Súčasné použitie CRT a LCD

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tomino.ke 4. 8. 2007 09:14

tiez som si pred dakou dobou myslel, ze v pohode crt a lcd..
No ked som to zapojil, zacal sa rozplyvat nad ostrostou, stabilitou LCD, pri pohlade na CRT som sa pyal - jak som mohol s tymto vydrzat tolko rokov?
Dokonca ani TV obraz nepozeram na crt!
Kombinacia crt+lcd mi vydrzala tak cca 1,5 -2 hodiny.. ked nic ine, ta hlllbka pri crt je "strasnaa"!
:?
jo, kamos, kt. mal rovnaku situaciu, tiez tak dopadol - crt siel do pivnice, ako zalozak, keby sa nieco stalo s lcd.. :D
tomino.ke
Junior

Odeslat příspěvekod admxx 4. 8. 2007 09:35

Ja pouzivam CRT jako druhy monitor k notebooku. Zatim je to asi mesic. Dost dlouho sem si s tim CRT hral nez sem ho vyladil. Zvyknul jsem si a nedela mi to zadne problemy.

Co se tyce her a podobne tak to je taky ok. Vzdycky kdyz hru spustim tak se zobrazi na primarnim monitoru.

Ale hodne asi zalezi jake dva monitory zkombinujes. Kdyz si k novemu LCD za 20000 das jako druhy monitor 5 let stare CRT tak to moc košer nebude.
admxx
Junior

Odeslat příspěvekod vyghum 4. 8. 2007 11:13

Ja to tak mam, jeden monitor 17" CRT 1024×768 a druhej 20" LCD 1680×1050, jedna plocha a neni zadnej problem.
vyghum
Junior

Odeslat příspěvekod Loli 4. 8. 2007 11:15

uzij si pak bolave oko co bude bliz crt
Loli
Junior

Odeslat příspěvekod Corwin 4. 8. 2007 12:04

McEver4 píše:Jinak da se vse propojit na analogu ma CRT a na DVI mam LCD. kdyz jsem dal nove ovladace, tak ma na CRT 1600x1200 pro 100Hz a na LCD mam 1600x1200 pri 75Hz, a nemusim mit vubec dve grafiky.
U LCD nema refresh ziaden vyznam.
Corwin
Junior

Odeslat příspěvekod Corwin 4. 8. 2007 12:10

MartinNR píše:Ide len o tie oci, ci to nebude moc neprijemne sa pozerat raz tam a raz tam.
Bude.
Corwin
Junior

Odeslat příspěvekod mattiash_king 4. 8. 2007 12:26

A to ked kolega slape na 75Hz na CRTcku len aby mal viac ako 1024... to je zmena, ja by som to teda nemusel, nastastie na tom CRT len z dialky pozera TV.
LG Optimus Sol E730
mattiash_king
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flash 4. 8. 2007 12:52

K čemu teda potřebuje to vyšší rozlišení? Na telku mu stačí klidně i 800x600 a povede se mu třeba nastavit i 100 Hz refresh (nebo aspoň 85 Hz - ani to už zas tak viditelně nebliká jako 75).
flash
Junior

Odeslat příspěvekod McEver4 4. 8. 2007 13:39

mattiash_king píše:trocha OT: McEver4 na oba kusky je super pohlad(kolega tak slape na dvoch 17tkach, CRT a LCD), za kolko si splasil tu iiyamu ?


mattiash_king: iiyamu mam uz skoro 7 let, tenkrat stala nova 37 tisic, ma skoro 50 kilo, a pekne zere elektriku. ale ma pri rozliseni 1600x1200 100Hz, max rozliseni je 2048x1536 - 85Hz. Presne oznaceni je CRT monitor 22" IIyama Vision Master Pro510, nevim jestli jde dneska jeste nekde sehnat.
McEver4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kinder.master.king 4. 8. 2007 15:38

Corwin píše:
McEver4 píše:Jinak da se vse propojit na analogu ma CRT a na DVI mam LCD. kdyz jsem dal nove ovladace, tak ma na CRT 1600x1200 pro 100Hz a na LCD mam 1600x1200 pri 75Hz, a nemusim mit vubec dve grafiky.
U LCD nema refresh ziaden vyznam.
Ale má. Zkuste si to s 60 a 75Hz je to dost znát. Jinak já používam 1280x1024 lcd s 1024x768 crt a nemůžu si to vynachválit. Koukání sem a tam mi vůbec nevadí. Problém je akorát ve hrách, když se na primárním monitoru změní rozlišení, tak se rozhodí rozlišení na sekundárním.
kinder.master.king
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Corwin 4. 8. 2007 16:25

kinder.master.king píše:Ale má. Zkuste si to s 60 a 75Hz je to dost znát. ./quote]
Nema. CRT a LCD maju uplne inu technologiu. CRT ti prekresluje lucom.. a u LCD sa ti zhasinaju a rozsvecuju body - tu sa skor teda hovori o odozve. Ale tusim to tu uz niekto pisal. 22" wide fujitsu mam 60hz akoze a 20" hp v praci mam 75 akoze. Refresh. A rozdiel nevidim. Takze sa ta spytam, ze v com je to "znat"?
Corwin
Junior

Odeslat příspěvekod Crazy_Ivan 4. 8. 2007 23:51

Mam vedle sebe LCD Acer 19Ws a pak IBM s obrazovkou Trinitron a bez problemu. Ne ze bych nemel na dve LCD, ale proste potrebuju CRT kvuli opravdove cerne a realnejsimu podani barev.
R09 - Zkáza megapixelů
Crazy_Ivan
Junior

Odeslat příspěvekod Peťo 5. 8. 2007 01:13

risomas píše:Inak bazarovy 15" lcd bude vyzerat fakt humusne a bude mat aj taky obraz.

S takýmito vyjadreniami brzdi. Používam bazárový asi 5-ročný 15" LCD EIZO a na obraz nedám dopustiť. Bol za smiešnu cenu. (Tiež Siemensy P15 sú dobré.)

Keď prídem k nejakému novému "modernému" LCD LG alebo Samsung alebo neviemčo s reklamným kontrastom 2000:1, tak idem oslepnúť z tých farieb ako vyblednutých na slnku: Žltá a všetky svetlé farby sú v podstate biele, šedá aj čierna je tmavo šedá a medzitým nič. Buď prepálené svetlo alebo tmavo šedá. To sú humusné monitory.
Peťo
Junior

Odeslat příspěvekod culito 17. 8. 2007 12:00

kinder.master.king píše:
Corwin píše:
McEver4 píše:Jinak da se vse propojit na analogu ma CRT a na DVI mam LCD. kdyz jsem dal nove ovladace, tak ma na CRT 1600x1200 pro 100Hz a na LCD mam 1600x1200 pri 75Hz, a nemusim mit vubec dve grafiky.
U LCD nema refresh ziaden vyznam.
Ale má. Zkuste si to s 60 a 75Hz je to dost znát. Jinak já používam 1280x1024 lcd s 1024x768 crt a nemůžu si to vynachválit. Koukání sem a tam mi vůbec nevadí. Problém je akorát ve hrách, když se na primárním monitoru změní rozlišení, tak se rozhodí rozlišení na sekundárním.z/quote]


Chyba je v tom, ze sa plocha usporiadava z lava do prava (k lavej ploche sa prilepi prava). Tzn. ze ak plocha bezi na lavom primarnom monitore na 1280x1024 a hra ho zmeni na 800x600, tak sa druha plocha prilepi ku 800x600 a tym padom sa plocha posunie na pravom sekundarnom monitore do lava (o 480 pixelov), ale aplikacie ostanu. Takze to vyzera tak, ako by sa aplikacie posunuli na opacnu stranu do prava.

Vsetko zalezi od toho, ktory mas primarny monitor. Ak chces hravat na CRT a das si ho vpravo od LCD a nastavis na primarny, tak sa rozlisenie sekundarneho ani nepohne. Na lavom sekundarnom mas napriklad tiez rozlisenie 1280x1024 a ked pustis hru, tak sa rozlisenie sekundarneho nezmeni! A tym padom sa rozlisenie druhej plochy (praveho primarneho monitora) prilepi znovu ku 1280x1024.

Trosku som to asi komplikovane vysvetlil, ale snad poxopite, ked si to viac krat precitate.
culito
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod culito 17. 8. 2007 12:09

Corwin píše:
kinder.master.king píše:Ale má. Zkuste si to s 60 a 75Hz je to dost znát. ./quote]Nema. CRT a LCD maju uplne inu technologiu. CRT ti prekresluje lucom.. a u LCD sa ti zhasinaju a rozsvecuju body - tu sa skor teda hovori o odozve. Ale tusim to tu uz niekto pisal. 22" wide fujitsu mam 60hz akoze a 20" hp v praci mam 75 akoze. Refresh. A rozdiel nevidim. Takze sa ta spytam, ze v com je to "znat"?


Mas pravdu, ale ide o dve rozne veci. Ak sa bavite o tom, ci je poznat blikanie ktore je zraku skodlive, tak mas urcite pravdu. Na LCD nezalezi kolko mas Hz pretoze blikanie nespozorujes.

Na druhu stranu je poznat rozdiel 60Hz vs 75Hz na LCD v sekanejsom pohybe rychlo tahanych okien, alebo pri akcnych hrach. Predsa len je rozdiel, ak sa elektricky tranzistory obnovia len 60x za sekundu a pritom data pridu z dobrej grafickej karty viac krat. Badatelny rozdiel je velmi maly, ale je. Preto zacali vyrobcovia vyrabat 75Hz LCD monitory.
culito
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků