Monitor 22-24" na hry, internet

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Drazer 14. 8. 2011 11:14

procetl jsem zde nekolik topicku tykajicich se vyberu monitoru. zajimave info bylo napr zde - Výběr monitoru, kde dotycny pise i o problemu s horsim zrakem - nemyslim si ze mam spatny zrak, ale ...

vlastnil jsem 17"CRT s klasickym rozlisenim 1024x768. ten mi odesel a vybral jsem (na doporuceni) novy monitor LCD 22", Dell 2209WA (e-IPS, 6ms, 3000:1, DVI). po zapnuti jsem mel docela sok. obraz "svitil" prespriliz, ale dalo ze to nastavenim ukocirovat. dale me boleli/palili oci. nainstalil jsem nejaky program, ktery lehce rozmaznul pismo a bylo to o neco lepsi. posledni vec ktera me na monitoru prekvapila - pri hre FPS strilecky monitor nedokazal rychle prekreslovat obraz. pri rychle otocce jen stihal ukazat nekolik diapozitivu a pri prechodu do menu nejprve ukazal pulku obrazu a teprve potom druhou. takze mi nezbylo nic jineho, nez LCD vratit, zajit na Aukro, koupit dva noname 19"CRT (oba za 550,-) a vse OK. no nemuzu jit do rozliseni 1280x1024 neb me u toho bolej oci (pismenka jsou lehce mazly a maly), takze jedu na 1024x768 a vse je OK.

proc chci vlastne jiny monitor. chtel bych proste sirokouhly monitor. hry dnes casto pocitaji s tim, ze hrac pojede na LCD s sirsim obrazem a ja pokud jedu na starsim 4:3, tak casto pres ruzna menu, mapky atd .. ktera maji byt po okrajich obrazu, poradne nevidim na hlavni scenu. (az na screenech ze hry, udelanych na sirokouhlem obraze, vidim jak to ma vlastne vypadat)

co s monitorem delam - hry, internet.
monitor budu (asi) provozovat bez podstavce - takze nejake moznosti nastaveni, jsou pro me bezpredmetne
pozorovaci uhly take nepotrebuji - sedim primo proti monitoru a jinak tomu ani nebude
cena .. 3000-6000,- max 7500,-
dik za pripadne info
Drazer
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 15. 8. 2011 07:26

Z těch současných IPS panelů vlastním tento: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=91023

V podstatě si na tento monitor nemůžu stěžovat ani při FPS hrách. Pomalé překreslování je - bych řekl - problém minulosti a jako takový jsem ho nezaznamenal.

Jediné mínus tohoto monitoru - při sledování filmů se při velmi tmavých scénách úplně vypíná podsvícení (je to prý nějaká "featura" LG zvaná šetřící funkce). Co jsem koukal, tak to dělá i při nějakých hrách ( naštěstí většinou při loadingu - při hrách samotných jsem v tom neviděl problém).

Nevím jak jsou na tom ostatní modely od LG v podobné cenové kategorii - vím jen, že v dané cenové relaci jsou od LG v nabídce tuším tři 23" IPS panely (včetně toho, co jsem linknul). Jeden z nich bych vybral - chybu pravděpodobně neuděláš ani s jedním. A nic lepšího v dané cenové relaci imho neseženeš.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Saske 15. 8. 2011 19:03

DELL U2412M - zrovna na nej tedka koukam a vypada velmi dobre. IPS s LED. Tedka vlastnim Dell U2311H a "nemuzu si stezovat" ve hrach ani ve filmech sem si nevsiml neceho nezadouciho, tudiz odezva je O.K. a tu samou odezvu ma tohle, jen to je vetsi a s LED technologii.
Na hry je doporucovanejsi 16:9, ale neznam nikoho, kdo by si stezoval na monitoru s 16:10. Na internet je to 100% lepsi a na hry? Budes videt lepe na horu a dolu..
Život se neměří počtem nádechů a výdechů, ale počtem okamžiků, které člověku berou dech...
Saske
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 15. 8. 2011 19:32

Za ty prachy pravda, bude ten Dell lepší volba. Asi se mi to jen zdálo, že jsem v původním topicu viděl trochu jiné cenové rozpětí.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Drazer 18. 8. 2011 19:18

DELL U2412M je za cenu kolem 7000,-, takze to neni zas takovej problem. bohuzel je moc novej a nenasel jsem na nej zadnou recenzi.
Drazer
Junior

Odeslat příspěvekod jumich 18. 8. 2011 20:47

taktiez sa rozhodujem nad lcd. kade tade citam a som trocha domotany. Milanr1 ma z ineho vlakna odkazal napr sem. nechcem zakladat novu temu tak sa pridam.

okrem ineho uvazujem nad novym lcd. kedze by som sa chcel venovat programom ako photoshop a sony vegas resp ich ekvivalentom, ale som v tomto zacinajuci zaciatocnik. mam obmedzeny rozpocet okolo 200€. zatial som uvazoval napr nad DELL UltraSharp U2311H a po precitani tohto vlakna zapacil aj 23" LG E2370V-BF kvoli tomu ze ma ips + led a udajne je dobry aj na akcne hry a akcne filmy. od lcd ocakavam aj farby a aj tie hry a filmy. nerad by som duchov. neviem sa rozhodnut ci ist do jedneho s tych 2 alebo radsej kupit nejake tn-ko. dik za akukolvek radu
Acer Nitro 5 - 7700HQ, 16 gb Ram, 256 ssd+1 tb hdd, 1050Ti
jumich
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 18. 8. 2011 20:50

jumich:
Tebou navržené 23" LCD jsou typicky herní/filmové, práci na tom je jen pro masochisty! ;-)
Prostudoval sis aspoň základní vlastnosti navrženého DELL U2412M?
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jumich 18. 8. 2011 21:07

Milanr1 píše:práci na tom je jen pro masochisty! ;-)

myslis kvoli tomu ze to je 1920x1080 a 16:9??

Milanr1 píše:Prostudoval sis aspoň základní vlastnosti navrženého DELL U2412M?

myslis TENTO tak co som pozeral na slovensku sa zatial nepredava. inak parametre slusne, ale za kolko sa bude predavat na slovensku?
jumich
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 19. 8. 2011 09:11

Vždycky to můžeš objednant i z Česka.. drtivá většina e-shopů podporuje zasílání na slovensko.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod jumich 19. 8. 2011 11:28

po precitani tychto prispevkov na CZC mam zmiesane pocity z toho lcd
jumich
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 19. 8. 2011 11:34

Myslis jen 6 bitu a FRC? To ma zrejme i Dell U2311H a dalsi
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 19. 8. 2011 12:04

Pro začátečníky nedůležité parametry.
Z Tvé informace
jumich píše:mam obmedzeny rozpocet okolo 200€.

nijak nevyplývá, že bys mohl navýšit rozpočet a vybrat lepší až třeba poloprofi LCD.
I tenhle typ je vysoko nad uvedeným rozpočtem.
IMHO ideální volba za dané finance. Do horšího bych nešel.
Pokud se pro něj rozhodneš, vyzkoušej konkrétní kus v prodejně před nákupem, především manipulaci s jasem až k nule. Některé kusy mohou zdědit vadu svého předchůdce, tj. pískání.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jumich 19. 8. 2011 12:36

vyskusat na predajni no neviem u nas v trebisove. ak mam pravdu povedat tak sa mi momentalne viac pozdava to 23" LG E2370V-BF. a objednavat pravdepodobne budem cez net a na splatky. keby aj bolo nieco zle tak mam cca 7 dni na vratenie bez udania dovodu. myslim ze pre zaciatocnika by mohol stacit a casom keby som sa v praci s grafikou a videom posunul dalej mozem kupit nieco kvalitnejsie ak to budem potrebovat. momentalne velmi nechcem navisovat rozpocet lebo okrem lcd chcem kupit aj vga, psu a ram v bazare.
jumich
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 19. 8. 2011 15:33

jumich píše:vyskusat na predajni no neviem u nas v trebisove. ak mam pravdu povedat tak sa mi momentalne viac pozdava to 23" LG E2370V-BF.

Jakožto víceméně spokojený majitel tohoto monitoru upozorním na jediný neduh.
Tento monitor, díky jakési integrované "featury" zvané "úspora energie", hrozně rád vypíná podsvícení při velmi tmavých scénách např. u filmů. Je jedno v čem to přehráváš, je jedno jak kvalitní film je (není tak docela pravda - u filmů v BR kvalitě je při tmavých scénách většinou i něco vidět - takže monitor podsvícení nevypne - narozdíl od stejného filmu v pochybné DivX, kde je prostě jenom tma), prostě když na monitoru není nic jiného než černá barva, tak monitor automaticky vypíná podsvícení. Např. při úvodních titulkách, apod. (taktéž jsem si všiml, že záleží na rychlosti prolínání) U některých her to dělá taktéž - tam naštěstí jen během loadingu apod., čili nic co by nějak extra zásadně vadilo. S monitorem jsem jinak absolutně spokojený - tohle je imho jediný neduh, který nijak nejde vyřešit (psal jsem i na tech. podporu LG).
milsimr
Administrátor

Další stránka