Výběr monitoru... HP vs. Samsung

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod N3o21 10. 8. 2008 09:24

Zdravím.
Rozhodl jsem se konečně pro upgrade svého CRT monitoru na nějakou větší úhlopříčku LCD.
Jako nejrozumější mi přišla úhlopříčka 22". Z toho jsem si vyhlédl 3 skvělé monitory, ale nějak si nevým rady, který z nich zvolit.

Prvním je HP Pavilion w2207h.
Ten má velice pěkný obraz a praktickou konstrukci. Reproduktory nevyužiju. Ale třeba USB se hodí.

Druhým je HP L2245w.
Údajně totožný s prvním, jen nemá reproduktory, a má matný povrch - což by se mi líbilo. Paradoxně je o něco dražší, ale to je mi jedno. Je u něj ale uváděn podstatně nižší kontrast než u předchozího.

Posledním je SAMSUNG 2232BW.
Ten je podle všeho vynikající co se týče obrazu. Takže kombinuje skvělý obraz prvního HP, který jsem viděl v akci s matným displejem druhého HP. Navíc je o dost levnější. Ale cena výše uvedených HP není problém. Čekal jsem i vyšší ceny za takové monitory. Ale tenhle mě cenou vážně příjemně překvapil.
Na druhou stranu nemá tak praktickou konstrukci jako výše uvedené HP. Co se týče povrchu displeje a obrazu, měl by mi vyhovovat asi nejvíce. I když... V reálu sem jej nikdy neviděl.

Můžete nějak poradit? Osobně asi nejvíc váhám mezi lesklým HP a tím matným Samsungem.

EDIT: Ještě jsem našel velice zajímavý model Samsung. Včetně digitálního televizního tuneru. Parametry vypadají taky solidně.

Samozřejmě jsou to všechno TN panely. Ale... Přecijen, budu to používat doma ;-)
N3o21
Kolemjdoucí