LCD LED BenQ V2200ECO

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Juraji 11. 12. 2009 20:58

Ahojte! Chcem si kúpiť nový monitor...tento mi padol do okahttp://www.alza.sk/benq-v2200eco-d140546.htm, ale parametre mi nejako nesedia s cenou a nemám žiadne skúsenosti so značkou BenQ...ak nie tento, tak ako alternatíva sa mi črtá asi len Samsung P2370 ktorý je cca. v takej istej cene t.j. 200€...takže otázka znie čo je ten BenQ zač oplatí sa kúpiť? ak nie čo ten SAMSUNG? alebo niečo úplne iné? podmienky sú len tri: FullHD, aspoň 21" a cena do 200€
Siemens C35i -> Nokia 8310i -> Sagem My-x7 -> Sony Ericsson K750i -> Nokia 6230i -> Nokia N73 -> Nokia 5500
Juraji
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod misogre 12. 12. 2009 10:59

Fakt bezkonkurenčná hodnota kontrastu no to asi nestačí. Je to len jedna z mnohých vlastností, ktoré dobré LCD vyžaduje.
misogre
Junior

Odeslat příspěvekod Juraji 12. 12. 2009 14:22

ok ale čo to znamená pre mňa? Kúpiť, nekúpiť?
Siemens C35i -> Nokia 8310i -> Sagem My-x7 -> Sony Ericsson K750i -> Nokia 6230i -> Nokia N73 -> Nokia 5500
Juraji
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 12. 12. 2009 16:53

kontrast 1000:1 je pekny. (dynamicky kontrast neberu v podtaz, jeho zapnuti je spise rusive - kolisani podsviceni podle toho, jestli jsou zobrazeny tmave nebo svetle barvy)
jas 250cd na beznou praci staci (i tak budes snizovat)
no a zbytek - pozorovaci uhly, barevne podani bude podobny, jako u jinych TN panelu, tzn. nic moc. na beznou praci staci, na grafiku urcite ne.

btw. ten panel ma docela napytel stojan - nelze menit vysku LCD.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod misogre 12. 12. 2009 17:28

To neviem. Možno ti poradí niekto skúsenejší. Podľa mňa nie je kontrast veľmi dôležitá hodnota obzvlášť pri dynamickom lebo je riadený softwarovo. Monitor prepočítava každú scénu a reguluje podsvietenie obrazovky. Najvyššieho dynamického kontrastu sa samozrejme dosiahne tak, že sa podsvietenie stlmí na minimum a zobrazí sa čierna farba. Následne sa podsvietenie naplno rozsvieti a zobrazí sa biela farba. Taká hodnota dynamického kontrastu potom môže dosiahnuť tisíc k jednej, aj ked statický kontrast je napr. 1000:1 alebo menej. Dynamický kontrast môže vo výsledku v niektorých scénach pôsobiť neprirodzene. Podstatnejšie sú citlivosť, odozva, podanie farieb. Benq-y sú podľa mňa priemerné.
Na tvojom mieste ak máš už v hľadáčiku iba Samsung P2370 (HD, cca 280€, TV tuner, DO) určite by som ho zobral. Ja tiež nad ním ešte stále uvažujem no čakám na nejaké bližšie info o LG W2220P. Medzi hybridmi monitoru a TV je to v súčasnosti asi najlepšia voľba.
Naposledy upravil misogre dne 12. 12. 2009 17:40, celkově upraveno 1
misogre
Junior

Odeslat příspěvekod twittermann 16. 12. 2009 21:42

Ahoj, ja mam teda od BenQ jiny model displeje nez jaky chces koupit ty (G2420HD), ale jsem s nim pomerne spokojeny. Ma celkem rychlou odezvu, ostry obraz a slusne podani barev. Naopak me mrzi, ze nema moc siroke pozorovaci uhly, ale to je vseobecne problem vsech TN panelu.

Koukal jsem na informace o tom "tvem" modelu a recenzi jsem nenasel, ale nejake zajimavosti se doctes tady:

http://www.czechcomputer.cz/disc_doc-PA ... 40E6A.html
Jsem hrdým vlastníkem Nikon D300, Sony Ericsson W660i, Toshiba Satellite U500, BenQ G2420HD
twittermann
Junior