Jakou lepší 24"ku?

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 20. 5. 2009 23:42

Budu asi upgradovat monitor. Teď používám BenQ FP241WZ. Určitě nechci nic menšího, v žádném případě ne nižší rozlišení, ale dělám si chutě na nějaký lepší panel (S-PVA?) a v nejlepším případě i LED podsvětlení. Prostě už něco lepšího. Nebraním se ani o pár palců větší úhlopříce, ale nechci mít na stole televizi. Cenou ideálně aby se to vešlo tak do 25 000 Kč, ale čím méně, tím lépe. Máte tip? Díky!
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod droopy 25. 5. 2009 12:30

Tak toto by aj mna zaujimalo, aka je dnes ponuka. Co som sa pozeral po obchodoch tak nachadzam vsetko vylucne TN-panely. Vyzera to, ze nie je velmi ina moznost ako ist napr. do nejakej 32 palcovej FullHD TV.
droopy
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 5. 2009 13:19

Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 25. 5. 2009 17:10

Na to LG jsem taky koukal, ale přece jen, Eizo je Eizo a zas myslím, že FullHD je na těch 24" tak tak akorát, na větší úhlopříčku už je to možná moc. Ale je ve vyběru :)
Kryštof Korb
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 5. 2009 18:11

Ja toto LG osobne mam na stole jiz rok. A rozhodne si nestezuji. Jinak ano, EIZO podobnych parametru je ctyrnasobna cenova za parametry o deset procent lepsi. Pro grafika, ktery si ty penize vydela za pul dne OK. Pro smrtelnika jednoznacne LG. : ))

Mimochodem se bavim, jak spousta lidi umi pohanit urcity HW, i kdyz jej v zivote nevideli. : ) A netyka se jen IPS panelu ( 90% lidi ma doma TNko ). : )) Ale to uz by byl offtopic. Vice do tohoto tematu nemam co prispet. Mimochodem ta cervena barva se da optickou sondou vyladit tak, aby neustrelovala. A podsviceni je kus od kusu ( zrejme? ) protoze u meho kusu je homogenita mnohem vyrovnanejsi.

( Ano, MAM zmereno. ) Nicmene to, co jsem ted napsal, asi na vyrobce nevrha uplne pozitivni svetlo. Jeste je moznost, ze v dobach, kdy ten panel stal dvojnasobek dnesni ceny byla i nejaka HW odlisnost. Ja mam panel z tech prvnich varek. :) Kdo vi... ( toto je POUZE domnenka! )

/edit: Jeste mam u druheho PC A-MVA LGcko 245. Ten je tez fajn, az na to, ze jej v soucasnosti asi nepujde sehnat.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 25. 5. 2009 20:35

Přesně toto Eizo jsem považoval asi za nejžhavějšího kandidáta (jen nechápu, co na černé barvě stojí o dva tisíce víc :twisted:).

Ten Apple je taky zajímavý, ten DisplayPort by snad nebyl takový problém (nějaký adaptér na HDMI snad bude), ale spíš se bojím té obecné kompatibility a lesklého skla. Na druhou stranu, je to jediný dostupný S-IPS panel s LED podsvětlením.

Docela ale začínám uvažovat nad tím LG, protože cenově to je fakt bezkonkurenční.

Díky za tipy, klidně můžete ještě další, i když jich moc není :)
Kryštof Korb
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod PetrKR 25. 5. 2009 21:30

už skoro rok používám tenhle NEC http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007X23B1QUJFW a nemůžu si na něj stěžovat
jediné co bych viděl jako nevýhodu je pouze jeden DVI a jeden analog vstup a pak spotřeba:-). jinak podsvícení naprosto rovnoměrné, barvy řekl bych slušné (nejsem grafik)
rozhodoval jsem se tehdy mezi tímhle a tím Eizem a jsem rád, že jsem se na eizo vykašlal, protože aspoň já bych ten cenový rozdíl asi v obraze nepoznal :-)
PetrKR
Junior

Odeslat příspěvekod Pablitos 26. 5. 2009 08:28

EIZO je super. Otec má 2231 a je to paráda + 5 let záruka

Ještě jeden z levnějších:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... X23B1QUK4X
test zde:
http://www.extrahardware.cz/hp-lp2475w- ... edni-tridy
Pablitos
Junior

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 26. 5. 2009 16:19

To HP se mi taky líbí, hlavně kvůli vstupům a použitelnému USB hubu.

Do čeho byste tedy z těch levnějších (LG vs. HP vs. NEC) šli?
Kryštof Korb
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cawook 26. 5. 2009 17:05

mam EIZO S2431WE a nemozem si vynachvalit... konecne si mozem nastavit aj sedy background v editore ked kodujem...
cawook
Junior

Odeslat příspěvekod t0x!n 26. 5. 2009 20:15

jeste tady nikdo nezminil Dell 2408WFP, stoji mi na stole a je to dobrej kousek, recenze:
http://www.extrahardware.cz/dell-2408wfp-nahlednete-pod-kuzi-legende
t0x!n
Junior

Odeslat příspěvekod MiraHaki 12. 6. 2009 10:11

MiraHaki
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 16. 9. 2009 18:24

Kryštof Korb
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod chlapcisko 16. 9. 2009 19:12

Ja mám tento a prijde mi celkom dobrý a za rozumnú cenu: