20'' LG 206WTQ - tlačítko power ON / OFF

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Klasounek 19. 12. 2007 12:18

Koupil jsem si tento monitor, ale měl jsem možnost ho otestovat jen na chvilku. Všechna tlačítka pro menu fungují (eZoom ne, na to jsou nejspíš potřeba ovladače co jsou přiloženy na cd) Ale co mě zarazilo, že se mi lcd nepovedlo vypnout tlačítkem power (normálně za chodu PC, při naběhlých WinXP) Tlačítko power je ve spodní pravé, vystouplé části. Zkoušel jsem ho mačkat, přitlačit k sobě i od sebe a nic. Takže buď nefunguje, a nebo na to může mít vliv něco jiného? Monitor jsem měl připojen pomocí DVI kabelu (s ním nemám zkušenost, vždy jsem jel přes "analog"), nemůže to na to mít vliv? Ale i tak se mi to zdá divné...
Klasounek
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 19. 12. 2007 22:42

Některé modely LG byly a pořád ještě jsou vybaveny tzv. senzorovým dotykovým spínačem. Pak stačí se zespoda toho výstupku dotknout a monitor by se měl zapnout nebo vypnout. Má to být jen krátký dotek. Nic se nemačká ani netahá.
Bohužel nevím, jestli je tohle případ i tvého modelu. Za zkoušu nic nedáš.
tombas
Junior

Odeslat příspěvekod Klasounek 20. 12. 2007 10:33

Aha, no tak to je pro mně zajímavá novinka. Ale pak to znamená, že na "hrubší" sílu to nereaguje, takže tlačítko zkusím jemně pohladit :) Což by pak vysvětlovalo to, že tlačítko nemá absolutně žádnou vůli pohybu, ani známka toho, že by cvaknul nějaký skrytý knoflík pod ním. No zkusím, ale je divné, že jsem ho ošmatal už ze všech stran a nic to neudělalo. Ale asi jsem byl moc "hrubý"

Díky za postřeh
Klasounek
Junior

Odeslat příspěvekod Klasounek 20. 12. 2007 16:46

Tak ani jemné dotyky nepomohly, takže asi příjde na řadu reklamace :(
Klasounek
Junior

Odeslat příspěvekod Malasorte_ 24. 12. 2007 12:36

Cau, mam tento monitor doma, ale dela mi problemy. Pokud sem ve win tak je to vpohode, ale kdyz pustim nejakou hru zkousel sem 3. Tak mi po nejake dobe naskoci pres cely monitor takove male ctverecky a obraz je prakticky necitelny. Nevite cim by to mohlo byt. A nevite kde bych mohl sehnat nejnovejsi ovladac na tento monitor? Hledal sem na webu LG, ale tam sem moc nepochodil.
Malasorte_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bibendum 24. 12. 2007 13:43

Ovladač na monitor nehledej, to je blbost. Nemáš náhodou nataktovanou grafiku? Obecně bych v tomto případě spíše hledal problém v grafice ne v monitoru.
Kdyby architekti stavěli domy tak, jak programátoři dělají programy, dokázal by jediný datel zbořit celá města.
Bibendum
Junior

Odeslat příspěvekod Malasorte_ 24. 12. 2007 16:26

ne, grafiku taktovanou nemam..mam na ni nejnovejsi ovladace a se starym monitorem to beha vpohode...a mam ho pripojenej na digital...
Malasorte_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod blaster 28. 12. 2007 16:20

Tento monitor jsem si taky poridil, ale po treti reklamaci uz mi dosla trpelivost.... Osobne me LG zklamalo
blaster
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 28. 12. 2007 19:41

Malastor, pohledej na webu hry jestli nejsou nějaké patche na novější modely GK nebo prostě jen na nějaké opravy nebo záplaty.
tombas
Junior

Odeslat příspěvekod Guli 29. 12. 2007 12:48

Jaky s nim byli problemy
Guli
Junior

Odeslat příspěvekod Malasorte_ 30. 12. 2007 20:07

ma to spis problemy s novejma hrama....age of empires, IGI2 na tom beha perfektne...the sims 2 segre nejspis taky jede vpho, protoze po mne jeste nervala, ze to nefunguje...ale tituly jako settlers 6,mediaval 2 si stim moc nerozumi, protoze nastena vyse uvedeny problem..
Malasorte_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod .wafle 30. 12. 2007 20:14

Malasorte_: Ja teda neviem, či sa to môže nejako prehrievať, to je možno blbosť... Ale skúsil by som ten monitor na inom PC, ak sa ti teda dá a ak sa ten problém objaví aj tam, tak by som to reklamoval...
.wafle
Junior

Odeslat příspěvekod Malasorte_ 31. 12. 2007 11:42

hehe tak mi nefunguje uz ani tlacitko ON/OFF(skoda ze je ten monitor vypej:p)...takze mi nezbyde nic jinyho nez reklamace...po mych osobnich zkuenostech bych vam tento monitor asi nedoporucil...protoze v teto serii to tlacitko on/off neni nejlip vyreseny a ani si to nejspis nerozumi s moji grafarnou..
Malasorte_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Klasounek 2. 1. 2008 10:33

No tak to je paráda... já ho budu dávat do reklamace teď v nejbližší době. Především kvůli tlačítku ON/OFF. Na jaké bázi pracovalo? Jako dotykový sensor, nebo "mechanické" jako tlačítka pro práci s menu na levé části monitoru?
Klasounek
Junior

Odeslat příspěvekod blaster 2. 1. 2008 17:19

Co zkusit jinou znacku nez LG? Ted docela prekvapuje ACER, ale sel bych do SAMSUNGU nebo HP.
blaster
Junior