Nekvalitní obraz (DVI -> VGA)

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Questionz 12. 1. 2012 16:17

Zdravím,
nedávno jsem kupoval nový počítač, ale nechal jsem si monitor, který má pouze VGA vstup - LG Flatron L222WS. K připojení ke grafické kartě (Gigabyte Geforce GTX 560Ti OC) používám redukci, která byla v balení. Časem jsem si začal všímat poměrně nekvalitního vyhlazování, a to jak ve 2D, tak i ve 3D. (Pro představu přidávám detail monitoru z testu z AIDA64 a Need for Speed: Hot Pursuit)
Pomohla by nějaká kvalitnější redukce, nebo se mám rovnou podívat po novém monitoru? Díky za odpovědi.
Přílohy
003.JPG
001.JPG
Questionz
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 1. 2012 16:32

Redukce je uplne jedno, kterou pouzijes. Jedine, co dela, je propojeni pinu, v podstate jde o dva konektory zalite do kusu plastu a propojene pomoci nekolika dratku.

Digitalne pripojeny LCD panel bude tim spravnym resenim. DVI, HDMI, DisplayPort ... to uz je jedno.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibika 12. 1. 2012 16:35

Nemáš napr. v NVIDIA Control Panel natvrdo vypnuté vyhladzovanie hrán?
tibika
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Questionz 12. 1. 2012 16:42

Ne, všechno jsem se snažil nastavit na nejvyšší kvalitu.
Questionz
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 1. 2012 17:07

Mozna jeste zkusit AUTOKALIBRACI na monitoru, ta by mohla pomoci. Tlacitko "AUTO" ten monitor mit nejspis bude.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Questionz 12. 1. 2012 17:20

Ano, má. Zkoušel jsem měnit i různá nastavení v monitoru a nic.
Questionz
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 12. 1. 2012 17:22

Než ten starý monitor vyhodíš, vyzkoušej ještě nový datový kabel.
Možná jsi použil nekvalitní 15-pin místo 16-pin.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Questionz 12. 1. 2012 17:30

Tak je 15pinový, ale 16pinový by tam nešel.
Questionz
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 12. 1. 2012 17:41

Tak vyhoď prehistorický analogový monitor i s kabelem a redukcí a pořiď moderní digitální.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Questionz 12. 1. 2012 17:43

Vypadá to, že je to to jediné, co mi zbývá. Grafikou to doufám být nemůže...
Questionz
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 1. 2012 17:53

NE
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Questionz 8. 2. 2012 11:20

Tak dnes mi přišel LG Flatron IPS235, ale není to o moc lepší. Možná jsem měl trochu zkreslené představy o vyspělosti dnešní grafiky.
Questionz
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 9. 2. 2012 13:36

a ten už doufám máš přes DVI nebo HDMI?
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 2. 2012 13:48

Jeste mala poznamka k tomu doufani ... a provozujes, doufam za oba, v nativnim rozliseni? To znamena, ve hre mas nastaveno 1920 x 1080 ... ???


Protoze pokud jsi NEZMENIL nastaveni hry a nechal 1680x1050, bude to vypadat odpudive vzdycky, duvodem je jev zvany "interpolace".

PS: Pokud mas pocit, ze z Tebe delam blbce, neni tomu tak. Jen se snazim prijit na duvod, proc se TI, jak rikas, zobrazuje na panelu nekvalitni obraz. A jak zacinaji dochazet napady, cloveka napadne i takova na prvni pohled trivialni vec. :))
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Questionz 9. 2. 2012 16:54

Připojené je to přes DVI, ještě si někde hodlám půjčit HDMI kabel a vyzkoušet ho. V nativním rozlišení to samozřejmě mám.
Vzdávám to s tím, že jsem asi moc citlivý na jednotlivé pixely. Pokud někde jinde ale uvidím rozdíl, asi se znovu pokusím najít řešení.
Questionz
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků