LCD 22" - Samsung 225BW vs 226BW vs HP w2207

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod hanýsek starší 28. 8. 2007 22:47

Všem dík zatím za kladné reakce na HP w207.Prosím o zasílání dalších osobních a praktických zkušeností,ať se mohu co nejlépe rozhodnout!!!!
Moc dík.
hanýsek starší
Junior

Odeslat příspěvekod Jackal 28. 8. 2007 23:27

[quote="hanýsek starší"oV práci máme Acer Al2223W,teď se stal vítězem testu.Zkusím se naněj ještě u kolegů podívat,ale asi HP vyhraje.
TSBohemie by ho měla mít za 8868,-Kč.Coříkáš ceně???o/quote]

Cena je to dobrá, já platil 9600Kč. :shock:
NB: ACER Aspire 7741G, Intel® Core™ i5-430M 2.27GHz/2.53GHz, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 7 64bit Home Premium, Avast! Internet Security 5
Telefon: HTC HD7, Dell Streak Mini, CoPilot Live 8.2.0.406 - Evropa 2010/03 (17.12.2010), Navigon 2.6.1 - Europe
Jackal
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 29. 8. 2007 08:37

Nazdar kluci, tak jsem si nakonec taky koupil tenhle HP w2207v. Mé dojmy jsou následující:

1) lesklá obrazovka je super a odrazů je v ní vidět méně než na mém kvalitním CRT Philips s antireflexníma vrstvama. Je to tím, že HP má obrazovku skutečně temně černou, zatímco Phlilips jen tmavě šedou.
2) vadné pixely mám bohužel 2 :( , naštěstí mrtvé (černé), takže nejsou prakticky na barevné ploše vidět. 3 vadné pixely jsou důvodem k reklamaci, tak uvidím, jestli se ještě nějaký neobjeví.
3) podsvícení je skutečně výborné, nevím co to měli na SHW za kousek, ale čistě černá plocha je podsvícená velice rovnoměrně s mírně světlejšími růžky (normálně naprosto nepostřehnutelné)
4) barvy jsou opravdu mnohem lepší než na jiných LCD stejné kategorie a výrobní technologie, ale je NUTNÉ je zkalibrovat ručně, nejlépe podle nějakého prověřeného a odzkoušeného CRT monitoru. Kalibrační optická sonda by byla nejlepší, ale kdo jí má doma že?
5) pozorovací úhly jsou standardní, při pozorovací vzdálenosti min. 60cm od panelu bez problémů.
6) odezvu nehodnotím, hry nehraju, ale až bude chvilka času, nějakou vyzkouším.
7) jako naprosto vynikající hodnotím stojan, který umožňuje opravdu dokonalé nastavení sklonu a výšky a jednoduchou manipulaci s displejem.

Závěr: V kategorii 22" LCD do cca 10000,- je to bezesporu jeden z nejlepších monitorů co lze koupit (viděl jsem ho vedle Samsungu 226WB, LG, Iyamy... a HP je mezi nimi opravdovým šampionem. Nelze jej ovšem přímo srovnávat s monitory vyšší cenové kategorie s technologií Premium MVA a AS-IPS. Pro běžné domácí použití je to výborná volba.
tombas
Junior

Odeslat příspěvekod Jackal 29. 8. 2007 08:39

...V kategorii 22" LCD do cca 10000,-... Pro běžné domácí použití je to výborná volba... /quote]

Souhlas. :wink: I z hodnocením souhlasím. :wink:
NB: ACER Aspire 7741G, Intel® Core™ i5-430M 2.27GHz/2.53GHz, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 7 64bit Home Premium, Avast! Internet Security 5
Telefon: HTC HD7, Dell Streak Mini, CoPilot Live 8.2.0.406 - Evropa 2010/03 (17.12.2010), Navigon 2.6.1 - Europe
Jackal
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Beatle 29. 8. 2007 09:54

tombas píše:lesklá obrazovka je super a odrazů je v ní vidět méně než na mém kvalitním CRT Philips s antireflexníma vrstvama. Je to tím, že HP má obrazovku skutečně temně černou, zatímco Phlilips jen tmavě šedou.s/quote]

Presne tak.Cim dal vic mne udivuje, jak to vsichni "odbornici" kritizuji...psal jsem to uz na CC.Kdyz se zeptate na opravdu profi monitor doporuci vam CRT a ty maji leskle obrazovky odjakziva!

