LCD 22" - Samsung 225BW vs 226BW vs HP w2207

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vlkousek 13. 4. 2008 19:19

Pro ty, co shánějí 2207ku, tak včera jsem ji viděl v Datartu ve zlínském CENTRO parku.
vlkousek
Junior

Odeslat příspěvekod sima33 13. 4. 2008 22:37

Je taky v elektru v shopping park ostrava,ale ta cena...8800 kč pokud se dobře pamatuji,tj moc.Asi proto tam právě trčí :-))
sima33
Junior

Odeslat příspěvekod Santo 18. 4. 2008 23:06

Tak pánové a dámy, právě jsem se stal šťastným majitelem Samsunga 2232BW a nemá chybu, všem doporučuji. :tleskani Už se tady o něm napsalo dost, takže doplním:
- stojánek i panel jsou stabilní a neviklají se (mám pevný stůl)
- barvy, kontrasty - báseň (a že už jsem LCDček viděl dost)
- pozorovací úhly dostatečné, lehounké prosvětlování na horním a dolním okraji při černé obrazovce (vůbec mi to nevadí)
- a to nejlepší nakonec - monitor je osazen originálním panelem Samsung, žádné CMO (ChiMei), se nekoná. 8-)
Pro ty, co chtějí tenhle monitor se Samsung panelem, malá rada: Chtějte monitor "Made in Romania", tedy vyroben v Rumunsku (je to i na krabici). Já mám rumunský a je v něm origoš. Ty vyrobené na Slovensku mají většinou horší panely CMO. :!: Ale neručím za to, že každý rumunský má Samsung panel, abych pak nedostal od někoho vynadáno. :!: (můj je vyrobený March 2008)
A že nevařím z vody, si přečtěte na franouzském Amazonu. Téměř všichni tam mají rumunské a všichni mají panely CAA, tedy Samsung. odkaz
(přeloženo pomocí Googlu do angličtiny)

Monitor koupen dnes v Praze v Softcomu.

P.S. Rozhodoval jsem se mezi klasikou 2232BW a novinkou 2243BW (má pivot, výškové nastavení, kontrast 8000:1, ale zas odezvu 5ms). V zahraničních fórech píšou, že do nových 2243BW se montují už jen CMO, takže jsem zvolil starší klasiku a vůbec nelituju.
Santo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mamlas666 24. 4. 2008 22:06

Zdravím, jsem taky štastným majitelem w2207h!!!!Objednával jsem ho 21.4 v Alze a na druhý den byl doma!!!!!Za cca 7.700 včetně dph a dopravy to jde...velice mile mě překvapilo jak barevné podání tak i design :tleskani :tleskani :tleskani !!!!Upozorňuju že jedu "pouze" na D-sub, nastavení jsem hodil "jen" na Auto a obraz jak lusk!!!!!
Můžete mi někdo hodit odkaz kde se dá sehnat redukce samice HDMI>samec DVI někde na JM [Brno, Břeclav, Hodonín, Uherské Hradiště]?Jen bych potřeboval docílit aby mi např. hry, zejména starší jeli v 1:1 pixel mappingu(aby to jelo v okně a kolem byly černé pruhy)...neinstaloval jsem žádný soft z cd ani z hp site, grafiku mám X1950Pro...Jinak toto je opravdu, ale opravdu vyvedený panel v dané cenové relaci!!!!Taky jsem uvažoval o L220x ale ono živit těch 1920x1200 už chce jinší grafické dělo :oops:
AMD FX6300, 2x4GB DDR3 Geil CL9, Asus M5A97 R2.0,Asus GTS 250DK, SATA III 1+2TB WD Black Caviar 7200 ot., Fortron 400W GLN
mamlas666
Junior

Odeslat příspěvekod Harper12 24. 4. 2008 22:23

tak... mam v praci HP W2207V a muzu rict jedine... asi bych do nej jako do domacnosti nesel... uz jen proto ze to ma leskly povrch. Prikazde praci v tmavych odstinech je tam videt az prilis odlesku... a i ja sam. Asi pujdu do toho samsunga. Preci jen maji i zarucenou nulovou toleranci chybnych bodu... coz u me vitezi. Staci jeden chybnej bod a muzu ho vratit co u HP neni.
Harper12
Junior

Odeslat příspěvekod sima33 25. 4. 2008 18:20

Koupil jsem si LG226WA a je to dle mě velice vydařené LCD,jak obrazem,tak velice elegantním zjevem(teňoučký rámeček a bílý stojan,který vlastně splývá s pozadím,nebije tolik do očí jako černý a je velice lehce polohovatelný).Za 6000 bez DPH 22 LCD takové kvality-jsem velice spokojený,neměnil bych.Jedu normál přes DVI,HDMI kabel nemám,soft jsem zatím dal pryč a vše kromě stáhlého kontrastu a světlosti je v režimu default,ale budu dělat kalibraci dle sondy,to jsem zvědav,prý po téhle kalibraci je obraz jako s vyšší technologií panelu.Obraz a barvy jsou velice příjemné,pleťové barvy jak na fotkách tak ve filmech a to samé i při příjmu vysílání z klasické TV antény jsou fakt přirozené,to mě velice potěšilo.Obrazovka je v matu,tady jsem měl právě dilema nejhorší,nakonec jsem zvolil mat,na který jsem byl zvyklý z předešlého LCD,tak LG.Kdo chce můžu dát na web fotky lcd i obrazu na něm,ale velice velice amatérské,no ještě bych počkal raděj na fotky před a po kalibraci.
sima33
Junior

Odeslat příspěvekod Raww 27. 4. 2008 21:32

Taky jsem dlouho váhal nad HP 2207h ...no nakonec jsem ho pořídil a 8-D kua ten je vymazlenej ;-)
Raww
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spike18 29. 4. 2008 15:29

Na netu hodně lidi chválí 223BW, všiml jsem si, že ma kontrast 1000:1 není to málo?
Gigabyte M61P-S3 | AMD X2 3800+ | 2 x 1GB RAM | ATi 4850| WesternDigital 640GB WD6400AAKS | Seagate Barracuda 160GB SATA II | 80GB IDE Western Digital | DVD RW Samsung SH-S203B | Seasonic SS-500ET 500W | Samsung 223bw | XP MediaCenter SP2
spike18
Junior

Odeslat příspěvekod hlad01 17. 6. 2008 13:49

To mamlas666 : 1:1 pixelmaping, zachování poměru stran a zobrazení na celou plochu monitoru - tyhlety 3 volby jsou v nových ovladačích ATI. Nastavuje se to v ATI CatalystControlCentru.
hlad01
Junior

Odeslat příspěvekod decried 24. 6. 2008 20:16

jednu otazku by som mal.. ten leskly povrch HP w2207h je plast alebo sklo?
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod DaveBury 24. 6. 2008 20:29

Podle zvuku/poklepu bych to tipoval spise na plast.
Ale muzu se mylit :)
...
DaveBury
Junior

Odeslat příspěvekod Wolfenzi 25. 6. 2008 13:45

oni snad existujou skleněné LCD ? Jako že do nich jde ťukat ?
Wolfenzi
Junior

Odeslat příspěvekod Beatle 25. 6. 2008 14:03

Je to urcite plast... :)
Beatle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jamaica 25. 6. 2008 15:57

Pokud někdo sháníte HP W2207h tak koukněte na
Kód: Vybrat vše
http://pc.1shop.cz
tam ho maji za nějakejch 6227 včetně DPH. Doprava 150. Je to o 600Kč levnější než na CZC.
Jinak - taky sem si koupil tenhle panel a má jedinou vadu - že to neni 24" :lol: Je mnohem lepší než sem vubec doufal. V práci máme samsungy a tohle je trošku jiná třída. Jak podání barev (což je dáno tím že je lesklý,proto má jasnější barvy) tak ergonomie.Tý se nic nevyrovná, stojan je prostě vymazlenej.
jamaica

Odeslat příspěvekod sl55amg 27. 6. 2008 17:26

jamaica a co podsvietenie je rovnomerne?
sl55amg
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka