Tiskárna a zasychání.

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jack kingmaster 9. 5. 2008 11:26

Hezký den,mám dotaz ale jistě nenajdu určitou odpověd ale alespon by mi to pomohlo orientačně..
Potřeboval bych vědět jak dlouho nemusím tisknout,aniž by mi zaschly hlavy v tiskárně kterou si chci koupit na občasné vytisknuti nějaké fotky..http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... J000000EQL

Jde o to ,že bych nerad po prázdnínach přijel (cca 12 dní) a tiskárna by byla zaschlá..Budu používat převážně na nějaké obrázky..jistě mi doporučíte..nějakou s více barvama zvlášt například.. IP 4500..ale je možné,že scanner opravdu oželím..a koupím tu IP4500 ale otázka se ji stejně nevyhne ;-) ;-) za každý názor či zkušenost děkuji pomůže mi to v rozhodování..(je to moje první tiskárna)
MB: gigabyte M52LS3,CPU:AMD Athlon 64X2 EE 4400+,RAM A-data Vitesta extreme X512MB 800mhz,GPU ATi RADEON X1550 512MB,Zdroj Fortron 350W
chlazení case: nanoxia FX 80X80>ted Noctua 80X80 1300ot/min.
jack kingmaster
Junior

Odeslat příspěvekod JRD 9. 5. 2008 11:53

Záleží jak kvalitní inkoust budeš kupovat a jak je starý ale i tak je asi tak po týdnu nečinnosti potřeba před tiskem provést čištění (což není žádný problém) a to není moc závislé na značce tiskárny.
Jarda / Nemám rád oslovení v množném čísle.
JRD
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sima33 9. 5. 2008 17:18

Mám obyčejného canona MP160 a atím jsem to nemusel vůbec řešit,taky jsem myslel,že si každý týden vytisknu preventivně "protizasychací" dokument,ale samo jsem se na to časem vykašlal a na tiskárnu si vzpomenu prostě až ji potřebuji.Což je někdy dost dlouhá pauza klidně i měsíc i víc a zatím po roce užívaní nic nevyschlo,jen došla barva,kdžy jsem tiskl nějaké fotky,ale bere si to odjinud nebo co,nevím nekoumám prostě šlapou zatím všecky barvy.Je fakt,že barvy jsou ještě origo canon a tiskárnu jsem koupil tu nejlevnější,na moje použití žádnou jinou nechci.Jsem fakt spokojen za ty peníze-dnes snad sstojí 1400 kč :tleskani
sima33
Junior

Odeslat příspěvekod glider 9. 5. 2008 19:09

mam iP4300 a zatal nezaschla tuktuktuk
a to tlacim sem-tam ale aspon raz do tyzdna ;-)

a ak mozem poradit, zober neco co ma viac oddelitelnych naplni.....napr. iP4500 + dalsa vyhoda je duplex ;-)

ked uz multifunkc, tak aspon MP520
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=49132

edit: moju nestes? :D
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez
glider
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Gruppe 9. 5. 2008 19:20

Pouzivam Canon MP500,3x MP520. zadna nezasycha, 12 dni rozhodne neni zadny problem, problem jsem nemel ani po 3 mesicich.

Rozhodne ti ale doporucim priplatek ze MP520 - barevny display, vice kazet - levnejsi tisk :) Da se sehnat od 2200,-
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý