USB nenacte tiskarnu

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 23. 10. 2011 15:08

Zdravim,
setkal jsem se s takovym mensim problemem. Na PC (ntb HP 4730s) jsem mel nainstalovanou tiskarnu Canon MF3200 series, ktera mi normalne fungovala, ale jednoho dne se proste USB usmyslilo, ze prestane fungovat a nepojede. Tzn. ze strcim USB kabel do PC a tiskarna se vubec nenacte. Jina zarizeni v USB samozrejme funguji. Nevi nekdo, co stim?

V jinem PC to funguje normalne, takze kabelem to neni. Zatim jsem to nepreinstaloval, protoze kdo vi, jestli by mi to tu tiskarnu naslo, abych ji tam mohl pridat znova.

Diky za kazde tipy a rady!
C.I.S.I.
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 23. 10. 2011 18:33

Pravděpodobně klasická chyba BFU:
připojil jsi tiskárnu do jiného portu než obvykle.
A standardní řešení:
1) Reset USB řadiče -> uvedení do panenského stavu.
Poté bude nutno znovu instalovat všechny ovladače USB zařízení.
2) Označení portu tiskárny, např. fixou. Příště neplést.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 23. 10. 2011 19:01

A proč to windows dělají ?

Já používám jiné OS (linux) a strkám různé zařízení do různých USB dokonce i různých verzí různé zařízení a nikdy není problém. (různé myši, klávesnice, skener, tiskárnu HP, tiskárnu epson, přehrávače, externí HDD)

USB má být univerzální takže by neměl být problém připojovat zařízení kamkoliv co má USB.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 23. 10. 2011 19:16

Soban:
Nechtěl ses zeptat adresněji: „Proč To vývojáři Windows tak dělají?“ ;-)
USB má univerzálnost v názvu, ve skutečnosti je to technický krok zpět: kromě univerzálnosti jinou výhodu nemá. Každý řadič už před 20 lety byl vhodnější než USB.
Co s tím?
Používat USB řadič jen v krajní nouzi.
Osobně ho nepoužívám vůbec.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 23. 10. 2011 20:27

Mě je jasné že USB je osekané a vše odedře CPU a že byly jiné možnosti připojení zařízení které se ovšem neprosadily, ovšem s tím nic nenadělám když je vše na USB (není nad to když byla tiskárna na LPT tam se daly připojovat věci.....).

A co místo toho používat když nic jiného dnes není .... nebo jsi viděl myš s ethernet portem.... :-)

Prostě to je věc pár blbců co to prosadí....

Viz: Třeba VHS kazety - byly jiné typy s lepšími parametry.

Tak stejně digitalizace DVB-T prostě my musíme mít mpeg2 když už se začíná používat 4 atd.....
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 23. 10. 2011 20:33

Milanr1 píše:Pravděpodobně klasická chyba BFU:
připojil jsi tiskárnu do jiného portu než obvykle.
A standardní řešení:
1) Reset USB řadiče -> uvedení do panenského stavu.
Poté bude nutno znovu instalovat všechny ovladače USB zařízení.
2) Označení portu tiskárny, např. fixou. Příště neplést.

Mohu se zeptat, jak presne to udelam? Ve spravci zarizeni se mi po rozkliknuti objevi nekolik USB portu a netusim, ktery presne.
C.I.S.I.
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 23. 10. 2011 21:15

Porty ne.
Odinstalovat USB řadič(e) a restartovat OS.

soban:
dobré postřehy! ;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 23. 10. 2011 21:19

Sorry, samozrejme ze radice...mam tam jich tam ale deset (korenovy rozbocovac, slozene zarizeni USB, generic USB hub...) a mam v tom trochu zmatek.
C.I.S.I.
Junior

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 27. 10. 2011 22:11

Mam je tedy vsechny odinstalovat?
C.I.S.I.
Junior

Odeslat příspěvekod N3RF 28. 10. 2011 10:15

Já bych napřed zkusil jiný kabel. Stalo se mi to samé s pár dní starým kabelem, který jsem extra dokupoval k tiskárně.
N3RF
Junior

Odeslat příspěvekod kejki3 28. 10. 2011 13:04

Kolik věcí je na USB připojeno?
Jinak ve správci zařízení by ty věci měly být pohromadě pod titulkem Řadiče USB sběrnice. Může to být poškozený ovladač, kdy jsi naposled kontroloval disk (souborový systém)?
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 29. 10. 2011 22:55

Kdyz pripojuju tiskarnu, tak mam v USB pouze mys. Jinak tam nic jineho konstantne pripojeno neni. Disk jsem nekontroloval, PC je 1-2 mesice stare, takze jsem to zatim nepovazoval za dulezite.
C.I.S.I.
Junior

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 21. 11. 2011 23:59

Hele, zkousel jsem smazat vsechny USB radice a bez vysledku...PC zahlasi, ze jsem pripojil USB kabel, ale tiskarna proste videt neni. Nekdo nejaky dalsi napad?
C.I.S.I.
Junior

Odeslat příspěvekod soban 22. 11. 2011 17:40

N3RF píše:Já bych napřed zkusil jiný kabel. Stalo se mi to samé s pár dní starým kabelem, který jsem extra dokupoval k tiskárně.

A není ten kabel tenký ?

Některé kabely jsou šmejdy - když ho přeřízneš a koukneš na něj zjistíš že tam je tenký drát jak vlas a tím když má projít napájení tak to zaručeně fungovat nemůže.

Takže USB kabely kupovat u prověřených obchodníků a pokud je nějak podezřele tenký nebrat....

Jinak k tiskárně:

Skus spustit nějaký linux z DVD a potom v konzoli zadat lsusb (vypíše zařízení na USB) připojit kabel od tiskárny - zapnout ji a zase vypsat lsusb a pokud tam nějaké zařízení přibylo tak usb by měl fungovat.

Pokud nic nepřibylo tak je nějaká zrada v kabelu - tiskárně.
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý