Notebook jako secondary monitor pro PC

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod milsimr 27. 2. 2012 00:30

zivan píše:Zkus pro zacatek napsat, jak mas zapojeny internet.

...

JACAMACA píše:Mám router z tama napojený internet tuším ADSL.

- tohle není adekvátní odpověď na otázku
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod ddll 27. 2. 2012 00:47

Je to nesmysl. Když nemáš penize, kup si na aukru/od znameho CRT.
ddll
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 27. 2. 2012 01:11

za litr koupí i 1280x1024 LCD.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod zivan 27. 2. 2012 11:11

Taky bych se primlouval za nakup i bazaroveho monitoru. Notebook jako druhy monitor je nouzovka, ja to pouzil jen na par dni, kdy se mi nechtelo pres celou republiku tahat monitor. Ale pouzivat pravidelne bych to nechtel.
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod JACAMACA 27. 2. 2012 23:14

Děkuji slušné fórum,co se týče vypomáhání či pomoci problému :-)

-- 27. 2. 2012 23:16 --

zivan píše:Taky bych se primlouval za nakup i bazaroveho monitoru. Notebook jako druhy monitor je nouzovka, ja to pouzil jen na par dni, kdy se mi nechtelo pres celou republiku tahat monitor. Ale pouzivat pravidelne bych to nechtel.

A to sis zapojil jak prosím tě o upřesnění ?:-)
JACAMACA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 28. 2. 2012 11:51

Mel jsem notebook pripojeny k netu pres Wifi a s druhym notebookem pripojene pres LAN kabel. Myslim, ze jsem zkousel i bezdratove pripojeni, ale to bylo dost problematicke.
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod wollkow 28. 2. 2012 17:25

Mrknul jsem na MaxiVistu, opravdu to umí rozšiřit plochu PC na displej notebooku. Trial verze je na 14 dní s vodoznakem, pišou tam i o dalších omezeních. Nemám po ruce notebook, takže jsem si nainstaloval Server.

Tady poloviční návod:
Stahneš ze stránek 32b nebo 64bitovou verzi svého OS. V 1 archivu jsou 2 programy Server-Klient. Server je pro hlavní PC, klient pro notebook. Instalace je na pár kliků a na konci dotáz, zda se má spouštět tento program s každým startem OS. Oba PC musí být na stejné sití (LAN možna to jede i přes internet). Spustiš server-klient na obou PC a dal nevím prač nemám ntb...
Jestli žít tak dobře.
wollkow
Junior

Odeslat příspěvekod wollkow 29. 2. 2012 09:31

Zde jsou další stejné dotazy na živě. Doporučuje se tam často programy na vzdalené ovladaní - má výhodu, že notebookem můžeš navíc i ovladat PC. Však idealní podle mě je MaxiVista - je na to dělaná a má víc možností - klonovaní, rozšiření plochy...

Podobné dotázy seřazeny chronologicky:
viewtopic.php?f=907&t=940678&hilit=notebook+monitor
viewtopic.php?f=907&t=960857&hilit=notebook+monitor
viewtopic.php?f=955&t=1009406&hilit=notebook+monitor
viewtopic.php?f=907&t=1054233&hilit=notebook+monitor

// je tam řeč o TV kartě se TV vtupem ale to rozlišení je nepooužitelné (obáz v okně velkém jako kalkulačka). Hodí se tak na VHS kvalitu (idealní na převod VHS na DVD).

Fyzicky kabelem to určitě nejde.
Jestli žít tak dobře.
wollkow
Junior

Odeslat příspěvekod JACAMACA 1. 3. 2012 15:33

Děkuji za rady,ale mám problém přímo s nastavením,jak se to instaluje a všechno to vím i sám,mám jen problém s tím nastavením,a to přesně network a pod...s tím pokud by byl někdo ochoten pomoct,by se mi velice hodilo,děkuji předem.
JACAMACA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 1. 3. 2012 17:29

PC mas kabelem pripojene k routeru a notebook taky nebo pres WiFi? Pak spust maxivistu na obou a na PC zadej IP adresu notebooku a melo by to jet.
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod JACAMACA 1. 3. 2012 19:33

Mám router na pc,z toho dané kabely do pc,ale notebook mam napojený přes Wi-fi, a notebook ma stejnou Ip adresu jako PC,tak co udělám?
JACAMACA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wollkow 2. 3. 2012 01:08

V 1. řadě musí být funkční siť mezi PC a ntb. Stejná IP adresa ve společné siti nesmí být! Jinak nefunguje. Doporučuji přečist základy k nastavení mistní (domací) sitě. Na netu jsou toho tuny. Viz:
http://www.google.cz/search?q=nastaveni+routeru
Podtatné je aby na routeru byl zapnutá (enable) volba "DHCP Server" ten toiž přiřazuje počitačům právě různé IP. Do nastavení routeru se dostaneš přes jeho IP adresy zadaním (např. 10.0.0.1 nebo 192.168.100.100) do web. prohižeče. Viz návody.

U sebe jsem rozchodil Maxivistu úplně hladce. Mám hlavní PC win7 64b + netbook win7 32b.

- Já jsem musel vypnout firewall na svém hlavním PC aby mohl přijmout právě po siti zobrazení z ntb. Na ntb žádný není (jen ten integrovaný) a nic jsem dodatečně neměnil.

- Takže "stejně jako u tebe" (aby primary byl 32b a secundary 64b) nainstaloval jsem na PC 64b verzi "Maxivista_Setup_SecondaryPC.exe" z archivu "MaxiVistaDemo_x64.zip"

- Pak na ntb jsem naistaloval "Maxivista_Setup_PrimaryPC.exe" z archivu "MaxiVistaDemo.zip" Zde na konci instalace jsem byl upozorněn, že se musí restartovat počitač než se poprvé spustí! A tak bylo hned učiněno :)

- Po restartu hned spustim MV na ntb coby primary a pak na PC coby secundary (jinak ještě viewer PC). Na pořádi určitě nezaleží.

- Teď už zbýva jen kliknout levým myšitkem na primary PC na ikonku dvou moniturků a vybrat tučné "Switch to extended screen mode". NAsledně se objeví rozšiřený desktop (plocha) na secondary. Dá se nastavit jestli bude vlevo pod nebo nad hlavním displejem s panelem Start.

Další omezení free verze je, že umí jen rozšiřit plochu. Naklonovat obraz (aby měl panel Start - jestli to potřebujěš) jde v placené verzi, zda jde cracknout, nevím.

PS. notebook jede přes wifi, PC je na kabelu. Wifi se nedoporučuje jen kvůli (ne)stabilitě spojení - mě to jelo hladce.

A teď abych nerušil návod. Ntb má rozbitý displej (chystam se ho výměnit) a tak mě to zajimalo z praktických důvodů. Ale pro mě se to nehodí. Můžu na svůj Eizo monitor napichnot oba PC a tlacitkem na monitoru se přepiná obráz. Když jsem v práci použivám TeamViwer - užásný program na dalkové ovladaní a jindé se připojim na Teamviewer z Androidu na velkém displeji Desiru HD (při malém rozlišení žere tak 5MB za 1/2 hod. připojení)...

-- 2. 3. 2012 00:23 --

Víš co, zkus ten TeamViewer. Umi doprdele to samé a to jednodušejc, bezpečnějí, v češtině, luxusně se všemi funkcemi. Primarně klonuje obráz. Půjde nastavit i rozšiření.

Nevýhoda je, že pohyb na monitoru není tak plynulý jako MaxiVisty, možná režim prezentace je plynulejší. A potřebuje nutně internet narozdíl od MV.
Jestli žít tak dobře.
wollkow
Junior

Předchozí stránka