Výběr 22 monitoru do 6000,- pro film práci, internet

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tomcat999 13. 8. 2008 13:51

Zdravím, jak tak čtu, tak maj všechny monitory do 6 T nějakou chybu, LG pískaj, samsung bídné materiály, úhly apod. Takže existuje něco kloudného s pěknejma barvama, neblikavým displayem a solidním dílenským zpracováním v kategorii TN s DVI do 6000? Hry nehraju.

Co takhle:

Acer P223wd
ViewSonic VX2255wmb
Jako líbil by se mi kdejakej samsung nebo LG Flatron W2252TQ-PF, ale v diskusích kritizujou za kde co....

dík za radu
Ford Mondeo MKIV 2.0TDCI
Ford Focus II FL 2.0TDCI
tomcat999
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kohutisko 13. 8. 2008 15:22

za 6000,- bud pripraveny na monitory, na ktorych bude kdekto kritizovat kdeco
kohutisko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czuba 14. 8. 2008 13:49

Buď Hp w2207h nebo levnější HP L2208w koneckonci 2208 mám doma, na kancelářskou práci, hry atd super, na grafiku mám CRT, takže tak. 2208 za tu senu mohu doporučit!
Murphyho zákon : Pokud nezálohuješ, o svá data přijdeš. Pokud zálohuješ, vyskytne se při obnově dat na záložním médiu chyba. Důsledek: o svá data stejně přijdeš...
Czuba
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martas06 14. 8. 2008 19:21

Ja mam LG Flatron W2252TQ za 5.100 od ALZA.CZ a naprosta spokojenost...za ty penizte jsem dostal co jsem chtel a pro me potreby,kter jsou stejne jako tvoje naprosot vyhovuje a nepiska.
iPhone3G 8GB/BLACK
O2-Special
Martas06
Junior

Odeslat příspěvekod tomcat999 14. 8. 2008 23:11

asi ho zkusim, bez pískání by byl dobrej. :-)
Ford Mondeo MKIV 2.0TDCI
Ford Focus II FL 2.0TDCI
tomcat999
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod t0x!n 18. 8. 2008 19:55

koukal jsi na: LG L2000CP-SF? sice to je 20" ale je to S-IPS a za necelych 6500Kc, chces to na praci takze je i lepsi "normalni" rozmer a rozliseni 1600x1200 ;-)
t0x!n
Junior


Odeslat příspěvekod Martas06 19. 8. 2008 20:45

To LG z odkazu http://www.digiboss.cz/LG-W2252V-PF-22- ... or/d33003/ prakticky mam i kdyz tedy bez HDMI a AV out takze se jmenuje LG W2252TQ (Tusim ze to oznaceni je odlisuje jinak jsou parametry stejne a normalni DVI-D mi staci.Vyrobci delaji v oznaceni pekny "hokej" ale staci mrknout na parametry a jsi doma...resp. zjistis ze se lisi v nabidce vice vstupu v pripade toho ktery jsi dal odkaz.

Zda poridit LG nebo Samsung to ti neporadim,kazdopadne tyhle znacky patri mezi zavedene/lepsi hrace na poli LCD Monitoru ci TV a ani s jednou neprohloupis.

LG ma z tovarny trochu studenejsi barvy (lze samo doladit) a schopne pozorovaci uhly ze stran (170 to samo neni to je "papirovy" strop TN panelu a malo ktery se ji blizi...)

Samsung ma barvy o poznani teplejsi ale pozorovaci uhly jsou vyrazne horsi.

Oba modely maji schopnou odezvu takze sledovani filmu ci hrani 3D her naprosto nic nebrani a TN technologie je prave na hry diky vyborne odezve perfektni.

Co se tyka podsviceni je to jaky chytnes kus,to same vadne pixely...chce to monitor vyzkouset.
Po cele plose je vzhledem k cenove tride celkem rovnomerne,odchylky zjistit pri jednolite cerne plose horni i spodni okraj je nepatrne svetlejsi (cca. 0.5-1cm prouzky),pri normalni praci si toho nevsimnes.Delaji to jak Samsung tak LG a nejd eo vadu ale o takovou "vlastnost" ktera k temto monitorum patri.Nerovnomernym podsvicenim ci svetlejsimi prouzky v hornim/spodnim okraji obrazu trpi naprosta vetsina monitoru v teto cenove relaci a znacek FSC,HP,Eizo.Tohle ti potvrdi kazdy trochu znalejsi teto oblasti a pokud par monitoru vyzkousis pochopis......panely do 6k s velikosti 22" a TN technologii proste takove jsou.

Doporucuji nechat si monitory na prodejne predvest vedle sebe a vybrat ten ktery ti prijde hezci jak po strance barev tak designu.Upozornuji ze oba dva maji leskly plastovy ramecek okolo jinalk matneho displeje.Nekomu to vadi jinemu se naopak libi treba me....na monitor vetsinou nesaham,tak moc to zas videt neni a prach lze otrit v pohode.

Kdyby jsi mel o to LG zajem a obesel se bez HDMI a AV kup si treba ten co mam ja LG FLATRON W2252TQ http://www.alza.cz/lcd-displej-lg-flatr ... d90673.htm oproti W2252V-PF usetris cca. 400kc.
iPhone3G 8GB/BLACK
O2-Special
Martas06
Junior

Odeslat příspěvekod tomcat999 21. 8. 2008 19:51

Tak já chci právě 22, protože mam 20 a chci větší pixely. Taky mi ten monitor už trošku blbnul. Nakonec sem si vybral Samsung T220, jenže nebyl skladem, tak sem zvolil ViewSonic VX2255wmb. Měl by bejt OK, zítra dorazí :-)
Ford Mondeo MKIV 2.0TDCI
Ford Focus II FL 2.0TDCI
tomcat999
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků