Tiskarna - doporuceni pro tisk fotek

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod atilius 15. 8. 2008 08:03

Ahoj,

muzete mi nekdo poradit tiskarnu pro tisk fotek o velikosti 10x15 az 20x30? Je lepsi inkoust nebo laser? A co z hlediska nakladu na tisk?

Na multifunkcnich zarizenich je jeste zajimave, ze je lze poridit i s kopirkou a skenerem, ale prioritu pro me maji fotky.

Diky za tipy, pripadne cemu se vyhnout.

Martin
atilius
Junior

Odeslat příspěvekod jack kingmaster 15. 8. 2008 08:08

doporučuji canon pixma IP 4500 skvělá tiskárna na fotografie akorát u některých shopů ti přibalí i fotopapíry na ukázku :tleskani 5 samostatných inkoustů ;-)
MB: gigabyte M52LS3,CPU:AMD Athlon 64X2 EE 4400+,RAM A-data Vitesta extreme X512MB 800mhz,GPU ATi RADEON X1550 512MB,Zdroj Fortron 350W
chlazení case: nanoxia FX 80X80>ted Noctua 80X80 1300ot/min.
jack kingmaster
Junior

Odeslat příspěvekod atilius 15. 8. 2008 08:23

Vypada pekne ... a navic ma Canon i primo drivery pro linux - to je fajn.

Zeptam se mozna hloupe, ale mel jsem za to (a uz je to dlouho), ze inkoustovky maji nizsi ostrost tisku nez laser. Nebude to prave u tech fotek problem? Nebo je ta technologie uz tak daleko, ze jsou to dnes zbytecne obavy?

Diky.
atilius
Junior

Odeslat příspěvekod glider 15. 8. 2008 11:45

skor by som povedal ze atramentova, bude na tom omnoho lepsie co sa tyka kvality fotek..........
a o cene ani nehovorim, bo barevna laserovka, to by bol majland.... :-))

kolko si ochotny za to dat?

za 3500 tu mas multifunkcne Canon MP610
http://www.alza.cz/multifunkcni-tiskarn ... d81436.htm
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez
glider
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod atilius 15. 8. 2008 11:52

Tak barevny laser jsem videl za 5t ... Ale jestli to prave ma smysl pro 90% fotek v 10x15 ...

Koukal jsem i na ty multifunkcni, ale v zasade barevne nekopiruji a cernobile mam moznost jinde - navic neni skoro co. A o skenu plati to same. V nejhorsim to muzu vzdycky vyfotit a vytisknout :)

Ta pixma IP4500 se mi docela libi a jsou na ni i jinde docela pozitivni ohlasy....
atilius
Junior

Odeslat příspěvekod glider 15. 8. 2008 15:57

no aj ta je dobra, hlavne duplex potesi

mam jej lacnejsiu sestru iP4300 a zatal spokojnost.....
.....ale teda uz by to chcelo multifunkc. :-))
.bad.decision.matters.

glider
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod atilius 15. 8. 2008 16:36

no, oni se ted 4300 a 4500 lisi o par korun, takze 4500 :) (pokud ne neco jineho :) :) )
atilius
Junior

Odeslat příspěvekod messy 15. 8. 2008 19:19

atilius píše:Tak barevny laser jsem videl za 5t ... Ale jestli to prave ma smysl pro 90% fotek v 10x15 ...

Koukal jsem i na ty multifunkcni, ale v zasade barevne nekopiruji a cernobile mam moznost jinde - navic neni skoro co. A o skenu plati to same. V nejhorsim to muzu vzdycky vyfotit a vytisknout :)

Ta pixma IP4500 se mi docela libi a jsou na ni i jinde docela pozitivni ohlasy....

Farebny laser nie je vhodny na tlac fotografii. Sam mam farebnu laserovku, ale kvalita fotiek je biedna. Nezvlada jemne prechody farieb. Ono laser na tlac fotografii sa pohybuje cenovo radovo v desattisicoch az stotisicoch.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 15. 8. 2008 19:44

taktez - barevny laser kor v cene o ktere mluvis je na fotky nepouzitelny.

Pokud hledas nejakou multifunkcku, vem si neco od Canonu. S orig baravama a fotopapirem davaji desitky let na stalobarevnost.

S neorig se zase dostanes na smesne ceny (5barev svycarskeho vyrobce Peach za 350,-Kc celkem)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod glider 16. 8. 2008 13:46

Gruppe a ako je to s tymi neoriginal a ich cipom??

bezi to normalne? alebo pouzivas cip z origos?
.bad.decision.matters.

glider
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Gruppe 16. 8. 2008 14:19

glider: vemu cip z originalni, prehodim na Peach, je nutne mit vypnute ono sledovani hladiny zasobniku.

Vyhody:
- naprosto skvela cena
- jednoduchost (zadne doplnovani stroikackama, adaptery a podobne ficuriny)

Nevyhody:

- musis sam sledovat kdy ti dojde barva (coz muze byt i plus,hlidani nefunguje na principu ,,kolik zbyva naplne,, ale ,,pocet cca vytistenych stran,, takze se sledovanim jsem vyhazoval i z 1/3 plne naplne)
- zivotnost fotek (? nemam moznost posoudit)

A co kvalita? Nepoznam rozdil, je ale fakt ze tisknu na origos papiry HP a Canon. A je fakt ze mi to ani nevady kdyby vydrzely 5 let misto 20ti ci kolika. Tisknu prevazne homemade fotky a pak sve prace-brozury, rendery atd atd, ktere stejne max ukazu nekde na prezentacce a pak jdou do supliku :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod glider 16. 8. 2008 16:22

nj ja zatal kupujem len origos - cca 300sk za napln

a minule som mal vadny cip na novej naplni......este ze som mal z povodnej odlozeny...som to prehodil a facha to, i ked ukazuje prazdnu :D

..ja pouzivam tesko papier leskly 25 A4 za 100sk :D

a kvalita, no da sa, len rohy fotek sa nejak lahsie osuchavaju
.bad.decision.matters.

glider
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod atilius 17. 8. 2008 10:15

pavel: jde mi spis o kvalitu fotky, nez kvantitu. Na druhou stranu az podelim tech par fotek cenou tiskarny, tak bych se nerad dostal na cenu x krat vyssi nez v minilabu. Pocitam, ze ty fotky pujdou treba do ramecku a za dva, tri roky je vyhodim a vytisknu jine. To je, co se tyce formatu A4. A zbytek bude prevazne 10x15 do alba, pripadne pribuznym, kteri nemaji moznost videt fotky na pocitaci.

presto pocitam s tim, ze fotky, ktere opravdu budu chtit schovat do alba necham udelat v labu.
atilius
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 17. 8. 2008 11:48

pro domaci pouziti bohate nejaka ta Pixma postaci :) Fotky tisknou nadherne a dokonce ani pletove odstiny a barvy sedi jim nedelaji problemy :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jack kingmaster 17. 8. 2008 11:51

Víte s těma neorig inkousty pozor ono to totiž není s hlavou fine přímo na cartridge takže pokud vám inkoust s jinou viskozitou zaschne záruku na to nemáte a vyčistit to jde špatně a už stejně malokdy na 100 procent s orig inkousty není problem netisknout týden ale u nějakeho peach bych tedy neriskoval při ceně tiskárny ;-)
MB: gigabyte M52LS3,CPU:AMD Athlon 64X2 EE 4400+,RAM A-data Vitesta extreme X512MB 800mhz,GPU ATi RADEON X1550 512MB,Zdroj Fortron 350W
chlazení case: nanoxia FX 80X80>ted Noctua 80X80 1300ot/min.
jack kingmaster
Junior

Další stránka