Samsung SCX-3205W

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod srato 19. 10. 2011 14:24

Zdravím a prosím o radu. Zvažuji koupi téhle laserové multifunkce. Zámysl je pořídit multifunkční tiskárnu do domácnosti s možností příležitostného scanování a kopírování s výtěžností cca 200 stran měsíčně bez rizika zaschnutí náplní když zrovna není potřeba. Rodinný domek mám pokrytý WiFi sítí s několika počítači které jsou na ni připojeny (použitý je router TP-LINK WR340G) a chtěl bych tuto tiskárnu umístit do "kumbálu" kde by byla zapojená pouze do elektriky (nemám tam datovou zásuvku). Bude možná či bezproblémová funkce (tedy tisk) z ostatních PC v domácí síti? Kvalitu tisku při tak nízké pořizovací ceně až tak moc nepožaduji (k přečtení to snad bude :-) )
Díky za odpovědi a rady
srato
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 19. 10. 2011 19:41

Za danou cenu skvělá GDI multifunkce.
Připojil bych ji pomocí UTP do switche.
Funkční tisk z ostatních PC přes WiFi Ti nikdo neodsouhlasí, závisí to na mnoha faktorech, např.:
- síle signálu v kumbálu;
- zarušení prostředí;
- apod.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod srato 19. 10. 2011 19:56

děkuji za odpověď. Jen pro upřesnění "neodsouhlasí" je ve smyslu nedoporučí protože to z výše zmíněných důvodu spíše nefunguje nebo nemuže potvrdit jak to bude fungovat v konkrétních místních podmínkách, ale většinou to jde?
Pokud je tisk přez WiFi spíše teoretickou možností tak se holt budu muset podle toho zařídit
srato
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 19. 10. 2011 20:06

UTP je samozřejmě jistota, ale netuším nic o místních podmínkách, zda je to možné.
Prostě to vyzkoušej a pak se pochlub.
Nechceš přece, aby Ti někdo z nás měřil sílu signálu v kumbále? :-)
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod srato 19. 10. 2011 20:22

ok, vyzkouším a poreferuji. Síly signálu se nebojím je to pár metrů (cca 4m) od routeru který je nad sádrokartonovým stropem ale dělat díru do stropu se mně moc nechce. Jen jsem nevěděl zda je tisk prez WiFi vůbec možný nebo je to jen v praxi nepoužitelná vějička od výrobců.
Ještě jednou děkuji
srato
Junior

Odeslat příspěvekod srato 27. 10. 2011 13:17

tak dneska mne ji DPDcko privezlo. Konfigurovani na bezdratovou sit uplne jednoduche a bezproblemove (pomoci prilozeneho USB kabelu nakonfigurovani u jednoho z PC a pak staci podle pokynu kabel odpojit a je to hotovo) Prenesl jsem ji do kumbalu a vyzkousel tisk ze vsech PC v dome. Vse v pohode.
srato
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 27. 10. 2011 13:51

Blahopřeji k úspěchu!
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milans74 8. 11. 2011 19:11

Ahojte,
mam zaujem o tuto multifunkciu, hlavne pre moznost vyuzivat wifi. Ale nakolko sa do tohto nevyznam chcem sa spytat, ci pre vyuzitie wifi pripojenia je potrebne mat nejaky osobitny router ? Vyuzivam optiku od Telekomu s dodanym standartnym routerom BELKIN. Vdaka za odpovede.
BB Passport
BB Q5 -ex
Nokia E6 - ex
Nokia E52 - ex
milans74
Kolemjdoucí