Tiskárna A3

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 30. 8. 2009 19:41

Poradíte? Moc jich na výběr není, podmínka je jediná: oddělené barvy. Cena samozřejmě pokud možno co nejmenší, ale zas ať to není nějaký šunt.
Naposledy upravil kejki3 dne 5. 9. 2010 22:55, celkově upraveno 1
Důvod: Přesunuto do správné sekce
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ofp.wolf 31. 8. 2009 10:49

Ty ptáku, ale jaký tiskárny: inkousty a nebo lejzr? Buď konkrétní. Jinak máš pravdu - moc velký výběr Atrojek na trhu není.
Panasonic Strada CN-GP50N, Medion MDPNA150
Don't worry, be happy ...
ofp.wolf
Junior

Odeslat příspěvekod macabe 31. 8. 2009 11:28

Ja jsem koupil tiskárnu brother a zatim jsem spokojen( inkoustovku )
když můžu pomůžu ale většinou nemůžu :)
lenovo T61 WSXGA+ 3GB ram, nvidia NVS 140M, 120 GB 9-cell baterie + dock + externí monitor Dell UltraSharp 2408WFP+ TV tuner AVerTV Hybrid Ultra USB :) WIN 7 home premium
Nokia E51
Nokia N900
samsung galaxy S
macabe
Junior

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 31. 8. 2009 17:05

Já teda laser pro A3 ještě neviděl :)
Kryštof Korb
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 8. 2009 17:13

Ze nekdo neco nevidel, neznamena, ze to neexistuje. : ) Treba tahle vec za tricet neni ani tak draha - na to,ze jde o A3 color laser.

Nicmene abych prispel konkretne a k tematu. Poohledni se u Canon -u, jsou relativne levne a maji i rozumne provozni naklady.

Ctyrbarevna za sestku - zadny zazrak, nic moc fotky, ale ekonomicka.
Osmibarva za dvojnasobek - s timto si muzes troufnout i na profi fotky.

Delaji se i desetibarevne, nicmene to uz je zbytecny luxus.

Conclusion? Bral bych ctyrbarevnou ix4000 a zbytek penez investoval rozumneji, treba do nejake velmi slusne vecere, plus treba i male fototiskarny. Protoze fotky v A3 formatu asi do fotoalba davat nebudes. : ))

//edit: sloucen dvojpost
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 31. 8. 2009 18:10

No, ta laserovka vypadá zajímavě :) Díky za objasnění, čekal jsem je v cenových relacích o řád jinde ;)

Přímo o fotky mi ani nejde, ale cenově vyjdou oddělené barvy daleko levněji a i kvalita tisku je pak jinde.

Nevím proč, ale ke Canonu nějak nemám úplnou důvěru, radši bych nějaké HPčko :) Možná tedy přidám další požadavek a to LAN.

Zatím díky :)
Kryštof Korb
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 8. 2009 18:32

Takhle to reknu. S tou ix4000 a s jednou osmibarvou, bohuzel presny typ z hlavy nevim, zkusenost mam a mohu jen chvalit. S tou OKInou zkusenost taky mam - no, s o jedno drazsim modelem, par tisic nahoru - a mohu tez jen chvalit. ( Kvalita tisku na to, ze jde o laser, je velmi dobra a RJ45 port to ma take. )

Pokud mam doporucit HP +A3 +LAN, mohu jen neco najit a postnout - bude to strelba do tmy, u HP A3 LAN inkoustu jsem naprosto bez zkusenosti.

Nicmene tahle osmibarva vypada docela schopne, asi by byla presne ten model, ktery bych sam zkusil. RJ45 to ma. Dalsi modely od HP jsou financni sebevrazda - resp. bych premyslel asi uz o laseru.

Jedna jina moznost by byla "obycejna" USB tiskarna a k ni RJ45>USB2 printserver. Ty ale funguji jak ktere a jak kdy, v zasade nekde jsou bezproblemove a nekde je to utrpeni. Netroufam si takove reseni k tiskarne za 14tis doporucit, nemam odzkouseno.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod ofp.wolf 31. 8. 2009 18:39

Kup si jakou chceš a síť klidně pořeš printserverem. K printserveru (slušnějšímu) většinou můžeš ještě připojit i externí disk a vyřešit tak úložiště dat na síti... Vona totiž tiskárnová síťová karta od HPéčka vyjde zbytečně draho a nejedná se o žádnou extrovku, rozhodně za tu cenu nestojí.
Imho: Canoni začínají být v mnoha směrech lepší než HPéčko. Ještě tak před 10ti lety bych řekl jednoznačně HPéčko ano, ale dnes už to nebývá pravda. Hlavně jejich ceny jsou mnohdy zbytečně vysoké oproti konkurenci.
ofp.wolf
Junior

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 31. 8. 2009 20:34

No, přesvědčili jste mne, budu koukat i po těch Canonech. Má někdo ještě nějaký další tip, ideálně osobní zkušenost? :)
Kryštof Korb
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ofp.wolf 1. 9. 2009 12:39

Zkušeností poměrně dost, ale většinou s kancelářskýma aplikacema a tudíž většinou s monochromatickýma tiskárnama... Ale nevadí, princip zasíťování tiskáren je stále stejný.Vyber si tiskárnu, postni nám sem link na tu tiskárnu a prodiskutujeme to. Nic jednoduššího asi nevymyslíme. Když budeš vybírat tiskárnu, podívej se taky kolik stojí spotřebák do tý tiskárny. Mohlo by se ti lehce stát, že vybereš tiskárnu za pár šušňu, ale za spotřebák dáš o 1/3 ceny tiskárny víc ... Taky by jsi měl mít jasno, co chceš na tý tiskárně vlastně tisknout.
ofp.wolf
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 3. 9. 2009 21:25

Kryštof Korb píše:Já teda laser pro A3 ještě neviděl :)

To už jsi v profi sféře.
Viz např. nejlevnější ještě použitelná:
Epson C9200 N = cca 60 tis. Kč bez DPH v základní sestavě s jedním podavačem;
plná sestava Epson C9200 DTN = přes 100 tis. Kč bez DPH.
Konkurenční výrobky jsou buď dražší nebo nepoužitelné.
I tak je to pokrok!
Srovnej např. před 10 lety HP LJ A4 Color libovolného typu = min. 200 tis. Kč bez DPH!
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 4. 9. 2009 21:32

No právě, to je mi jasné, ale bylo to myšleno pro domácí použití, takže bavit se v řádu stovek tisíc nepřipadá v úvahu :) Nemyslel jsem to tak, že by neexistoval. :)
Kryštof Korb
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 9. 2009 23:25

Ty OKI jsou tez pouzitelne. Pro domaci vyuziti, nebo pro mensi kancelar, je to ok.

KineCZek

Odeslat příspěvekod ofp.wolf 5. 9. 2009 12:50

Souhlas, OKIny taky budoui stačit. vždyť kolik toho asi tak budeš tisknout ...
Spotřebák taky nevychází zase až tak draho ...
Myslím, že by tahle značka byla jedním z možných kandidátů.
ofp.wolf
Junior

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 5. 9. 2010 14:29

Tak to oživím, nakonec jsme ještě rok na té HP 1220C vydrželi, teď už to fakt chce něco nového.

Takže pokud možno oddělené barvy, nějaké lepší foto schopnosti, připojení na síť. Nějaké tipy? Díky!

-- 5. 9. 2010 15:39 --

Ještě mě napadá, možná by bylo dobré, aby zvládla bezokrajový tisk a měla i zadní podavač na papíry s větší gramáží.
Kryštof Korb
VIP uživatel

Další stránka