Monitor 22-24" na hry, internet

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod milsimr 23. 10. 2011 02:26

Jak moc jsi to fórum projel? Ono většinou po přečtení diskuzí by už člověk mohl mít alespoň trochu jasno ... případně by měl nějakej konkrétní dotaz...

Starší hry můžeš vždycky hrát v okně... obávám se jinak, že by jsi měl hru poněkud "splasklou a roztáhlou" vzhledem k tomu, že monitor je 16:9/10, nikoliv 4:3. Záleží také na tom, jaké rozlišení hra podporuje a jak je programována. Mnoho starších her bylo závislých na nastavení systému a řídily se jeho možnostmi (např. stařičkej Drakan: Order of the Flame mi kupodivu šlapal při FullHD, ačkoliv v době jeho vydání o nějakém FullHD neměli ani páru :D )
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod mmmjack 23. 10. 2011 23:32

Zdravím, pročet jsem tady pár topiců o Dellu U2412M, a jsem pro něj rozhodnut, také zčásti, když vyhrál test monitorů v Computeru. No ale zajímá mě jedna věc, mám v plánu jej připojit k NTB Acer (15") který má jako videovýstup buďto VGA anebo HDMI. Jenže tento monitor má jakožto vstupy buď VGA, DVI anebo DisplayPort. Na eshopu už jsem zjistil že nemůžu použít kábl HDMI->DP pro toto propojení, jelikož funguje na opačném principu. Čili jediná možnost je HDMI->DVI pokud to chápu dobře, o analogu ani neuvažuji. Chtěl bych se tedy zeptat, zda-li stačí takovýto adaptér za 120 Kč, aby všecko běželo jak má?
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
Ford S-Max 2010 2.0 SCTi PowerShift
mmmjack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mathey 24. 10. 2011 00:39

mám 4 roky starej NB DELL vostro 1000 kterej má jenom analogovej VGA výstup integrovaný grafiky a monitor U2412M (kterej mám teprve dva týdny) valí krásně v plným rozlišení.. akorát mám trochu problém s filmy v ".avi" kvalitě, že je procesor nestíhá přepočítávat na fullscreen, a koušou se... jinak jsu s monitorem spokojenej, byl sice trochu dražší než TN modely, ale pozorovací úhly + perfektní stojan + fajn barvy ... nejspíš bych koupil znovu.

edit: přepsal jsem se v názvu monitoru..
Naposledy upravil Mathey dne 24. 10. 2011 12:58, celkově upraveno 1
Mathey
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cz-eilonwy 24. 10. 2011 08:51

Zrovna jsem dořešil podobný problém s koupi nového monitoru.
Ve finále mi zbyly dva -
1 - Samsung SyncMa​ster S24A650D ​- LCD monito​r 24"
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=95295

2 - Dell UltraSha​rp U2412M ​- LCD monito​r 24"
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=95043

Nakonec z mých preferencí jsem se přiklonil k Samsungu.
iPod classic 120 GB, Audio-Technica ATH-ES7 WH
cz-eilonwy
Junior

Odeslat příspěvekod mmmjack 24. 10. 2011 10:12

No já preferuji "pracovní rozlišení" a 16:10, navíc u toho Samsungu je (snad kvůli PVA tech.) prý vyšší odezva. Ten Dell je nejvíc doporučován.
Můj ntb je starý 3,5 roku a má Core 2 Duo, které je pěkně pomalé :( sice s grafikou ATI HD3560, ale co mi je to naplat, když beztak při HD filmech není využívána pro akceleraci (to si musím taky prostudovat jak na to). Takže nepočítám že mi moc pojedou filmy v 720p .mkv nějak plynule, ale snad jo.
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
mmmjack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cz-eilonwy 24. 10. 2011 11:04

Ten Computer jsem si teď stáhl - Neberou v potaz vůbec monitory od Samsungu, za to tam sou krámy od Aceru :/

Jinak oba mají 8ms zpoždění. Vyhovuje mi design, váha a poměr stran 16:9 jelikož budu mít dva monitory vedle sebe a starší mám taky 16:9 tak nevím jak by to vizuálně vypadalo. Samsung je 8bit. Dell 6bit + nějaká fičura co jsem se dočetl...

Až mi dojde tak poreferuji.
iPod classic 120 GB, Audio-Technica ATH-ES7 WH
cz-eilonwy
Junior

Odeslat příspěvekod soli1 24. 10. 2011 11:33

mmmjack: Mám toho della ve spojení s NB který má výstupy jako tvůj. Koupil jsem toto: http://www.gme.cz/cz/adapter-hdmi-a-dvi-d-f-m-p752-430/ + hdmi kabel HAMA, který jsem měl (za cca 200kč) a na obraz si neztěžuju, ale samozžejmě nevím jak by vypadal, kdybych koupil něco dražšího. Každopádně si myslím, že bych výrazný rozdíl neviděl.
Ten jejich soundbar hraje rozhodně líp než repráky na NB a to mě stačí. A ještě jeden poznatek - poslední dobou se stává, že monitor ráno po zapnutí jakoby "lupe" jako kdyby si sedaly ty plasty, nevím jestli mě někdo k tomu něco řekne, není to nic hlasitýho, ale trošku to vadí.
soli1
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 24. 10. 2011 11:47

cz-eilonwy píše:Nakonec z mých preferencí jsem se přiklonil k Samsungu.

