laserová síťová multifunkce, oboustranný tisk a skenování

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Eyore 11. 3. 2012 21:54

Potřeboval bych poradit s koupí laserové multifunkční tiskárny - černobílé s možností připojení k síti, podavačem, oboustranným tiskem a skenováním. Chci levný provoz a především spolehlivost (měl jsem Lexmark a HP 2320 a obojí jsem kvůli opakovaným poruchám vrátil).
Cena do 10 000 Kč (cca).
Prosím pouze o názory podepřené osobními zkušenostmi.
Díky.
Eyore
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 3. 2012 12:36

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1

Osobne vyuzivam nejen ja, ale i nekolikero dalsich lidi. Spokojenost.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Abox 12. 3. 2012 12:42

My zase kupujem pro ruzna pracoviste, kde nemaji "velke" tiskove hnizda tyhle:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0W001Q12SC

Koukam, ze cenove je to sulnul, akorat ze tenhle ma CB skener.
Ale zatim jsme zadny nemuseli reklamovat...
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 3. 2012 13:43

Velkym plusem toho Brotheru je 0,6W (!!!) v idle. Ano, okolo pul wattu.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod mh 12. 3. 2012 14:43

Rád bych navázal na: viewtopic.php?f=955&t=1163616

U zmíněných Brother i HP se mi zdají být šíleně vysoké náklady tisku. Když si vezmu, že nyní kupuji u Samsungu originální toner 5000 stran za 1800,- a odpadá mi nutnost koupě fotoválce a u Brotheru vidím cenu 1500,- za 2600 stran + každých 12000 výtisků měnit fotoválec, tak mi to nepříjde jako výhodná koupě...
mh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 12. 3. 2012 14:53

Tiskárny Brother jsou nejlevnější. Jsou ideální pro malé měsíční zatížení => optimální cena/výkon.
Obecně cena tiskáren je v nepřímé korelaci s tiskovými náklady.
=> nemůžeš požadovat od levné tiskárny nízké náklady.
A nikdo Ti přece nebrání opět sáhnout po Samsungu. ;-)
Zvláště když už máš s touto značkou dobré zkušenosti.
Tvým požadavkům odpovídá např. Samsung ML-4510ND
http://www.samsung.com/in/consumer/pc-p ... 4510ND/XIP
ale pochybuji, že ho seženeš
Eyore píše:do 10 000 Kč
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 3. 2012 14:54

U Samsungu po vytisteni 5000stran s jednim jedinym pismenkem ziskas hlasku "vymen toner" ... nevim, zda vsechny, ale nektere se tak myslim chovaly.

Brother se tak nechova, tiskne az dokud toner fyzicky nedojde. Umi skenovat na email, skenovat po siti, atd.

Nerikam, ze jde o nejlepsi MFC zarizeni na trhu. Rikam, ze jde o mnou osobne proverene reseni, s nimz jsem osobne spokojen.

- - -

12W oproti 0,5W jsou energeticky na druhou stranu naklady 24x vyssi v idle. Pri tisku je tez Samsung narocnejsi. Navic je Brother rychlejsi a ma duplex.

Vzdy plati "neco za neco". Doporucit tiskarnu s jednim tonerem na 20.000 stran neni problem. Problemem se pak stane porizovaci cena v nasobcich Tveho limitu.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Milanr1 12. 3. 2012 14:59

Admin má (jako vždy :-) ) pravdu, vyplývající z bohatých zkušeností.
Omlouvám se, přehlédl jsem:
Eyore píše: multifunkční tiskárny

V tom případě totéž s nadstavbou:
http://www.samsung.com/in/consumer/pc-p ... 5637FR/XIP
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mh 12. 3. 2012 15:03

Ano, se současnou tiskárnou jsem max spokojen. Není výjimkou, že na jeden toner vytiskne 6000 stran. Nic jako zablokování po dosažení limitu naštěstí nemá:)
Asi půjdu do SAMSUNG SCX-4833FD (http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... SCX-4833FD), za 7500,- se mi to zdá dobrá volba a jak říkáte, velmi dobrou zkušenost se Samsungy mám:)
BTW používáte u toho Brothera originální spotřebák nebo alternativní? Příp. poznáte rozdíl v kvalitě?

ohledně spotřeby. Pokud budu brát poměr 1:10 Brother proti konkurenci, tak pokud zohledním pracovní dobu a počet pracovních dní během roku, tak se dostanu na rozdíl max. 200,-/rok, což se mi nezdá jako pádný argument. Mnohem zajímavější je pro mě osobně spotřeba v provozu, protože tiskárna není zapnutá nonstop.
mh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Eyore 12. 3. 2012 15:09

Děkuji všem za názory a odpovědi. Ještě bych bych chtěl vědět, jak to je s dostupností spotřebního materiálu? - u HP to asi nebude problém - a co ostatní výrobci (u Lexmarku jsem na tonery čekal docela dlouho) ...
Eyore
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 3. 2012 15:21

Alternativni, vyrazne levnejsi. Rozdil v kvalite nepozorovatelny. Vypocet byl dokonce neco pod 0,23 Kc/str, presne cislo bych sice asi dohledal, ale bude muset stacit priblizne - mam dulezitejsi starosti, jiste chapes.

Tiskarna samozrejme pocita presny pocet vytisku na toner, plus ma velmi dobry (cti: FUNKCNI v uspore, avsak temer bez vlivu na kvalitu tisku) economy mod.

Hodne zalezi, co se tiskne. Udavana cena byla s vyuzitim vetsinou na maily a dalsi texty.

KineCZek

Odeslat příspěvekod mh 12. 3. 2012 15:59

Osobně jsem neměl s alternativami dobré zkušenosti (velmi málo vydržely). Pokud ale není problém u alternativních tonerů a fotoválců u Brothera, pak je to velmi zajímavá alternativa. U nákladů okolo 0,23,- předpokládám počítáš jen toner, fotoválec a papír.
mh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 3. 2012 16:24

Bez papiru, bez energie.

KineCZek

Odeslat příspěvekod mh 12. 3. 2012 21:46

Díky za informace.
mh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod AndrewSimek 26. 3. 2012 11:36

Eyore píše:Potřeboval bych poradit s koupí laserové multifunkční tiskárny - černobílé s možností připojení k síti, podavačem, oboustranným tiskem a skenováním. Chci levný provoz a především spolehlivost (měl jsem Lexmark a HP 2320 a obojí jsem kvůli opakovaným poruchám vrátil).
Cena do 10 000 Kč (cca).
Prosím pouze o názory podepřené osobními zkušenostmi.
Díky.

jak to nakonec dopadlo? Rozhoduji teď uplně stejně a jako vítěz se mi jeví OKI MB460
http://multifunkcni-zarizeni.heureka.cz/oki-mb460/

+ velkokapacitní tonery (7.000stran za 2000 Kč)
+ válec vydrží 20.000 stran

Nevím ale jak moc hlučná bude... máme v kanclu OKI tiskárnu (B430), což je vlastně stejnej hardware a bral bych určitě něco tiššího - ale těch 50-55 db při tisku bude asi u všech tiskáren nastejno ne :-/

Takže ideální multifunkce ČB do 10.000 s DPH je OKI MB460.
Vyvede mne někdo z omylu/doporučí něco jiného?

Ondřej
AndrewSimek
Junior