbac 3. 9. 2023 22:25

Když koukám sem https://www.alibaba.com/showroom/fabric ... chine.html tak to bude pěkně drahá sranda. Ale vypadá to, že jsou a že je i pošlou.
danhrbac
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 4. 9. 2023 00:40

Uniká mi smysl toho odkazu? Jako že existuje v Číně nějaký dodavatel nějakých tiskáren?
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků