Problem s LCD Fujitsu Siemens SCALEOVIEW C19-6

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Celebi 2. 8. 2006 22:48

Dobry den mam takyto problem.

Pred nedavnom mi zacal tento LCD robit bordel po dlhsej necinnosti na pc neviem asi okolo 20-30 minut sa mi monitor vypne na tom by nebolo nic zvlasne proste je nastaveny aby sa vypinal. Ale potom uz nechce naskocit teda naskoci na 1-2 sekundy a zhasne a znova naskoci az ked ho vypnem a znovu zapnem ale zase naskoci len na 1-2 sekundy a zhasne. Nasledne dam restart ale ani to velmi nepomaha lebo sa vrati do normalu az pri nejakom 5 resete pocitaca inak nic.

Prosim pomoc :cry:
Celebi
Junior

Odeslat příspěvekod uda 17. 8. 2006 17:14

Čus, poradit ti nemohu jelikoš mám ten samej problém.Vlastním také tento monitor a přesně to co popisuješ mi dělá taky.Napiš jestli jsi už tento problém vyřešil a jestli jo tak jak. Díky.
uda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uda 17. 8. 2006 18:22

To jsem ještě já. Nejedná se o vypnutí monitoru ale vypnou lampy.Když na zhaslej monitor posvítíš světlem tak uvidíš že jinak monitor běží. Rozebral jsem to a další záhada na světě,když obrazovku oddálím od krytu tak běží v pohodě ale když ho položím do krytu tak zhasne.Pravděpodobně konstrukční závada nebo seriová chyba.
uda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lucky-x 17. 8. 2006 20:35

tak zkuste kontaktovat zastoupení ... určitě vám poradí ... to bude nejaka konstrukci chyba ... nebo tam zapomeli dat neco ... treba nejake stineni a tim padem to ovlivnuje to podsvetleni
Beyerdynamic DT 990, Audinst HUD mx1, wasapi, foobar2000

Sám Chaplin se inkognito účastnil soutěže o svého nejlepšího dvojníka a skončil až třetí.
Lucky-x
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod uda 17. 8. 2006 22:30

díky. zejtra volám a dám vědět.
uda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uda 21. 8. 2006 11:19

Hotovo a opraveno. Závada: Vadný kondenzátor na desce kde je pulzní zdroj.Vyměň radši všechny, asi vadná serie protože ani jednen neměl kapacitu která by měla být. :lol:
uda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod svatymuz 23. 8. 2006 15:21

řeším teď to samé a doufám, že to v servisu nebude dlouho trvat :D
svatymuz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uda 23. 8. 2006 15:24

Prosím dej mi vědět kolik to stálo, když jsem si to opravoval sám tak jsem investoval do součástek 70,-Kč. Díky. Jo a jestli to byl ten samej problém to znamená vada kondíků.
uda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod svatymuz 23. 8. 2006 15:53

Ozvu se.Bude to sice doufám v rámci záruky, ale na cenu a popis závady se zeptám.
svatymuz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod svatymuz 1. 9. 2006 17:56

2 uda: Takže - výměna kondenzátoru napájecího zdroje na powerboardu (dal tam kondenzátor na 105 C), práce i s materiálem by stála 500,-
svatymuz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uda 2. 9. 2006 08:23

Díky moc.
uda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karool 11. 3. 2009 20:37

Nazdar, mam ten isty problem ako UDA a chcem vediet ktore kondenzatory ste menili? U mna vyzeraju vsetky byt dobre, ziadny nie je nafuknuty alebo vyteceny, zatial som vymenil 1x100uF 400V a 1x47uF 50V. Ktore dalsie treba vymenit? Ked panel oddialim od kovovych casti tak funguje bez problemov.
karool
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dondrusco 24. 3. 2009 13:33

Pozri C10 a C11 (100uF/25V) - oni nemaju vyrezy na vytecenie zhora, ale vyduju sa zdola.
Daj tam radsej 100uF/50V do pulznych zdrojov, tie by mali vydrzat (trafo za tym moze robit sarapatu)
Niekedy zvykne odist aj poistka 3,15A k napajaniu CCFT - aj tu treba vymenit.

Pri monitore BENQ som mal problem so 'studakmi', tak aj tu som pre istotu preletoval vsetky pripojenia cievok

Odskusane - monitor uz ide hodinu
2x Quad core AMD Opteron 2350
ASUS L1N64-SLI WS - upgraded to WS/B
Palit GTX 460 Platinum 1GB
500GB HDD
8 GB RAM
dondrusco
Junior

Odeslat příspěvekod rolandt 3. 6. 2009 15:11

dnes som robil tento monitor, zavada rovnaka ako v prvom prispevku, po vymene oboch c 100u25v pri invertoroch vsetko ok.
tie c mali jeden 50u a druhy 60u.
rolandt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod elGeKoN 13. 9. 2009 19:00

Zdravím ... mohl by zde někdo napsat detailní postup při opravě této závady? .... mám stejný problém a ceny oprav u profíků se mi moc nelíbí....

Mnohokrát děkuji ... spate @ atlas.cz
elGeKoN
Kolemjdoucí

Další stránka