LCD 22" - Samsung 225BW vs 226BW vs HP w2207

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Beatle 2. 9. 2007 18:54

Na nastaveni jsem se Jackala taky ptal, nak mi zapomel odpovedet :)
Jinak ty prednastavene rezimy stoji opravdu zahouby, pouzitelny je jenom "text" a ten je identicky se zakladnim-tovarnim nastavenim, ktere pouzivam ja, jen podle potreby (noc, den) upravuji jas.
Beatle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanýsek starší 2. 9. 2007 19:13

Beatle,dík za odpověď o nastavení barev.Docela by mne zajímalo,zda se k tomu nastavení Jackal vyjádří!!!!Snad to není "osobní"tajemství???
A na kolik měníš,nebo máš nastavený kontrast???
Dík za získávání zkušenosti (předem).
hanýsek starší
Junior

Odeslat příspěvekod steini 2. 9. 2007 20:23

Ahoj. Ja jsem stastnym majitelem tohoto LCD tyden a pouzivam predvolbu pro text. A vypada to paradne. S monitorem jsem na 120% spokojeny a verim ze ty budes take.
steini
Junior

Odeslat příspěvekod Jackal 3. 9. 2007 11:12

Asi vás zklamu, ale používám přednastavený profil TEXT a nemám zatím důvod cokoliv měnit. Jediné co jsem měnil a ladil byl zvuk na 0, protože zvuk mi běží přes 2.1 repráky co mám u PC. Ani jsem ty zabudované repráčky neslyšel. :oops:
NB: ACER Aspire 7741G, Intel® Core™ i5-430M 2.27GHz/2.53GHz, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 7 64bit Home Premium, Avast! Internet Security 5
Telefon: HTC HD7, Dell Streak Mini, CoPilot Live 8.2.0.406 - Evropa 2010/03 (17.12.2010), Navigon 2.6.1 - Europe
Jackal
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 3. 9. 2007 13:52

Tak to já vás nezklamu, s ručním nastavením barev jsem si hodně pohrál a protože často upravuju fotky, potřeboval jsem nastavit barvy co nejvěrněji. Základem je nechat monitor několik hodin zahřát na provozní teplotu. Jelikož je režim sRGB monitoru nepoužitelný a já mám nastaveny sRGB profily pro všechny programy i periferie (tiskárna, foťák, SW na editaci fotek), ladil jsem jednotlivé barevné kanály ručně. Ideální to není, ale doporučuji vybrat si jednu dobrou a kvalitní fotku, kterou dobře znáte a víte, jaké barevné podání se nejlépe blíží skutečnosti a podle ní barvy seřídit. Nejlepší je, pokud ji máte i vytištěnou nebo z labu. Já použil starší kvalitní CRT (v režimu sRGB), kde jsem vybranou fotku zobrazil a na LCD se snažil barvy co nejlépe přizpůsobit. Jelikož regulace kontrastu a jasu nefunguje stejně jako Gama korekce, musel jsem sáhnout i do nastavení barev grafické karty.
Nastavení se dá pak ještě zkontrolovat v nějakém monitor testu, jestli nemáte příliš potlačený kontrast nebo jas a zda je rozlišení v černé barvě dostatečné nebo naopak v bílé nezanikají světle šedé detaily. Pro přehrávání videa doporučuji využít nastavení grafické karty pro tento režim, video zpravidla vyžaduje jiné nastavení. Toto nastavení přehrávání videa nemá vliv na barevné zobrazení standardní plochy.
Uff, pardon za dlouhý příspěvek
tombas
Junior

Odeslat příspěvekod Beatle 3. 9. 2007 14:46

[quote="hanýsek starší"oA na kolik měníš,nebo máš nastavený kontrast???a/quote]

Kontrast nemenim, pouze jas a to jen na praci v CADu, kdy koukam na cernou obrazovku a i to spise z toho duvodu, ze jsem nekde cetl, ze to monitoru "prospiva" a setri podsvetleni.Na rucni kalibraci to chce prinejmensim zkusene oko nebo alespon kvalitni fotografii, podle ktere se barvy rucne doladi. Na CD je sice software, jehoz obsahem je i pruvodce kalibraci, ale optimalnim vysledkem se mi podle toho zda opet tovarni nastaveni (kupodivu) :) .Vyhodu to ma v tom, ze pokud si nekdo nastavi nekolik rezimu, muze si je pomoci teto utility snadno ukladat (menit).

Jackal : Ty mas opravdu w2207v, jak psal Fuck8r ???(vim, ze to mas v profilu, ale...).Podle mne totiz zadna verze s "v" neni a je to naky vystrelek eshopu, protoze vsichni co tento monitor maji si ho objednavali jako w2207v, ale maji w2207 :)

EDIT : Tak mi to nedalo a napsal jsem do Alfy...tady je odpoved :

Dobrý den,

označení se liší dle dodavatele, někde je použito "v", někde ne. Rozdíl není žádný, je to tentýž monitor.
Beatle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jackal 3. 9. 2007 16:10

Já napíšu, co mám na bedně a tam je w2207 bez "v", ale na faktuře mám w22007v. Je to určitě to samé. Menší monitory u HP 19" a 20" jsou značené na konci "v", proto je docela možné, že je to chyba shopu.