Moudré řešení pro univerzální monitor.
PVA panel je jediný, který nezkresluje barvy. Gamutem se blíží 100 % Adobe RGB.
IPS panel vybraného monitoru Dell UltraSha​rp U2412M ​zkresluje barvy a navíc disponuje slabým gamutem = sotva S-RGB.
Pokud jsi ovšem s dotazem ve správném threadu:
Monitor 22-24" na hry, internet

K těmto účelům je nejvhodnější monitor s panelem TN.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mmmjack 24. 10. 2011 18:58

Jo to byl můj první "šok" že úplně vynechali Samsunga, taky se divim. A snad jejich recenzi a testu věřit mohu nebo ne? Když Dell skončil na 1. místě, když za mon víc jak 7tis nedám a chci na něm i trochu amatérsky nejen koukat na fotky, občas zahrát, ale hlavně práce, tak nevím jiného kandidáta, vybíral jsem dloho. Ale ten Benq (BL2400PT) nemá USB hub, který by se mi k ntb šiknul a ani 16:10 :( a taky by měl mít horší obraz, ikdyž má 8bit, ale celkově...
Jinak ta redukce ty máš ještě opačnou než jsem myslel já čili DVI male + HDMI female takže potřebuju HDMI kabl ten mám asi za 1000 jo holt jsem věřil že musí být co nejdražší :D
ale existuje i ta druhá možnost DVI female + HDMI male s DVI kabelem, takže je to úplně jedno? nebo jak...?
mmmjack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod milsimr 25. 10. 2011 12:37

mmmjack píše:Můj ntb je starý 3,5 roku a má Core 2 Duo, které je pěkně pomalé :( sice s grafikou ATI HD3560, ale co mi je to naplat, když beztak při HD filmech není využívána pro akceleraci (to si musím taky prostudovat jak na to). Takže nepočítám že mi moc pojedou filmy v 720p .mkv nějak plynule, ale snad jo.

Zatím jsem nepotkal C2D procesor, který by neutáhnul FullHD, nebo 720p video... bude to spíš bordel v tvém systému.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod skype 25. 10. 2011 12:47

Některé slabší modely opravdu nepřehrají všechno. Samsung Oceanic Demo nebo 50Mbit AVC není plynulé ;)
Odeslat příspěvekod alfah4ns 25. 10. 2011 18:38

720p utáhne i CPU, naprosto vpohodě.
U FHD je občas opravdu problém, to můžu potvrdit.
(C2D T7250 2.0GHz, Quadro nvs135m = 8400gs).

Co se týče hd3650 ta grafika je podstatně silnější, než moje, takže by teoreticky měla akcelerovat lépe, jenže - ty radeonky neuměly akcelerovat všechna HD videa, záleží na levelu a počtu ref. linek.

Prostuduj si toto:
http://highdef.cz/menu/navody/akcelerac ... to.funguje
Jinak bych doporučil přehrávat např. v Mediaplayer classic homecinema (dle výše uvedeného si ho nastav).
Jinak zrovna to samsung oceanic life demo je právě level 5.1 s 16 ref. linkama. Na ntb jsem měl taky problém (konfig viz výše), sice jsem akceleraci přes GPU rozjel, ale její výkon nestačil na plynulé dekódování u tak náročného videa. Nejlépe mi to pak jelo při nastavení media playeru classic na VMR9 (renderless), ale i tak bylo to video trhané.
Harry Potter jel ve FHD ale pak už plynule. (jaký level videa to už byl ale neřeknu)
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod zivan 26. 10. 2011 09:44

mmmjack píše:...Čili jediná možnost je HDMI->DVI pokud to chápu dobře, o analogu ani neuvažuji. Chtěl bych se tedy zeptat, zda-li stačí takovýto adaptér za 120 Kč, aby všecko běželo jak má?

Potrebujes opacnou redukci, tzn. HDMI female a DVI male. Ale za podobnou cenu je i cely kabel, tak bych koupil ten a zustane ti ten drahy pro pripadne dalsi pouziti.
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod xmickey 27. 10. 2011 08:24

Taky doma vybíráme nový monitor. Nakonec se nám do výběru prokousali tihle dva:

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 23B2OF19ZU - ASUS VS239H
a
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 23B2OF161D - LG IPS236V

Máte někdo zkušenosti s tím Asusem?
Případně doporučíte úplně jiný monitor? (IPS, do 4000,-)
:hm
2010 VW Golf VI 1.4 TSI & 1992 Suzuki DR 350 S
xmickey
Junior

Odeslat příspěvekod mmmjack 6. 11. 2011 20:24

[quote="alfah4ns"][/quote]
Jo tudle stránku znám, už jsem ji několikrát pročítal a zkoušel z toho i pár věcí, dokonce jsem se prohraboval i těmi levely s ref. snímkama atd. Pak totiž záleží na tom jaké je to video taky a jestli jej tedy bude akcelerovat nebo ne. To už je mi teď docela jasné.
Nejhorší pro mne je ale vzdát se mého oblíbeného GOM playeru :(
A ani 720p nemusí C2D utáhnout, pokud má velmi vysoký bitrate a je míň komprimováno, tak to i tak nestačí. To se mně stalo u seriálu Band of Brothers, který jsem měl v 720p ovšem komp to prostě nedával. Většina ostatních 720p jede dobře.
mmmjack
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka