Oprava vadnych pixelov

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod prolite 10. 1. 2008 07:43

Zdravim, raz som cital na intenete , ze je nejaky softver na opravu vadnych pixelov na LCD monitore, funguje to systemom , ze na danom mieste rychlo preblikuju farby a snazia sa obnovit pixel . Uspesnost by mala byt okolo 30% .Nema s tym niekto skusenosti a kde by sa dal stiahnut ten softver, dik
prolite
Junior

Odeslat příspěvekod wojta 10. 1. 2008 07:51

No nikdy jsem to nedělal, ale vím, že to prý jde.
Stačí použít Google, třeba tu:
http://www.pcdoctor-guide.com/wordpress/?p=2650
C:\>ver
MS-DOS Version 5.00
wojta
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ri.va 10. 1. 2008 09:41

Nebo googluj "dead pixel exerciser".
ri.va
Junior

Odeslat příspěvekod Saker 10. 1. 2008 11:56

Hm, a uz ste stretli niekoho komu to fungovalo? Tiez som o tom pocul, ale ze by to fungovalo som nepocul...
Saker
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JRD 11. 1. 2008 23:41

Podobných diskuzí je zde na fóru spousta se spoustou různých rad.
Když už se nechceš připojit k některé dříve založené tak zkus zřídit hlasování komu některý z prográmků nebo postupů pomohl.
Já to vzdal asi po půl roce s UDPixel 2.2.
Jarda / Nemám rád oslovení v množném čísle.
JRD
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Zoidberg37 12. 1. 2008 00:08

Skúšal som tri metódy, klepkaciu, stláčaciu a túto softwarovú, celú noc som to nechal preblikovať. Výsledok žiadny. Ale možno tebe sa zadarí. Teraz ani neviem, mne by môj jeden červený hot pixel asi aj chýbal. :D Je tu ešte možnosť si nakonfigurovať ovládač od grafickej karty a ten pixel proste vypnúť.
Zoidberg37
Junior

Odeslat příspěvekod prolite 13. 1. 2008 10:38

Zoidberg37 píše: Je tu ešte možnosť si nakonfigurovať ovládač od grafickej karty a ten pixel proste vypnúť.y/quote]
Mozes mi o tom nieco blizsie napisat , dik
prolite
Junior

Odeslat příspěvekod prolite 13. 1. 2008 10:41

Asi by bolo dobre ak je tu niekto taky co mu to naozaj opravilo nech sa ozve a s akym softverom
prolite
Junior

Odeslat příspěvekod prolite 13. 1. 2008 10:45

JRD píše:Podobných diskuzí je zde na fóru spousta se spoustou různých rad.
Když už se nechceš připojit k některé dříve založené tak zkus zřídit hlasování komu některý z prográmků nebo postupů pomohl.
Já to vzdal asi po půl roce s UDPixel 2.2.o/quote]

Nejako ziadny link na inu diskusiu a ine programy nemozem najst
prolite
Junior

Odeslat příspěvekod macejd 13. 1. 2008 10:55

Pridám link na iný program JScreenFix: http://www.jscreenfix.com/
1 pixel opravil; 1 nie
macejd
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zoidberg37 13. 1. 2008 19:59

prolite píše:
Zoidberg37 píše: Je tu ešte možnosť si nakonfigurovať ovládač od grafickej karty a ten pixel proste vypnúť.y/quote] Mozes mi o tom nieco blizsie napisat , dik

Čisto teoretická možnosť. Ale musel by to robiť niekto skúsený. Pretože to nie je štandardná možnosť "vypni pixel" v ovládači. Proste by si musel ten ovládač ručne nakonfigurovať, povedzme že máš červený hot pixel vpravo hore, rozlíšenie displeja 1680x1050. Tak si otvoriť tento nejakú vhodnú plochu jednoliatej farby, kde bude pekne kontrastne vidieť aj čiernu aj červenú farbu. Takže napríklad bledomodré pozadie. A začať skúšať nejaké pixely ktoré by to mohlo byť - tak im nastaviť hodnotu off. Takže keďže je to pixel vpravo hore, tak skúsime napríklad pixel 1480 šírka, 8 pozícia výška (ani neviem s ktorej strany sa to meria...). Uvidíš, že ti vypne nejaký pixel. Na prvýkrát sa samozrejme netrafíš, takže budeš vidieť, že sa ti niekde spravil čierny bod, takže sa musíš o určitý počet pixelov posunúť k tomu červenému, ten čo si vypol zle, samozrejme znova zapnúť.

Ale je to taká fantasmagória, kamarát to spravil, ale záleží to od konkrétneho ovládaču od grafiky - mne samému sa to nechcelo robiť. Skúšal som UDP pixel, a tie dve metódy a keď nešla žiadna, tak som sa nato vykašlal.
Zoidberg37
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 13. 1. 2008 22:47

Samozřejmě, že to jde. Stačí na to běžný a všeobecně známý program Memoryserviceman 1.4.5.8, který má každý své cti dbalý ITman ve své sbírce programů kvůli opravím jednotlivých buněk RAM. Potřebuje však speciální spouštění (s parametrem "LCDrepairPronto" - psáno bez úvozovek, se zachováním malých a velkých písmen). Program se nechá běžet 14.32 min, ne více a ne méně. Méně je totiž neúčinné a při delším běhu hrozí zničení pixelu.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Zoidberg37 13. 1. 2008 23:10

Pytlík píše:Samozřejmě, že to jde. Stačí na to běžný a všeobecně známý program Memoryserviceman 1.4.5.8, který má každý své cti dbalý ITman ve své sbírce programů kvůli opravím jednotlivých buněk RAM. Potřebuje však speciální spouštění (s parametrem "LCDrepairPronto" - psáno bez úvozovek, se zachováním malých a velkých písmen). Program se nechá běžet 14.32 min, ne více a ne méně. Méně je totiž neúčinné a při delším běhu hrozí zničení pixelu.

To mi pripomína môj "http dns proxy firewall" čo s veľkou obľubou používam ako príčinu a riešenie všetkých pc problémov. :D
Zoidberg37
Junior

Odeslat příspěvekod prolite 17. 1. 2008 08:34

Pytlík píše:Samozřejmě, že to jde. Stačí na to běžný a všeobecně známý program Memoryserviceman 1.4.5.8, který má každý své cti dbalý ITman ve své sbírce programů kvůli opravím jednotlivých buněk RAM. Potřebuje však speciální spouštění (s parametrem "LCDrepairPronto" - psáno bez úvozovek, se zachováním malých a velkých písmen). Program se nechá běžet 14.32 min, ne více a ne méně. Méně je totiž neúčinné a při delším běhu hrozí zničení pixelu.

Bezal mi 14.33 min a potom vybuchol monitor , ze by to spravil ten softver
prolite
Junior

Odeslat příspěvekod ravenman 9. 7. 2008 06:08

Dobry den,mam 22 palcovy monitor LG a vyskitol sa mi jeden kuriozny vadny pixel ktory je zaujimavy tym ze na bielej a sedej farbe svieti na ruzovo ale na ciernej a modrej nesvieti vobec , taky pixel myslim ze sa nazyva po internete nie "hot" ani nie "dead" ale ze vraj "stuck pixel" (zaseknuty) aspon podla internetu , vedeli by ste mi poradit nejake softwarove nastroje na jeho obnovu , lebo ak som sa spravne docital tak v mojom pripade ho treba len "odseknut" , skusim som java aplet "JScreenfix" ktory mi bezal cez noc ale bevysledne , prosim mohli by ste mi este daco poradit ? dakujem
ravenman
Junior

Další stránka