tlaciaren pre rodinu

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod nemesis999 16. 12. 2009 19:54

nazdar hned z nazvu je zname ze sa bude jednat o tlaciaren pre bezne domace ucely , cenovy limit je tak 50eur , podmienka je vsak aby bola biela :-D ak je mozne moju poziadavku splnit bol by som rad, dakujem ;-)
podstata podstaty je v podstate nepodstatná
nemesis999
Junior

Odeslat příspěvekod Swordman 18. 12. 2009 11:26

Čo sú to bežné domáce účely pre rodinu?
Chceš iba tlač? Aj farebnú tlač?
Chceš aj scaner/kopírku - čiže multifunkciu?
Chceš tlačiť aj fotky?
Ako často budeš tlačiť? Koľko výtlačkov mesačne?
Koľko si ochotný dať za prevádzku tlačiarne ( atrament alebo toner ).
Chceš aj automatický duplex, alebo si ochotný obracať listy pri obojstrannej tlači a dávať ich do vstupného zásobníka?
Chceš jednoduchú obsluhu?
Chceš pripojiť v prípade skenovania aj USB kľúč alebo pamäťovú kartu a prípadne tlačiť z týchto.
Chceš polač CD/DVD.
Chceš aj sieťovú tlač ( pripojenie LAN ) alebo Wi-fi pripojenie tlačiarne, alebo ti stačí USB pripojenie k PC alebo notebooku.
A pod.

Otázka: Poradte mi tlačiareň na domáce účely za 50 Eur nevypovedá o ničom a nedá sa bohužial podľa nej poradiť ?
Nič v zlom, ale na náplňách do takto "lacnej" tlačiarne dáš za rok niekoľkonásobok viac, hlavne ak budeš mať jeden farebný zásobník.

A to posledné, čo ma dojalo, aby bola biela. Videl som staršie druhy Lexmarkov, čo boli biele, ale ešte som bohužial nevidel Lexmark, čo by fungoval poriadne ( možno je to tým, že som videl iba 4 rôzne kusy a všetky boli dávané k notebookom ako darček, ale ani jeden fakt nepracoval ako mal a tie drahé náplne. A to wi-fi, cez ktoré sa dalo iba tlačiť a nie skenovať.
Na to, či bude biela sa môžeš akurát tak ...
Pozeraj na cena/výkon a prevádzkové náklady.
MB ASUS A7V600-X,Athlon XP 2500+ Barton , 1791 MB RAM ,Radeon 9200SE 128MB, Audigy 2, LG GSA 4163B,LG GSA 4081B, HDD: WD500GB PATA,Seagate Baracuda 80GB SATA,WD200GB SATA,
CRT Belinea 17", Zdroj CHIEFTEC CFP-400-12G
Swordman
Junior