LCD monitor - zobrazenie písma v MS Office rozmazané

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Ansam 11. 9. 2009 08:25

Po 16 rokoch som prešiel na používanie LCD monitora (z CRT). Používam ho už asi 1 mesiac a stále som si nezvykol na zobrazovanie písma pri používaní MS Office 2007. Stále sa mi zdá všetko písmo boldové a rozmazané. Kontúry písma nie sú ostré. A aj rozdiely medzi "normál" a "bold" písmom veľmi ťažko rozoznávam. Neporadí niekto, ako nastaviť LCD monitor tak, aby sa písmo v MS Office zobrazovalo s tenulinkými ostrými obrysmi (bez zahmleného podmazania) tak ako sa podľa mňa správne zobrazuje na CRT monitore? V možnostiach MS Office som si zvolil "Vždy používať clear type" - jeho vypnutie, alebo zapnutie však nevyvolali žiadne zmeny v zobrazovaní písma - podľa mňa.

Poznámka:
Tuna, v tomto texte, sa mi písmo zobrazuje správne, tak ako som bol zvyknutý s CRT monitorom. Obrysy písmien sú ostré, boldové písmo je jasne viditeľné. Zatiaľ iba ten MS Office sa nechce prispôsobiť.
Ansam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jirka44 11. 9. 2009 09:03

Pokud máš monitor připojený přes DVI (digitál), tak problém způsobuje Clear Type. Pokud je zapnuté, je písmo hnusné. Ale je někdy problém se ho zbavit. Třeba ve W7 se mi to zatím nepovedlo. Pokud máš monitor připojený před VGA (D-SUB, analog), tak stiskni na monitoru tlačítko AUTO nebo nastav ručně PHASE a CLOCK na nejlepší obraz. Postup je v návodu k monitoru.
jirka44
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 11. 9. 2009 09:19

Ansam píše:Poznámka:
Tuna, v tomto texte, sa mi písmo zobrazuje správne, tak ako som bol zvyknutý s CRT monitorom. Obrysy písmien sú ostré, boldové písmo je jasne viditeľné. Zatiaľ iba ten MS Office sa nechce prispôsobiť.

Problém bude asi niekde v MS office, pretože inde nie je problém s jasným a ostrým zobrazovaním písma.

jirka44 píše:Pokud máš monitor připojený před VGA (D-SUB, analog), tak stiskni na monitoru tlačítko AUTO nebo nastav ručně PHASE a CLOCK na nejlepší obraz.

Monitor mám pripojený cez VGA (D-SUB, analog). Tlačídlo AUTO a ručné nastavenie PHASE a CLOCK nepomohlo.
Ansam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jirka44 11. 9. 2009 10:13

Potom je to docela určitě ClearType. Nemám 2007, takže to nemohu vyzkoušet, ale snad to tam proboha jde někde vyhubit. V IE8 jsem to taky musel zlikvidovat zvlášť v jeho vlastních nastaveních. Zlatý W2k a MSO2000 :-D
jirka44
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 11. 9. 2009 13:12

jirka44 píše:Potom je to docela určitě ClearType.

Mal si pravdu.
teraz, keď som ClearType vyradil z činnosti (vypol) je všetko tak ako má byť. Neviem prečo sa mi to predtým nepodarilo vypnúť.
Ďakujem za radu, problém je odstránený.
Ansam
Mírně pokročilý