Výrobce uvádí také bez "v" - http://h10010.www1.hp.com/wwpc/cz/cs/ho ... 03174.html

22" HP "Pavilion" w2207 - Co ten Pavilion, také ho někde vidím, někde ne, ale na krabici, ani na stránkách výrobce to není. :shock:

Budu ho nadále prezentovat jako 22" HP w2207.
NB: ACER Aspire 7741G, Intel® Core™ i5-430M 2.27GHz/2.53GHz, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 7 64bit Home Premium, Avast! Internet Security 5
Telefon: HTC HD7, Dell Streak Mini, CoPilot Live 8.2.0.406 - Evropa 2010/03 (17.12.2010), Navigon 2.6.1 - Europe
Jackal
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanýsek starší 3. 9. 2007 18:58

Takže všichni HPčkáři,zítra dopoledne odjíždím do HK do TSBohemie,abych vyřídil reklamaci za to neopravitelné LG a převzal tedy to své HPw2207.
Dřžte všichni palce,ať je vše v pořádku a můžu vám všem po návratu z HK napsat jen samé "nadšené" zprávy a poděkování za stálou poradenskou činnost.
Zatím dík a odpoledne se zítra ozvu se svými dojmy.
hanýsek starší
Junior

Odeslat příspěvekod hanýsek starší 3. 9. 2007 19:10

Nyní narychlo jeden příspěvek z Czechcomputer.cz:

muzete mi nekdo vysvetlit proc tu kazdej mluvi o samsungu? co treba Asus PG221 a nebo Fujitsu-Siemens H22-1W pripadne Fujitsu-Siemens P22W-3 ... dyt fujitsu ma vyborny monitory, tak proc to propagovani samsungu? jinak u tohodle hp co se tyce lesklyho povrchu tak pokud to mate na filmy tak to samozrejme nevadi. ale kdyz na tom monitoru 14-18 hodin denne pracujete a mate kousek okno nebo vecer rozsviceny svetlo nebo lampicku tak je to desny. a pokud vam sviti slunce do oken jako me, tak je to priserny... to je stejny jako brejle. ja mam plastovy s antireflexem, kdybych mel bez antireflexu nebo kdybych mel skleneny tak zesilim. stacilo mi 4 dny mit nahradni brejle bez antireflexu a byl jsem na bohnice. jinak resit lesklej povrch jde dvouma zpusobama... rozbruskou a nebo matnou folii.

Prosím o "rychlou reakci" pokud možno hlavně na tu část,která se týká lampičky u monitoru.Tu používám a mám ji tak 15cm vlevo.Jak je to s jejím odleskem.Rozhodně nepracuji v úplné tmě,to by mi moc vadilo!!!!!!!!!!!
Dík za rychlou odpověď na poslední chvíli.
hanýsek starší
Junior

Odeslat příspěvekod DejmiJohn 3. 9. 2007 19:40

no tak tento monitor by som dal do nejakych doporucenych alebo co a aj ja ho pojdem kupit vsak od hp mam aj tlaciaren a som spokojny daju sa na nej paradne tlacit tahaky do skoly aj 1 pismom :P:D:P
Galaxy Note 10.1 2014 32GB LTE
DejmiJohn
Junior

Odeslat příspěvekod nub 3. 9. 2007 19:43

Toz jsem to HPcko dnes taky objednal, kdyz se nebude libit tak muzu do 14 dnu vratit. Mam tady 19" FSC P19-2 coz je celkem kvalitni S-PVA panel tak jsem zvedav na porovnani s HP.
nub
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Beatle 3. 9. 2007 19:45

No jo to je porad dokola :(
Takze znova : Ano odlesky jsou na obrazovce videt, ALE pouze na cernem podkladu a pri praci to clovek proste nevnima.Osobne po tme na PC taky nepracuji, bud mam rozsviceno velke svetlo nebo alespon malou lapicku za sebou, ale ani jedno se v monitoru neodrazi!Jestlize ji mas navic nastrane, neni co resit...to neni ani fyzikalne mozne prece!Je mozne, ze leskla obrazovka nekomu vadi.Mne naprosto vyhovuje.Navic si myslim, ze se stejnak budes az do zitra obavat...nez to uvidis navalastni oci a pak verim, ze si reknes "proc vlastne"?

Doufam, ze si koupi kvuli temto negativnim prispevkum nerozmyslis...Osobne jsem na tvoje nazory totiz velice zvedavy, jelikoz jsi mne pri rozhodovani malem presvedcil na LG...
Beatle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jackal 3. 9. 2007 19:48

to hanýsek starší:

je to názor, já sedím u počítače běžně denně 10 hodin a takové pozorování rozhodně nemám. Napsal jsem toho dost, je to na vás, já si nemohu monitor vynachválit. :wink:

Lesk vnímám jako velké plus, přitom jsem dost na umělém světle a opravdu takové vnímámní nemám, jako autor odpovědi. Nemůžeš čekat, že 100 lidí bude chválit, jsme jen lidé a každému vadí, nebo vyhovuje něco jiného. Zatím tu máš v celku jasné kladné reakce a spoustu pozitiv proč koupit. :wink:
Jackal
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jackal 3. 9. 2007 19:50

Jak píše Beatle, je to pořád dokola. Hodně bylo napsáno, že si myslím, že názor se dá vytvořit, jestli koupit, nebo ne. :wink:

Hanýsku, jak ho zítra uvidíš, tak to bude láska na první pohled. :lol:
Jackal
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanýsek starší 3. 9. 2007 20:00

Dík všem za pochopení,již neváhám v ničem a nic se na mém rozhodnutí již nezmění!!!!
Zítra se ozvu:
hanýsek starší
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka