Koupit CRT?

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Agramon 21. 12. 2008 23:34

stále se nemůžou nemůžu rozhodnout. Sháním monitor na grafiku, delší dobou jsem na žádné CRT nenarazil a když, tak jsou to jakési pochybné asijské značky atd. Zvažuji možná i to LCD a to čistě jen z finančních důvodů. Sice mě děsej ty barvy, ostrost atd., ale zas nabízej velkou plochu za rozumné peníze.

Nedoporučil by někdo nějakej kompromis? pokud možno tak na 21"

Nyní stále jednu na 19" SyncMasteroj 957DF, ale je už trochu mázlej.. možná by to šlo i opravit? :hm Kdysi jsem tu viděl nějakej postup jak rozebrat monitor a něco tam trochu poladit :) ale nevím kde to bylo, nějak jsem to už nenašel.. je to tak půl roku..
Agramon
Junior

Odeslat příspěvekod S-Tony 21. 12. 2008 23:37

Jakou grafiku budeš přesně tvořit?
No nechci ti brát iluze, ale tu grafiku co uděláš, na jakých monitorech se na ni lidi budou asi tak dívat? Taky na CRT?
Není výhodnější tvořit grafiku na tom, na čem ji uvidí ostatní lidi? Pak máš totiž možnost vidět to tak, jak to uvidí ti lidi.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Junior

Odeslat příspěvekod Agramon 21. 12. 2008 23:44

ano, souhlsím..
bral jsem to i z hlediska kalibrace atd., ale věci do tisku dělám minimálně, proto ten kompromis :)
Agramon
Junior

Odeslat příspěvekod Agramon 23. 12. 2008 22:03

Celkem přijatelné se mě zdálo tohle CRT:
http://www.blansko.net/main.aspx?cls=pr ... _pnc_id=49

ale asi bych chtěl už větší monitor než 19“. Opravdu nikdo nic nedoporučí? :) Klidně i LCD...
Agramon
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 23. 12. 2008 22:37

cena???

LCD na grafiku se sehnat pochopitelne da, i ceny uz nam hezky klesly takze nejaky PVA - SIPS panel sezenes i pod 10 000.
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mad_doc 23. 12. 2008 22:38

Agramon píše:Celkem přijatelné se mě zdálo tohle CRT:
http://www.blansko.net/main.aspx?cls=pr ... _pnc_id=49

ale asi bych chtěl už větší monitor než 19“. Opravdu nikdo nic nedoporučí? :) Klidně i LCD...

tak tenhle neber ani náhodou, kupoval jsem jej tak před dvěma lety, kdy byly ceny kvalitnějších lcd úplně někde jinde než dnes, asi za 6 tisíc. Doma vydržel dva dny - nevím přesně co je to za zobrazovací metodu, ale vidíš u něj sklo a pak asi centimetr za sklem samotný obraz - jakoby ses díval do akvárka :oboze :pozor
Co mám doma - už déle - asi necelé dva roky nec 20wgx pro2 http://www.svethardware.cz/art_doc-BEF818B283A848C1C125714E00696DA2.html - super barvy, zobrazení, ve své cenové relaci špička.
Jako druhý mám lenovo l220x http://www.svethardware.cz/art_doc-F4D05AD17C0A9151C12573EE002EFD93.html - ten je o něco slabší, ale taky super.
Jde o to, jestli se ti některý hodí do krámu vzhledem k ceně. Ale pokud to myslíš s grafikou/fotkama alespoň trochu vážněji, dost pochybuji, že bys našel pod tuto cenu (cca. 10 tisíc) něco lepšího a vhodnějšího. U těchto LCD se rozdíl mezi crt a lcd stírá.
mad_doc
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 23. 12. 2008 22:44

V cene/vykon lowendu na grafiku je asi nejlepsi vazne ono Lenovo l220x. Ale je pouze pro amaterske grafiky, na hrani se nehodi.
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mad_doc 23. 12. 2008 23:10

Samozřejmě, pokud nechceš hrát :-) to jsem zapomněl říct.
Jinak na opravdu profi účely je třeba poohlédnout se v cenové relaci zcela jiné (nebo i technologii - např LED).
mad_doc
Junior

Odeslat příspěvekod Agramon 24. 12. 2008 09:45

Hm, diky za tipy, ale zabrouzdám asi ještě i do jinejch vod, co se techniky týče. Tohle asi není úplně pro mě to prvé.. např. si nejsem jistej jestli chci širokoúhlej.. na filmy nekoukám - cca na dva za rok a efektivita při běžném užívání se mě zdá taky nulová, ne li horší.

Lenovo L220x se je celkem dost vyvedenej, ale možná bych bral něco trochu víc universálnějšího.. pokud možno s lepší odezvou. Ideální by bylo asi fakt nějaký CRT, těžko říct no.. :hm
Agramon
Junior

Odeslat příspěvekod macabe 24. 12. 2008 10:41

NEVIM ale zda se mi ze ze hodne tlacis na cenu kdyz vybirat stary crt za 3000kč řekni to rovou at se tady ostatni nesnaží ti ukazovat dražší kousky je to pak zbytečná práce
když můžu pomůžu ale většinou nemůžu :)
lenovo T61 WSXGA+ 3GB ram, nvidia NVS 140M, 120 GB 9-cell baterie + dock + externí monitor Dell UltraSharp 2408WFP+ TV tuner AVerTV Hybrid Ultra USB :) WIN 7 home premium
Nokia E51
Nokia N900
samsung galaxy S
macabe
Junior

Odeslat příspěvekod Agramon 24. 12. 2008 10:55

To že mám omezený rozpočet jsem uvedl už při založení vlákna. Pokud to mám upřesnit, tak cca do 14k. ale když se vejdu do 10 budu rád :)
Agramon
Junior

Odeslat příspěvekod mad_doc 24. 12. 2008 11:50

Agramon píše:Tohle asi není úplně pro mě to prvé.. např. si nejsem jistej jestli chci širokoúhlej.. na filmy nekoukám - cca na dva za rok a efektivita při běžném užívání se mě zdá taky nulová, ne li horší.

Pozor, to není jen o filmech, já taky nějak zvlášť nekoukám na filmy a když, tak si je pustím v tv. Ale mít více prostoru pro práci a "roletky" bokem taky není k zahození. Pro mě je to naopak výhoda.
edit: samozřejmě pokud není rozlišení na výšku okleštěno
mad_doc
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 24. 12. 2008 12:13

sirokouhly monitor neni vyhodou na filmy ale OBROVSKOU i na praci :) pokud delas grafiku (jak pises) tak jiste vis jak pohodlne je, mit nabidky schovane prave v bocich sirokouhleho monitoru :)

A navic - mista neni nikdy dost. :) cili to uz bych se rozhodne koukal po 1920x1200 a 24" :) Na 19" CRT je uz 1600x1200 hodne male. 957DF jsem mel jeste do zacatku roku taky nez jsem ho prodal - zt byl mazlej a popravde uz mel sve nejlepsi roky za sebou. HP LP2465 ho vcelku slusne zastoupilo :)

A co v tehle cene pro tebe? Takovy HP LP2475 se do 14K pohodlne vejde :)

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=59745
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Agramon 24. 12. 2008 18:54

jde to až na tu odezvu :)
Agramon
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_J 25. 12. 2008 00:04

Nedá mi to, je to silnější než já, prostě se musím zeptat: Co ty to vlastně chceš? Říkáš, že monitor na grafiku a druhým dechem dodáváš "jde to až na tu odezvu :)", což zase odkazuje spíše na hry ... Přidáváš odkaz na naprosto standartní CRT, lépe řečeno - z dnešního pohledu spíše podprůměrný monitor. Zmiňuješ se o "pochybných asijských značkách" a tímto ignoruješ fakt, že prakticky vše je "Made in Asia".

Trošku schizofrenie, nemyslíš? Co takhle si sednout a zamyslet se sám nad sebou? Ať fakt neprudíš lidi, kteří ti chtějí poradit?

PS: Kdo chce monitor pro grafiky, chce vlastně specialitku => neříkej tedy, že chceš něco "univerzálnějšího" ... další tvůj protimluv.
Petr_J
Junior

Další stránka