Propojení HDMI ==> DVI

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod MSHoumr 19. 8. 2008 16:08

Dobrý den vespolek,

uvažuji o koupi nového notebooku s tím, že bych k němu rád připojoval i velký LCD displej. Propojení přes digitální rozhraní je jasnou volbou. Znamená to koupit buď notebook s DVI anebo případně HDMI. Bohužel, notebooků s DVI není tolik a tahle podmínka dost omezuje při výběru. Novější kousky naopak mají HDMI. A pomalu se dostáváme k jádru problému.

K notebooku s HDMI bych rád připojoval 20-21 palcový LCD s DVI. Nativní rozlišení LCD bude 1600x1200 (UXGA), klasický poměr stran 4:3. A u HDMI je často uváděno rozlišení 1920x1080 jako standard. Kabel HDMI ==> DVI existuje, tady není problém. HDMI a DVI jsou elektronicky kompatibilní, není tedy třeba žádná konverze signálu.

Otázka zní:
Procpe se tím HDMI rozhraním a HDMI kabelem to rozlišení 1600x1200? (Samozřejmě v případě, že tohle rozlišeni bude zvládat grafická karta.) A nejlépe kdyby to někdo rovnou někdo mohl vyzkoušet. To bych byl neskonale vděčný. ;-)

Díky za relevantní odpovědi.
Pokud se Vám někdy zdá, že se ptám příliš do podrobna nebo na (pro Vás) samozřejmé věci, vězte, že nejde o trolling nebo zpochybňování Vašich znalostí. Opravdu mě zajímají ty informace, na které se dotazuji. :-)
MSHoumr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cabaczech 22. 8. 2008 18:03

Ja mám doma připojený projektor pres 10m kabel DVI-HDMI a jede na 1280x720....a koneckonců jede vlastně na všech rozlišeních, který mu zadám, nevidím v tom žádný problém...
DFI Infinity nF Ultra II - M2/G, AMD Athlon 64 X2 4000+ (2048 L2 :-)), 2x512MB DDRII 800MHz GEIL Ultra (4-4-4-12), VGA GigaByte 7900GT 256MB DDR3 (NX79T256DP-RH), Zvuk X-Fi Xtreme, TV Leadtek TV2000 XP Expert, Zdroj ENERMAX LIBERTY 400 W
cabaczech
Junior

Odeslat příspěvekod MSHoumr 22. 8. 2008 23:16

Můžu ze zeptat, jaký konektor je na projektoru a jaký na PC?

A zkoušel si někdy zadat vertikální rozměr větší, než 1080? Pokud ano a fungovalo to, tak mám asi vyřešeno.
Pokud se Vám někdy zdá, že se ptám příliš do podrobna nebo na (pro Vás) samozřejmé věci, vězte, že nejde o trolling nebo zpochybňování Vašich znalostí. Opravdu mě zajímají ty informace, na které se dotazuji. :-)
MSHoumr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cabaczech 23. 8. 2008 11:05

na projektoru je HDMI a na pc je DVI.....nemohu zkusit vetsi rozliseni nez 1080, protoze mi to tady nic nezobrazi, ale z principu veci v tom nevidim zadny problem...uz treba proto, ze HDMI je kompatibilni s DVI a na tom DVI to normalne lze udelat, nebal bych se toho
DFI Infinity nF Ultra II - M2/G, AMD Athlon 64 X2 4000+ (2048 L2 :-)), 2x512MB DDRII 800MHz GEIL Ultra (4-4-4-12), VGA GigaByte 7900GT 256MB DDR3 (NX79T256DP-RH), Zvuk X-Fi Xtreme, TV Leadtek TV2000 XP Expert, Zdroj ENERMAX LIBERTY 400 W
cabaczech
Junior

Odeslat příspěvekod Hasicarna 17. 9. 2009 14:15

Zdravim - mam na zdi projektor a stropem DVI kabel. Konce DVI/DVI. Ale potrebuji propojit notebook, ktery ma vystup HDMI. Tedy dotaz smeruje k redukci ktera bude z notebooku prevadet HDMI na DVI - nasledne 10M kabel do projektoru... myslite, ze to pojede? redukci DVI/HDMI je dost, ale aby to korektne fungovalo. Kdyz jsme to budovali, byly kabely desne drahe - vsadili jsme na DVI/DVI :-( Diky za rady nebo zkusenosti. Pavel
Hasicarna
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod michalku 17. 9. 2009 18:12

Tiež som riešil tento problém pri kúpe notebooku. Nakoniec som sa rozhodol pre notebook s výstupom DVI. Ale urobil som chybu, lebo pri prepojení DVI z notebooku cez redukciu na HDMI na LCD TV mi TV vypíše, že grafická karta na notebooku pre pripojenie na HDMI nepodporuje zvukový výstup, len obrazový. Takže so 100 % kompatibilitou HDMI - DVI to asi nebude celkom pravda. Po pripojení DVI z notebooku na vstup DVI PC monitora totiž zvuk ide, nejde len na vstupe HDMI LCD TV (s redukciou). K prepojeniu HDMI - DVI sa dajú kúpiť redukcie bežne, ale s takýmto problémom som teda nepočítal.
Ďalšie sklamanie bolo v tom, že na mojom LCD TV je max. rozlíšenie 1024 x 768, čo som si samozrejme v tech. údajoch mojho LCD TV nevšimol a tak na 26" obrazovke LCD mám ešte menej miesta, než na notebooku. Všetko je tak zbytočne veľké a čitateľné aj z piatich metrov... A ak nastavím na notebooku vyšie rozlíšenie obrazovky, tak sa mi nezobrazí na LCD TV nič, skrátka čierna obrazovka...

Ak by niekto vedel poradiť, čo sa dá urobiť s tým zvukom pri pripojení DVI výstupu z notebooku na HDMI vstup LCD TV tak, aby to išlo aj so zvukom, bol by som mu naozaj vďačný.
michalku
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hasicarna 18. 9. 2009 16:18

Diky za poznatky.... nas zde zvuk netrapi - mame to do projektoru...bedny mame 5,1 a tam zvukposleme z vystupu na sluchatka...kdyz tedy bude film..ale prioritou jsou prezentace a fotecky ze soutezi :-) Tak diky a fajn vikend - P.
Hasicarna
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš P. 19. 9. 2009 19:11

Hasicarna píše:Zdravim - mam na zdi projektor a stropem DVI kabel. Konce DVI/DVI. Ale potrebuji propojit notebook, ktery ma vystup HDMI. Tedy dotaz smeruje k redukci ktera bude z notebooku prevadet HDMI na DVI - nasledne 10M kabel do projektoru... myslite, ze to pojede? redukci DVI/HDMI je dost, ale aby to korektne fungovalo. Kdyz jsme to budovali, byly kabely desne drahe - vsadili jsme na DVI/DVI :-( Diky za rady nebo zkusenosti. Pavel

Použití redukce HDMI na DVI je možné, ale výsledek záleží na více okolnostech. Všeobecně výrobci HDMI/DVI kabelů doporučují používat redukce ke kabelům s maximální délkou 8m. Ale ze zkušenosti to neznamená, že to nemůže fungovat i s kabelem 10m a více. Záleží na kvalitě vašeho kabelu, redukci a připojených zařízeních jak si poradí s daným signálem (v požadovaném rozlišení).
Doporučuji použít přiměřeně kvalitní redukci HDMI/DVI a vyzkoušet. (Připomínám, že zvuk na DVI již nejde.)
Pokud to nepůjde na požadované rozlišení, tak potom pro kontrolu zkusit nižší rozlišení, které bude fungovat.
Použít nějaký zesilovač signálu HDMI/DVI. Buď HDMI na vstupu nebo DVI u projektoru.
Jako zesilovače HDMI fungují i některé přepínače HDMI (většinou do délky kabelů 10m).
Tomáš P.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš P. 19. 9. 2009 19:13

Ještě nějaké typy na ověřené zesilovače HDMI:
http://www.avhifi.cz/online-obchod/zesi ... ovace.html
Tomáš P.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš P. 19. 9. 2009 19:28

michalku píše:Tiež som riešil tento problém pri kúpe notebooku. Nakoniec som sa rozhodol pre notebook s výstupom DVI. Ale urobil som chybu, lebo pri prepojení DVI z notebooku cez redukciu na HDMI na LCD TV mi TV vypíše, že grafická karta na notebooku pre pripojenie na HDMI nepodporuje zvukový výstup, len obrazový. Takže so 100 % kompatibilitou HDMI - DVI to asi nebude celkom pravda. Po pripojení DVI z notebooku na vstup DVI PC monitora totiž zvuk ide, nejde len na vstupe HDMI LCD TV (s redukciou). K prepojeniu HDMI - DVI sa dajú kúpiť redukcie bežne, ale s takýmto problémom som teda nepočítal.
Ďalšie sklamanie bolo v tom, že na mojom LCD TV je max. rozlíšenie 1024 x 768, čo som si samozrejme v tech. údajoch mojho LCD TV nevšimol a tak na 26" obrazovke LCD mám ešte menej miesta, než na notebooku. Všetko je tak zbytočne veľké a čitateľné aj z piatich metrov... A ak nastavím na notebooku vyšie rozlíšenie obrazovky, tak sa mi nezobrazí na LCD TV nič, skrátka čierna obrazovka...

Ak by niekto vedel poradiť, čo sa dá urobiť s tým zvukom pri pripojení DVI výstupu z notebooku na HDMI vstup LCD TV tak, aby to išlo aj so zvukom, bol by som mu naozaj vďačný.

Řešení pro přiřazení zvuku k signálu DVI, tak aby na výstupu bylo HDMI se zvukem existuje, ale je to převodník - Atlona AT-HD560. Další dotazy mně klidně napište.
Tomáš P.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kapitan_marciano 16. 1. 2013 18:17

Vybírám notebook + FullHD monitor a řeším jejich propojení. Rád bych se vyhnul analogu, jenže většina notebooků má pouze HDMI. DVI skoro vůbec a DisplayPort docela limituje výběr.

Jde o to, že HDMI mne už párkrát trochu potrápilo a já potřebuji, aby to v tomto případě prostě fungovalo. Navíc, ty monitory ze kterých vybírám ani HDMI vstupem nedisponují.

Můj dotaz: když to propojím kabelem HDMI <-> DVI, bude to fungovat stejně spolehlivě jako kdybych to propojil DVI <-> DVI kabelem ?
kapitan_marciano
Junior

Odeslat příspěvekod lama 123 16. 1. 2013 18:45

Já mám na notebooku HDMI a z toho mám kabel na DVI do monitoru v FHD žádný problém připojím a jede
NTB: ThinkPad X201
PC: Cooler Master Stacker nVidia edition, Intel Xeon E5506 @3.6, 12Gb ram, Geforce 660+24"FHD+ G400s + G15
TEL: SG S6 + Razr V3i
Vozítko: Rapid Spaceback 1.2 Tsi
lama 123
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 17. 1. 2013 09:14

kapitan_marciano píše:když to propojím kabelem HDMI <-> DVI, bude to fungovat stejně spolehlivě jako kdybych to propojil DVI <-> DVI kabelem ?
Samozřejmě, HDMI a DVI je stejný signál, jenom v jiném konektoru.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod kubino 17. 1. 2013 09:52

Mělo by to fungovat, já používám monitor s rozlišením 1920 x 1200 (HP ZR24w) připojený z HDMI (notebook) na DVI (monitor) obyčejným kabelem za kilo (bez redukcí).
kubino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kapitan_marciano 17. 1. 2013 10:12

Díky za info. Jak jsem říkal, šlo mi o to, že když jsem propojil TV s PC/NTB čistě přes HDMI tak to třeba jeden den fungovalo bezproblémů a další den najednou ne, případně byl obraz na polovině obrazovky apod., zkrátka, občas to zlobilo, většinou to řešil restart pokud si dobře vzpomínám. Tomu bych se rád vyhnul. Zkrátka, chtěl jsem si jen potvrdit, že to v případě HDMI <-> DVI bude fungovat stejně spolehlivě jako při propojení klasickým VGA/DVI kabelem.
kapitan_marciano
Junior

Další stránka