Jinak s hodnocenim souhlasim, skoda tech vadnych pixelu, ja nemam zadny.
Beatle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jackal 29. 8. 2007 09:59

Já vím, že to kolikrát nejde jinak, ale LCD monitor, jsem si vždy nechal objednat na prodejnu, kde jsem ho pečlivě prohlédl a pak zakoupil.
Těch vadných pixelů, mi je také líto. Ještě na starším LCD jsem měl dva subpixely a pokud jsem je nehledal, tak jsem je neviděl. :wink:
Jackal
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanýsek starší 29. 8. 2007 10:38

Je nějaký nárok na to,abych si mohl LCD před zakoupením nechat předvést(spustit) a tím se vyhnout těm případným vadným pixelům.Hodlám jej kupovat v kamenném obchodě TS Bohemii v HK,kde budu končit reklamaci vadného LG.
hanýsek starší
Junior

Odeslat příspěvekod Jackal 29. 8. 2007 10:45

Jestli ho budeš kupovat na prodejně, tak určitě ano. Nech si udělat černou, bílou, červenou, žlutou a zelenou plochu a projeď to očima, jestli není nikde nějaký špatný bod. :wink:
Jackal
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 29. 8. 2007 12:04

Těch vadných pixelů je mi taky líto, čekal jsem, že u značky HP a v této cenové kategorii už budou panely selektované a bez vadných bodů. Je pravda, že v tak velké ploše se nějaký vadný bod může objevit, naštěstí to není žádný bíle svítící, to by mě štvalo mnohem víc. Takhle to opravdu bez toho, aniž bych je hledal, není vidět. Dokonce jsem někde četl o tom, že někdy můžou být jen "zaseklé" a nějakým prográmkem, který rychlou frekvení střídá bílou a černou obrazovku (krajní polohy natočení tekutého krystalu) se můžou oživit. Moc tomu ale nevěřím, nicméně zkusit bych to chtěl, pokud něco takového najdu, případně jestli na něco takového narazíte, tak prosím hoďte link.
Jinak je tenhle monitor fakt super.
tombas
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 29. 8. 2007 13:34

Filozofická otázka:idea:
Ještě se vracím k těm vadným pixelům: Jestliže je LCD panel HP w2207 vyrobený TN technologií, tak je známo, že vadné (mrtvé) pixely září tou barvou, u níž je tranzistor nefunkční, to je červenou, zelenou nebo modrou při vadě subpixelu, nebo bílou při vadě všech tří subpixelů v rámci jednoho pixelu.
To je dáno tím, že krystal se natáčí se vzrůstajícím napětím a při nevyšším napětí je pixel černý.
Pokud mám na svém monitoru 2 černé pixely, znamená to buď že do těchto krystalů jde trvale po zapnutí napětí (což je zvláštní ale možné) nebo se nejedná o panel vyrobený TN technologií, ale MVA (PVA).

Pokud je moje úvaha chybná, tak mě prosím opravte. :-/
tombas
Junior

Odeslat příspěvekod mikeson 29. 8. 2007 23:01

Cernobile blikajici programek:

http://www.prodejvyfuku.cz/lcd.php
mikeson
Junior

Odeslat příspěvekod Bibendum 30. 8. 2007 06:39

[quote="hanýsek starší"oJe nějaký nárok na to,abych si mohl LCD před zakoupením nechat předvést(spustit) a tím se vyhnout těm případným vadným pixelům.Hodlám jej kupovat v kamenném obchodě TS Bohemii v HK,kde budu končit reklamaci vadného LG.l/quote]

Já nakupuji občas v TS Bohemii v Brně a bohužel jsem se zatím nesetkal s tím že by mě zboží nějak předvedli. Je to prostě sklad kde ti dají jen krabici a nazdar.Ale jestli to tak funguje i v HK nevím. Některé obchody to ale na netu nabízejí, že překontrolují vadné pixely před dodávkou.
Kdyby architekti stavěli domy tak, jak programátoři dělají programy, dokázal by jediný datel zbořit celá města.
Bibendum
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 30. 8. 2007 06:44

Díky mikeson. Včera večer jsem to ještě podrobně zkoumal lupou a s největší pravděpodobností to vypadá "pouze" na vadné subpixely. No ten druhý jsem hledal dost dlouho než jsem ho objevil. Závěr je takový, že na to kašlu, neřeším to a hotovo. Jestli se jich časem objeví více, tak budu reklamovat, do té doby to pouštím z hlavy a už je nebudu hledat.
tombas
Junior

Odeslat příspěvekod hanýsek starší 30. 8. 2007 08:30

Dík všem za zkušenosti.A teď blbý dotaz.Jackale,jak docílit a čím spustit černou, bílou, červenou, žlutou a zelenou plochu,abych mohl popřípadě zkontrolovat vadné pixely???? - pokud to umožní!!!!
hanýsek starší
Junior

Odeslat příspěvekod mkracik 30. 8. 2007 09:07

Jsou na to programy jako Dead Pixel Buddy (http://www.laptopshowcase.co.uk/downloads.php?id=1), jenže ti je v obchodě těžko dovolí spustit.

Jestli je testovací počítač připojený k internetu, můžeš zkusit zobrazit testovací vzory např. na http://www.gdargaud.net/Hack/DeadPixels.html

Jestli není počítač připojený k internetu, zbývá ti asi jen nastavit pozadí plochy Windows na různé barvy.
mkracik
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka